Skocz do zawartości

Wycięcie drzew na działce budowlanej


ashca

Recommended Posts

Napisano
Zalesienie wzrosło jednak warto spojrzeć czy te zalesione tereny nie są z góry przeznaczone pod wycinkę (wszystkie te wierzby elektryczne czy lasy pod stoliki z ikei), bo stawiam, że terenów należących do Lasów Państwowych maleje.
Napisano
Cytat

Zalesienie wzrosło jednak warto spojrzeć czy te zalesione tereny nie są z góry przeznaczone pod wycinkę (wszystkie te wierzby elektryczne czy lasy pod stoliki z ikei), bo stawiam, że terenów należących do Lasów Państwowych maleje.



Mylisz się, tam też wzrosło. A tak w ogóle, to nie ma znaczenia gdzie i u kogo wzrosło, bo wycina się tylko te lasy, które mają już minimalne przyrosty albo wręcz żadne, a na ich miejscu od razu sadzi się nowy las.
Napisano
Cytat

wszystkie te wierzby elektryczne czy lasy pod stoliki z ikei...


No i dokonało się... mamy kolejny gatunek.
Od wierzby płaczącej, poprzez wierzbę energetyczną (i kilkaset innych gatunków) do wierzby elektrycznej. icon_mrgreen.gif
Napisano
No wybacz, ale zawsze chciałem wynaleźć nowy gatunek ;) Chociaż nie spodziewałem się, że to będzie akurat wierzba energetyczna/elektryczna...
Napisano
Działaj, działaj. icon_biggrin.gif
Niemcy wynaleźli jak z wody produkować benzynę dodatkowo zmniejszając efekt cieplarniany (drugim składnikiem jest CO2 ),
więc teraz czas na drzewa dostarczające bezpośrednio prąd.
Napisano
Cytat

Działaj, działaj. icon_biggrin.gif
Niemcy wynaleźli jak z wody produkować benzynę



Wyślij mi priv domowe sposoby pozyskiwania.
Jeśli zdecyduję się na produkcję, dywidendę masz zapisaną w tym poście icon_smile.gif
Napisano
Ale ja nie należę nawet do mniejszości niemieckiej na Śląsku, więc żaden ze mnie german (nie mylić z germanistą icon_biggrin.gif).
Już z tego faktu wynika, o innych nie wspominając icon_rolleyes.gif że nie mam niestety dostępu do tej technologi.

Tak więc sorry, ale nie pomogę Ci w zostaniu szejkiem naftowym... nawet Arystotelesem Papesem Ci nie pomogę zostać. icon_mrgreen.gif
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesiące temu...
Napisano
pozwolę sobie troszkę odświężyć ten temat, żeby nie zakładać nowego icon_smile.gif

przeglądałem przepisy kiedy można ściąć drzewo bez żadnych opłat/wniosków i jednego mi brakuje. Co z drzewami, które są blisko linii wysokiego napięcia? Wiem, że strażacy przyjeżdżają i przycinają drzewa, które powodują spięcia - czy jest możliwość wezwania ich nim spowodują ów spięcie? Jeżeli tak to jak "blisko" czubek drzewa musi się znajdować od takiej linii?
Napisano
To nie Straż Pożarna się tym zajmuje tylko ZE. Zgłaszasz do ZE i oni przyjeżdżają i decydują czy ciąć czy nie.
Napisano
Cytat

To nie Straż Pożarna się tym zajmuje tylko ZE. Zgłaszasz do ZE i oni przyjeżdżają i decydują czy ciąć czy nie.



A czasem, s....syny wycinają wszystko co się rusza, łącznie z płotem na wietrze.
Napisano
Cytat

A drzewa ścina się tak:



cosik mi się wydaje że tak do końca sam w to nie wierzył .

co nie zmienia faktu iż wyszło po mistrzowsku

Cytat

To nie Straż Pożarna się tym zajmuje tylko ZE. Zgłaszasz do ZE i oni przyjeżdżają i decydują czy ciąć czy nie.



tel. na pogotowie energetyczne 991

z reguły załatwia sprawę - choć czasami trzeba ich pomęczyć icon_smile.gif
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 5 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, chcę ocieplić drewniany strop starego domu z lat 60. Dom jednokondygnacyjny, strych nieużytkowy, ściany z balii sosnowych ocieplone od zewnątrz styropianem, strop drewniany o konstrukcji od strony pomieszczenia ogrzewanego: karton gips -  deski - plewy ok 3-4 cm - 20 cm pustej przestrzeni - deski, po których można chodzić. Dach dwuspadowy, blachodachówka + membrana dachowa. Nie zależy mi na użytkowaniu powierzchni strychu, chcę położyć wełnę na wierzch stropu. Czy powinienem kłaść na deski folię paroizolacyjną (aktywną?) i na nią wełnę mineralną? Czy wełnę mineralną bezpośrednio na deskach? Nie chcę popełnić błędu i doprowadzić do gnicia/degradacji desek. Jak powinienem to wykonać?
    • Witam.  Proszę o pomoc w sprawie mojego dachu. Stary dom kupiony 7 lat temu. Około 2005 roku poprzednik zamontował blachodachówkę. Pod blachę niestety, zamiast membrany dachowej, została założona folia dachowa (FWK). Dach dwu spadowy. W chwili obecnej poddasze jest ocieplone 25cm wełny. Między folią dachową a wełną jest gęste sznurowanie i szczelina 5cm. W kalenicy jest nacięta folia dachowa. Latem planuje zdjęcie starej kalenicy, założenie taśmy kalenicowej z dziurkami i przykręcenie szerszej kalenicy w celu zwiększenia wentylacji. Od strony okapu będą szczeliny nawiewne. W jednej ze ścian szczytowych jest otwór 160mm i kratka wentylacyjna. W drugiej ścianie szczytowej nie mogłem wywiercić otworu bo jest tam przyłącze linią napowietrzną. Wełna jest położona od okapu między krokwiami  do 2/3 wysokości dachu i później przechodzi nad jętki. Czy tak ocieplony dach ma szansę na prawidłowe funkcjonowanie? W normalnym świecie byłaby membrana dachowa wypuszczona do rynny, wełna by dolegała do membrany, ewentualne skropliny wpływałyby do rynny. Czy w moim przypadku sprawna wentylacja uchroni wełnę przed wilgocią? Żona uparła się na wełnę i niestety same z tego problemy... Wszystkie prace przeprowadzam sam. Żałuję że nie zrobiliśmy piany. Konstrukcja dachu sucha, szczelna, byłoby bez roboty i pewnie że nic by się nie zadziało. Proszę o cenę sytuacji.  
    • Czemu się wcześniej nie ogłaszałeś, musiałem sam malować. 
    • Dzień dobry, maluje mieszkania, domy, bura, lokale handlowe na terenie Warszawy i okolic. Działam sprawnie, fachowo i dokładnie. Termin u mnie to rzecz święta, zatem o punktualność martwić się nie trzeba, Zapraszam do zapoznania się z oferowanymi przeze mnie usługami na mojej stronie malowanie24.com   Zapraszam do kontaktu tel. 666-045-433 email: biuro@malowanie24.com
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...