Skocz do zawartości

pustak dziwne przebarwienia


Recommended Posts

Napisano
Witam mam taki problem zaczalem budowe domu sciany mam z gazobetonu bialygo standard 24x24x59 i tu zaczal sie moj problem na niektorych pustakach (na wiekszosci)pojawily sie tak jak by zolte przebarwienia i w tym miejscu pustak jest strasznie kruchy i delikatny mozna go bez problemu skruszyc w pyl w dwoch palcach co to moze bycczy to wina produkcyjna poniewaz ten pustak sie lasuje jak by byl w nim sam popiul co mam z tym fantem zrobic gdzie to zglosic bo domu sie boje na tym stawiac prosze o orade z gory dzieki
Napisano
Pewnie po okazyjnej cenie kupiłeś wybrakowane bloczki, które ewentualnie można wykorzystać do postawienia ścian osłonowych a nie konstrukcyjnych. Jeśli tak nie jest to zgłoś reklamację do dostawcy.
Napisano
Barbosa co ty gadasz glupoty pustaki kupilem prosto od producenta 1 klase 2 lata temu po n ormalnej cenia jak na tamten rok sprawe zglosilem do dzialu jakosci ale nike wiem czy ich ocena bedzie na moja korzysc w razie czego do kogo mozna zglosic taka sprawe dodam ze czesc pustakow jest dobra a wszystko mozna powiedzec ze z tej samej parti
Gość stach
Napisano
  Cytat

Barbosa co ty gadasz glupoty [...]

Rozwiń  

Wydaje mi się, że Barbossa sugeruje, że należy z reklamacją udać się do miejsca pochodzenia tych wadliwych, przebarwionych pustaków, to była taka nieco ironiczna uwaga - tak to odebrałem icon_rolleyes.gif
Napisano
Sprawdź w "instrukcji obsługi" warunki składowania i "spraw" aby takie (dokładnie takie jak wymagają) były.
To jest jedyna rada jakiej mogę udzielić.
Gość mhtyl
Napisano
  Cytat

skladowane byly na paletach w orginalnym zafoliowaniu nie wiem co teraz robic ?

Rozwiń  

Że zafoliowane to na pewno ale pytanie na jakim gruncie utwardzonym czy jak to na budowie na zwykłej ziemi.
Napisano
Tu nie chodzi, czy i jak - bo teoretycznie te "pustaki" powinny wszystko wytrzymać.
Tu chodzi tylko o dotrzymanie warunków gwarancyjnych - w tym odpowiedniego składowania.
Bo jeśli nie były dotrzymane, to będzie dobry powód dla producenta, aby reklamację odrzucić.
Napisano
pustakow nie wolno rozfoliowywac tak mi powiedzial sprzedawca po to sa foliowane aby tak byly przetrzymywane pustaka nie ma prawa cos sie stac to jest jakas wina produkcyjna
Napisano (edytowany)
  Cytat

pustakow nie wolno rozfoliowywac tak mi powiedzial sprzedawca po to sa foliowane aby tak byly przetrzymywane pustaka nie ma prawa cos sie stac to jest jakas wina produkcyjna

Rozwiń  
Pustaki nie wolno , tylko trzeba szybko rozfoliować ,folia jest przetarta stoją palety na paletach w czasie opadów wlewa się woda, wilgoć nie może odparować a od ziemi dodatkowo wchodzi wilgoć .Woda paruje w górę to pułapka dla wilgoci ,zimą jeszcze zamarzają zgnojone materiały a lód rozrywa wiązania wewnątrz takiego materiału ,robi się z tego piach.Na 2 lata to trzeba zrobić wiatę z dachem a w folii to parę miesięcy w trakcie wznoszenia można przetrzymać . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Napisano
  Cytat

jak trzeba jak sprzedawca powiedzial ze nie wiec co ty gadasz?

Rozwiń  


...sprzedawca (jak nazwa wskazuje) - jest od sprzedaży , a to co gada - to drugi plan.

Miał sprzedać - sprzedał.

Zafoliowane pustaki zamokły , bo ich nie przykryłeś.
Wyschnąć nie miały jak , bo były zafoliowane ...

...mróz zrobił resztę.
Napisano (edytowany)
  Cytat

to ja juz nie rozumiem to na pustaki nie ma gwarancji? to gdzie sie zglasza takie sprawy jak material budowlany jest wadliwy?

Rozwiń  
Sposób pakowania, transport, składowanie



Instrukcja zabezpieczenia ładunku



Warunki załadunku, transportu i składowania handlowego H+H POLSKA


Beton komórkowy jest materiałem o wysokich walorach termo-izolacyjnych i użytkowych, lecz wymaga od producentów i odbiorców staranności i uwagi podczas załadunku, transportu i składowania.
Poniższe zalecenie dotyczą wyrobów kupowanych bezpośrednio z magazynów producenta i przewożenia własnymi środkami transportowymi nabywcy.

1. Załadunek elementów w pakietach dokonywany jest mechanicznie przez pracowników na dowolne środki transportowe na warunkach j.n.:

Skrzynia ładunkowa musi mieć równą powierzchnię bez występów i pofałdowań.
Wysokość ładunku układanego na środku transportowym nie może przekraczać wysokości ścian bocznych i czołowych środka transportowego więcej niż o 1/3 wysokości ostatniej warstwy wyrobów.
Wielkość ładunku należy dopasować do nośności środka transportu
Załadunek tylko pełnych pakietów.

2. Rozładunek w zależności od środka transportu może być mechaniczny lub ręczny.

3. Elementy muszą być ułożone na suchym, wyrównanym i utwardzonym podłożu odizolowane od bezpośredniego kontaktu z ziemią.

4. Wszystkie wyroby z betonu komórkowego składowane na wolnym powietrzu powinny być zabezpieczone przed opadami atmosferycznymi.

5. Beton komórkowy układany na paletach zabezpieczony przed czynnikami atmosferycznymi folią wymaga rozładunku mechanicznego i ustawienia palet po dwie w pionie.

6. Ładunki nie wypełniające całej powierzchni ładunkowej powinny być zabezpieczone przed przesuwaniem się pasami transportowymi. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Napisano (edytowany)
PORADY EKSPERTÓW | ? Bezpłatne porady ekspertów ? STOWARZYSZENIE PRZEMYSŁU WAPIENNICZEGO ? Materiały budowlane. Jak przechowywać...
Ekspert odpowiada
Materiały budowlane. Jak przechowywać zimą bloczki z gazobetonu?

Pyta: Monika



Jak powinno się przechowywać bloczki z gazobetonu? Mamy możliwość kupienia materiału w tym roku i musimy przechować je przez zimę do momentu budowy.

Doradza ekspert z firmy STOWARZYSZENIE PRZEMYSŁU WAPIENNICZEGO

Bloczki powinny być chronione od zamakania zarówno od góry jak i od spodu. Bez zadaszenia i ochrony przed wodą od spodu zamokną i nie będą spełniać zakładanych parametrów
http://muratordom.pl/eksperci/pytania/prze...zez-zime/16888/ Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć wszystkim Zastanawiam się nad klimatyzacją do mieszkania i trochę się gubię w tych wszystkich modelach, mocach, funkcjach itd. Mieszkanie ma około 50 m², ale wiadomo — są ściany, różne pokoje, kuchnia otwarta na salon itd.   Macie może jakieś doświadczenia z doborem klimatyzacji? Czy np. lepiej dać jedną mocniejszą jednostkę w salonie, czy osobno do każdego pomieszczenia? No i czy warto dopłacać do jakichś „bajerów” typu WiFi, jonizacja, itp., czy to tylko marketing?   Znalazłem też stronę z paroma fajnie opisanymi rzeczami (jak dobrać moc do metrażu itd.), może komuś się przyda: https://airflowklima.pl   Chętnie poznam Wasze opinie, bo temat niby prosty, ale im więcej czytam, tym bardziej się zastanawiam
    • Poziomy rzek tak się zmieniają, że dzisiaj 1,5m od brzegu za tydzień może się stać już 3 metrami a wtedy już kara się należy:) Niestety kolego. Smutna prawda. Gówna się nie rusza bo można się upaćkać.
    • Najlepiej byłoby skuć przylegające ściany tarasu jak najniżej, możliwie całkowicie. Przed położeniem na ściany jakiejkolwiek izolacji musisz jak dobrze oczyścić i organoleptycznie wysuszyć. Zaizoluj jakąś masa KMB, dysperbity mogą po czasie zniknąć. Jeśli chodzi o grubość izolacji to użyj takiej ale ten kawałek ściany nie odstawał za bardzo od reszty i żeby to miało "ręce i nogi". Zazwyczaj na ściany fundamentowe nie przesadza się z grubością styropiany czy XPS'a.   P.S. A dlaczego go skuwasz? 
    • Mam pytanie bo  wyburzam taras przylegający do ściany domu. Jest on wysoki na .5 m. Chciałabym go zrównać z ziemią. Mam pytanie jak zabezpieczyć ścianę i czym ocieplić oraz do jakiego momentu skuwać taras przylegający do ściany? Ściany wokół mam ocieplone styropianem ok 20 cm. Chciałabym aby część ściany, która zostanie odkryta nie wystawała a była ocieplona i zabezpieczona przed wilgocią. 
    • Dzień dobry,  Sprawa dotyczy odrzucenia wniosku o pozwolenie na budowę domku jednorodzinnego. W opinii starostwa powiatowego, zjazd z działki na drogę gminną przebiega przez działkę BBB (pas wydzielony pod poszerzenie drogi), która w księdze wieczystej ma przypisanego właściciela - prywatna osobę. Uzyskaliśmy stanowisko urzędu w gminie, iż działka BBB została wywłaszczona w 2005r. na drogę i formalnie należy do tejże gminy. Brak wpisu w księdze wieczystej wynika z niedopatrzenia notariusza-gminy.  Starostwo powiatowe nie przyjmuje dokumentu sporządzonego przez gminę i potwierdzającego gminną własność działki i tym samym uniemożliwia inwestorowi uzyskanie pozwolenia na budowę.   Prośba o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii. Jakim innym dokumentem z gminy przedstawić starostwu , jaki art. prawny możemy przytoczyć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...