Skocz do zawartości

Symbole drewna


Draagon

Recommended Posts

Napisano (edytowany)
Chciałbym kupić drewno na więźbę z lasów państwowych ale nie wiem pod jakim symbolem się takie drewno ukrywa :(

S_S10 Drewno kopalniakowe S10
S_S2B_CD Drewno stosowe do mechanicznego przerobu (o średnicy w górnym końcu bez kory od 5 do 12 cm) - długie S2BCD
S_S2B_CK Drewno stosowe do mechanicznego przerobu (o średnicy w górnym końcu bez kory od 5 do 12 cm) - krótkie S2BCK
S_S2B_GD Drewno stosowe do mechanicznego przerobu (od średnicy 13 cm w górnym końcu bez kory) - długie S2BGD
S_S2B_GK Drewno stosowe do mechanicznego przerobu (od średnicy 13 cm w górnym końcu bez kory) - krótkie S2BGK
S_S2A_ENER Drewno stosowe energetyczne, przemysłowe S2AC
S_S2A_OPAL Drewno stosowe ogólnego przeznaczenia S2AP
S_S2A Drewno stosowe przemysłowe S2A
S_SLUPY Drewno na słupy średniowymiarowe S11
W_SLUPY Drewno na słupy WC1 1, WC1 2, WC1 3
W_OKLEIN Drewno wielkowymiarowe okleinowe WA1 2, WA1 3
W_SKLEJK Drewno wielkowymiarowe sklejkowe WB1 1, WB1 2, WB1 3
W_STANDARD Drewno wielkowymiarowe - standard bez wyboru WA0 2, WA0 3, WB0 1, WB0 2, WB0 3, WC0 1, WC0 2, WC0 3, WD 1, WD 2, WD 3
W_WA0_3 Drewno wielkowymiarowe z wyborem WA0 3 WA0 3
W_WAB0_23 Drewno wielkowymiarowe z wyborem WA0 3, WA0 2, WB0 3, WB0 2 WA0 2, WA0 3, WB0 2, WB0 3
W_WBC0_12 Drewno wielkowymiarowe z wyborem WB0 2, WB0 1, WC0 2, WC0 1 WB0 1, WB0 2, WC0 1, WC0 2
W_WBC0_3 Drewno wielkowymiarowe z wyborem WB0 3, WC0 3 WB0 3, WC0 3
W_WC0_12 Drewno wielkowymiarowe z wyborem WC0 2, WC0 1 WC0 1, WC0 2
W_WC0_23 Drewno wielkowymiarowe z wyborem WC0 3, WC0 2 WC0 2, WC0 3
W_WC0 Drewno wielkowymiarowe z wyborem WC0 3, WC0 2, WC0 1 WC0 1, WC0 2, WC0 3
W_WD Drewno wielkowymiarowe z wyborem WD 3, WD 2, WD 1 WD 1, WD 2, WD 3
M_PRZEM_PO Drobnica do mechanicznego przerobu (programy ogrodowe) M1PO
M_PRZEM Drobnica tyczkowa przemysłowa M1
KARPINA_OP Karpina opałowa KO
KARPINA_PR Karpina przemysłowa KP
M2E Drobnica na cele energetyczne M2E M2E
SM_ZREBKI Surowiec na zrębki leśne przemysłowe S3A + M1
WK_STANDARD Kłody iglaste - standard bez wyboru WAK 3, WBK 2, WBK 3, WCK 1, WCK 2, WCK 3, WDK 1, WDK 2, WDK 3
W_WAK_3 Kłody z wyborem WAK 3 WAK 3
W_WABK_23 Kłody z wyborem WAK 3, WBK 3, WBK 2 WAK 3, WBK 3, WBK 2
W_WBCK_23 Kłody z wyborem WBK 2, WBK 3, WCK 2, WCK 3 WBK 2, WBK 3, WCK 2, WCK 3
W_WBCK_3 Kłody z wyborem WBK 3, WCK 3 WBK 3, WCK 3
W_WCDK_1 Kłody z wyborem WCK 1, WDK 1 WCK 1, WDK 1
W_WCK Kłody z wyborem WCK 3, WCK 2, WCK 1 WCK 3, WCK 2, WCK 1
W_WCK_1 Kłody z wyborem WCK 1 WCK 1
W_WCK_12 Kłody z wyborem WCK 2, WCK 1 WCK 2, WCK 1
W_WCK_23 Kłody z wyborem WCK 3, WCK 2 WCK 3, WCK 2
W_WDK Kłody z wyborem WDK 3, WDK 2, WDK 1 WDK 3, WDK 2, WDK 1
W_WDK_1 Kłody z wyborem WDK 1 WDK 1
ZREBKI_OP Zrębki leśne opałowe ZO
ZREBKI_PR Zrębki leśne przemysłowe ZP
S_ZERDZIE Żerdzie do innego zastosowania (gospodarcze) S3B
S_ZER_PRZ Żerdzie przemysłowe S3A Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Napisano (edytowany)
Cytat

Drewno konstrukcyjne, w tym na więźbę, kupuje się nie w lesie, ale w tartaku. Dopiero po obróbce można określić jego przydatność i zakwalifikować do odpowiedniej klasy wytrzymałościowej zgodnej z założeniami projektowymi np. C 27 czy C 30.



Tzn. że jak ???? icon_eek.gif
Jak pojadę do tartaku i podam wymiary krokwi jakie mam w projekcie, tartak mi to potnie, a potem się okaże, że z lichego drzewa i nie spełni swoich założeń konstrukcyjnych przy tych rozmiarach ??

Dlatego drewno chcę sam kupić i dać do obróbki.

Dzięki bajbaga za wyjaśnienie symboliki - akurat te w okolicy obecnie nie są sprzedawane :/ Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Deweloper dokonuje tu dość dziwnej nadinterpretacji przepisów zawartych w warunkach technicznych (WT).  przede wszystkim mamy tam bowiem następujący zapis § 146. 1. Wyloty przewodów kominowych powinny być dostępne do czyszczenia i okresowej kontroli, z uwzględnieniem przepisów § 308. Ten warunek musi być koniecznie spełniony. Przede wszystkim trzeba więc zadać deweloperowi pytanie, w jaki sposób jest on spełniony w tym konkretnym budynku.    Kolejna sprawa to sam § 308. § 308. 1. W budynkach o dwóch lub więcej kondygnacjach nadziemnych należy zapewnić wyjście na dach co najmniej z jednej klatki schodowej, umożliwiające dostęp na dach i do urządzeń technicznych tam zainstalowanych.   2. W budynkach wysokich (W) i wysokościowych (WW) wyjścia, o których mowa w ust. 1, należy zapewnić z każdej klatki schodowej.   3. Jako wyjście z klatki schodowej na dach należy stosować drzwi o szerokości 0,8 m i wysokości co najmniej 1,9 m lub klapy wyłazowe o wymiarze 0,8 x 0,8 m w świetle, do których dostęp powinien odpowiadać warunkom określonym w § 101.    Proszę zwrócić uwagę na konstrukcję tego przepisu. Zaczyna się on od określenia jakich obiektów dotyczy (W budynkach o dwóch lub więcej kondygnacjach nadziemnych). W logiczny sposób wskazano tu liczbę kondygnacji, jako kryterium stosowania przepisu. Kwestia obecności lub braku klatki schodowej jest drugorzędna.  Ewentualnie można powoływać się na jeszcze jeden zapis z WT, jako dopuszczający zastosowanie drabin zewnętrznych.   § 101. 1. W wyjątkowych przypadkach, uzasadnionych względami użytkowymi, jako dojście i przejście między różnymi poziomami mogą służyć drabiny lub klamry, trwale zamocowane do konstrukcji.   To jednak już tyko dopuszczenie pewnego rozwiązania w szczególnym przypadku. Pozostaje kwestia oceny, czy jest tu uzasadnione.  Osobiście upierałbym się, że w budynku szeregowym, który ma przynajmniej 2 kondygnacje naziemne (np. parter i poddasze użytkowe) wymagane jest wykonanie wyłazów dachowych w każdym z segmentów, ewentualnie wspólnej przymocowanej na stałe drabiny zewnętrznej. Przecież, jeżeli zrobimy tylko jeden wyłaz, to i dostęp do niego będzie tylko z tego jednego segmentu. To zaś nie zapewnia spełnienia zakładanych funkcji - możliwości czyszczenia kominów i konserwacji dachu każdego segmentu.  Niestety, to wszystko jest jedynie interpretacją. Wiążącą interpretację może dać tylko wyrok sądu.
    • Jednak musiało zadziałać któreś z zabezpieczeń, które obejmowało całą instalację. Najczęściej problemem jest właśnie brak selektywności pomiędzy zabezpieczeń pomiędzy rozdzielnicą domową i zabezpieczeniami przy liczniku. Które z nich zadziała to w większości przypadków loteria.  Ale opis problemu jest dziwny. Wyłącznik różnicowoprądowy musiał jednak zadziałać, skoro potem manipulacje tylko przy nim wystarczyły, żeby przywrócić zasilanie.
    • Powłoka poliuretanowa to obecnie najlepszy stosunek ceny do jakości dla osób, które chcą mieć dach  w prawie niezmienionej postaci "na lata". Pamiętaj, że  robocizna też jest ważna, chyba że sam pokryjesz  ten dach. Dodać trzeba też, że blacha blasze nierówna. Blachodachówka zazwyczaj teraz produkowana jest z blachy stalowej ocynkowanej o grubości niecałe 0,4 mm, a jeszcze parę lat temu  najczęściej spotykanym rozmiarem było 0,55 mm 
    • Herezja. Ch-ki B, C, czy D w zakresie zwarciowym są identyczne. Polecam Ci ten tekst z linku powyżej..  Selektywności nie da się uzyskać stosując klasyczne automaty nadprądowe.  Dla osiągnięcia selektywności trzeba by stosować zabezpieczenia selektywne na zasilaniu, ale energetyka się na to nie godzi. 
    • Masz "szybszy" B16 w tamtej skrzynce.     Zwarcie było na tyle silne, że "wybiło" wcześniej wyłącznik (B16 w skrzynce głównej), zanim ten w domowej skrzynce  zareagował Wyłączniki nadprądowe działają zarówno na przeciążenie, jak i zwarcie. Zadziała ten, który pierwszy wykryje przekroczenie granicy prądu zwarciowego — i ma najszybszy czas reakcji.   Jeśli tamten B16   był bliżej źródła zasilania (np. w skrzynce licznikowej lub głównej), to on mógł szybciej zareagować, przy zwarciu prąd "idzie do źródła", i pierwszy bezpiecznik, który to wykryje, wyłącza zasilanie.     Jeśli dwa bezpieczniki B16 są szeregowo, to nie ma gwarancji, że zadziała ten "bliżej zwarcia". Zadziała ten, który zareaguje szybciej — a czas reakcji bywa różny (nawet w identycznych modelach).       Gdy ten B16   wyłączył się, (najprawdopodobniej zabezpiecza całą instalację domową), zostało  odcięte zasilanie wszystkich obwodów — zarówno światła, jak i gniazd.       Jeśli ten B16 wyłącza się jako pierwszy przy zwarciu również w innych obwodach, prawdopodobnie, zabezpieczenia nie są dobrane selektywnie, główne zabezpieczenie powinno  mieć wyższy prąd lub charakterystykę C/D, a domowe np. B10., albo trzeba zastosować  C16 lub D16.      
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...