Skocz do zawartości

Elewacja z kamienia i drewna - doświadczenia użytkowników


Recommended Posts

Napisano
Bardzo piękny dom , jeden z piękniejszych . Zachęca żeby wejśc do środka...
  • 4 lata temu...
Napisano
Ładnie to wygląda i się okazuje, że drewno przegrywa z kamieniem. Czym dokładnie trzeba impregnować piaskowiec?
Napisano

Witam,

Do impregnacji piaskowca może być użyte kilka środków ( z naszej oferty), w zależności czy chcemy ją tylko zahydrofobizować czy dodatkowo wzbogacić o jakieś działanie:

SARSIL H-14/R - jest to uniwersalny impregnat do hydrofobizacji
SARSIL H-16S - impregnuje oraz dodatkowo zabezpiecza przed zielenieniem materiałów ( polecany przez nas na miejsca o dużej wilgotności lub materiały w sąsiedztwie drzew, krzewów itd)
SARSIL W - impregnuje i dodatkowo wzmacnia materiał ( polecany przez nas na słabe-kruche materiały, jakie jak: piaskowiec, cegła)
SARSIL ME-25 - jest to uniwersalny impregnat w postaci emulsji wodej w formie koncentratu, dzięki czemu możemy znacznie obniżyć koszt impregnacji przy większych powierzchniach.

W przypadku pytań zapraszam na www.silikonypolskie.pl lub kontakt tel: 17 24 07 924

  • 2 lata temu...
Napisano

Osobiście nie polecam impregnatów silikonowych ponieważ są nietrwałe i przyciągają brud. Podczas wyboru impregnatu brałem pod uwagę trwałość preparatu. I zgodzę się z opisem artykułu że od strony północnej kamień zachowuje się doskonale i nie zieleni. Warto więc impregnować kamień.

  • 1 miesiąc temu...
Napisano

Kamień można połączyć ciekawie  z drewnem w postaci muru pruskiego. Na prezentowanym zdjęciu znajduje się kamień elewacyjny w stylu starej cegły z piaskowca polskiego. Płytki elewacyjne star cegła z tego piaskowca występują w trzech tonacjach kolorystycznych, 

stara cegła z piaskowca.jpg

Napisano
15 godzin temu, tom77tp napisał:

Kamień można połączyć ciekawie  z drewnem w postaci muru pruskiego.

Ładne to  - tylko podaj linka do tego kamienia.

Dnia 2.12.2012 o 14:07, Pomocnik napisał:

Zachodnią elewację już trzykrotnie odnawiałem. Z desek, wystawionych na słońce, sączyła się żywica i trzeba ją było zeskrobać. - mówi Jerzy, który wraz z Marią są Członkami Klubu Budujących Dom.

B. ładne te elewacje.

Nurtuje mnie jednak - jak zastosować taki kamień elewacyjny na zewnętrznej warstwie ocieplenia?  Czy jest to możliwe we w miarę prosty sposób i trwałe?

Napisano (edytowany)

20160616_174343.jpgWiększość elewacji wykonanych do tej pory w tym stylu rustykalnym jest robiona na ociepleniu. Zalecane jest powyżej 1,5 kondygnacji wzmocnienie podłoża za pomocą dodatkowych kołków do siatki a już powyżej 2 kondygnacji monterzy montują drugą siatkę krzyżowo do pierwszej warstwy i oczywiście kołki aż do podłoża nośnego. 

Jest to kamień elewacyjny w stylu starej cegły - dwie pierwsze kolorystyki są w cenie 80 PLN / m2  ( w paletach po 20 m2 = 20 warstw) , kolor prawie biały jest w cenie 95 PLN / m2  ( w paletach po 20 m2 = 20 warstw) Ceny ważne do końca marca 2020 loco zakład.  http://piaskowce.com/kamien-elewacyjny/m-w.html

005d7a4566f11b60m.jpg

Edytowano przez tom77tp (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jeśli ktoś jest uczulony na jad pszczół to nie chodzi boso i ma pod ręką autostrzykawkę z adrenaliną.      Nawet angielskie uniwersytety zaczynają rezygnować z dwustuletnich, równiutko wystrzyżonych trawników, żeby nie odstręczać od siebie młodych talentów, zainteresowanych ochroną planety.
    • Dziękuję za opinię i wyedukowanie w temacie. Raczej przyjmę do serca, bo to oznacza dla mnie mniej roboty  
    • Nie ma żadnej potrzeby dokładania czegokolwiek. Powiem nawet więcej, wewnętrzne ocieplenie może stwarzać niechciane problemy, bo zmieni rozkład temperatur w ścianie i punkt zamarzania pary wodnej może przesunąć się na cegłę ściany i cegła będzie kruszała. Dlatego tynkuj spokojnie i nie zawracaj sobie głowy.       Nie. To tylko pozornie poprawi izolacyjność, ale powtarzam, może narobić wiele szkód. Wewnętrzne docieplenia w ogóle stwarzają wiele problemów, czego na Twojej trzcinie uniknięto, tynkując ją wapnem. Które dość skutecznie wychwytuje parę wodną. Ale nie warto w to wchodzić, skoro masz docieplenie na zewnątrz.
    • Cegła. Ceglana     Będę robił nowe tynki w całym mieszkaniu. Niby wiedziałem, że mogę te płyty zostawić, ale kilka rzeczy: - nie chciałem się rozdrabniać z tynkarzami - tą ścianę zróbcie, tej nie. - skuwanie starego tynku z tych płyt trzcinowych momentami łatwizna, momentami udręka, że pół płyty na ziemi na ziemi i robiły się „japy” - jakoś tak uznałem, że robię dla siebie to chce mieć funkiel nówka ładnie, a nie  częściowo 50 letnie tynki, gdzie ostatni mieszkaniec jarał nonstop.    Na suficie tam mam, że jest tynk z trzciną/słomą żeby się trzymał.    Ściany są równe, tynkarze nie będą mieli strasznej roboty.    Ja z tym wewnętrznym ociepleniem się zastanawiam głównie z powodu, że coś było, a teraz nie ma. Kilku znajomych mi doradza żeby coś dołożyć - xps-a, wełnę 3/5cm. Ja nie czuję się na tyle wyedukowany w temacie ocieplenia żeby samemu podjąć decyzję. Ogólnie to nie mam o tym pojęcia, stąd post tutaj.  Szczerze to nie chce mi się trochę z tym bawić - jeśli nie ma racjonalnej potrzeby dokładania tam czegoś. 🤷🏻‍♂️   jedyne co jakoś w miare na chłopski rozum dla mnie ma sens to dołożyć COŚ, ale tylko ze strony gdzie jest mało słońca(1,5m ściana w łazience, 4m ściana w sypialni). Ale tak jak mówiłem, zielony jestem. 
    • A z czego są ściany? Bo warstwy trzcinowe kładziono kiedyś również po to, że to na nich trzymał się tynk. Szczególnie wapienne tynki, bo zabezpieczały również trzcinę biologicznie żeby nie butwiała. Bo wapno i wysusza, i jest biobójcze. Dlatego teraz pytanie jak zamierzasz wykończyć ściany. Czy są równe (mniej więcej) po usunięciu trzciny? Będziesz kładł tynki czy płyty g/k? Bo rozumiem, że dla docieplenia ta trzcina jest teraz zbędna i masz teraz dowolność co w zamian dać i czy dasz w ogóle. Wg mnie możesz tutaj robić to, co dla Ciebie jest najwygodniejsze. I niczego nie musisz.   PS. Tych płyt nie musiałeś wyrzucać. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...