Skocz do zawartości

Projekt jest -okna narozne warto?


Recommended Posts

Napisano (edytowany)
Witam, Mam juz prawie wybrany projekt taki http://www.nndom.pl/projekty/dom-dom-rozsadny.html , lecz moja połówka chce powiekszyc garaż tzn wydłużyc i gdyby sie dalo poszerzyć troche-tylko co z tym dachem -w jednym biurze doardzono ze moglby byc plaski nad garazem jak np ten projekt ma http://www.z500.pl/projekt/Z202,Funkcjonal...-od-frontu.html. Co o tym myślicie czy może inne propozycje? Edytowano przez Kasia555 (zobacz historię edycji)
Napisano
  Cytat

Witam, Mam juz prawie wybrany projekt taki http://www.nndom.pl/projekty/dom-dom-rozsadny.html , lecz moja połówka chce powiekszyc garaż tzn wydłużyc i gdyby sie dalo poszerzyć troche-tylko co z tym dachem -w jednym biurze doardzono ze moglby byc plaski nad garazem jak np ten projekt ma http://www.z500.pl/projekt/Z202,Funkcjonal...-od-frontu.html. Co o tym myślicie czy może inne propozycje?

Rozwiń  


...strzał w kolano

Słowo - klucz - śnieg ...tudzież deszcz obwity icon_confused.gif

Pierwszy projekt ,w porównaniu z drugim jest problemo-odporny.
Napisano (edytowany)
Ma byc taki jak rozsadny dom tylko wydłuzony garaz a jezeli jest wydluzony garaz to musi miec inne rozwiazanie z dachem. Dach nad garazem ma być lekko z ukosa, ktore nie bedzie widoczne. Moze jak architekt zrobi wizualizacje to wrzuce ja Edytowano przez Kasia555 (zobacz historię edycji)
Napisano
  Cytat

...strzał w kolano

Słowo - klucz - śnieg ...tudzież deszcz obwity icon_confused.gif

Pierwszy projekt ,w porównaniu z drugim jest problemo-odporny.

Rozwiń  

Można spróbować zrobić dach nad garażem dwuspadowy (naczółek) z kątem pochylenia 8-12 st i osłonięty attyką (od frontu lub na około), lub naczółek pozostawiony na widoku.
Wizualizacja będzie raczej potrzebna żeby ocenić proporcje takiej przeróbki względem budynku.
Swoją drogą Rozsądny ma już w projekcie podstawowym bardzo duży garaż jak na domek tej wielkości.
Napisano (edytowany)
W sumie to zmienila sie wizualizacja zewnetrzna a srodek zostal z rozsadnego domu-tylko jest pytanie czy warto zamykac te garderobe co znajduje sie obok kotlowni http://www.nndom.pl/projekty/dom-dom-rozsadny-rzuty.html Reasumujac jezeli bede chciala zamknac garderobe w koncowym korytarzu prowadzacym do sypialni pozostanie szerokosc korytarza metrowa czy to wystarczy aby bylo wygodnie czy jednak za malo i pozostawic jak jest? I pytanie bo w pomieszczeniu gospodarczym 2,7 m -wystarczajaco aby byla pralnia? Moge wyslac na priv wizualizacje ze wzgledu na to,ze indywidualny Edytowano przez Kasia555 (zobacz historię edycji)
Napisano
A co myslicie o oknach w salonie-czytam czytam i jakie powinny być chodzi o wymiary-salon+jadalnia 35m. Nurtuję mnie okna na scianie, ktorej szerokosc wynosi 485 cm-jest wstepnie 270 x 220 i to ma byc zarazem wyjscie na taras. Nie wiem czy to nie jest za szerokie czy zmniejszyc o jedno i byloby 180 x 220?
Napisano
Ja w projekcie mam 320x230 i wycenę okna tarasowego podnoszono - przesuwnego HS (czy jakoś tak) około 6 tys z montażem (przy reszcie stolarki w tej firmie).

Pytanie jak z ekspozycją na strony świata? południe, poł-zachód jest najkorzystniej i tam dawał bym duże szklenia. północ najlepiej nic
Napisano (edytowany)
Salon z jdalania mam południe-zachód i na stronie zachodniej mam 270x230 a na stronie południowej gdzie znajduje sie jadalnia dwa okna po 90x200.


Jak podoba sie wizualizacja. Płaski dach nad garażem jest ukryty za attyką Edytowano przez Kasia555 (zobacz historię edycji)
Napisano
Ja bym nie zmniejszał. Sam mam największe okna na zachód (nawet lekko w stronę północną) i nie zmniejszam. Od strony południowej mam 180x230 (zastanawiam się czy nie powiększyć) i 2 razy po 90x90.

Masz tam użytkowe poddasze?
Napisano
Okna energooszczędne na elewacji południowej niezacienionej mają bilans energetyczny na "+"
Na elewacjach zachodniej i wschodniej bilans energetyczny powinien wyjść neutralny lub z na lekkim "-"

  Cytat

[attachment=14788:Wizualizacja.JPG]
Jak podoba sie wizualizacja. Płaski dach nad garażem jest ukryty za attyką

Rozwiń  

Całkiem ładnie wyszło (jak sugerowałem). Dodanie przęsła wspartego z jednej strony na filarze zgubiło dominującą bryłę garażu.
Napisano (edytowany)
  Cytat

Okna energooszczędne na elewacji południowej niezacienionej mają bilans energetyczny na "+"
Na elewacjach zachodniej i wschodniej bilans energetyczny powinien wyjść neutralny lub z na lekkim "-"


Całkiem ładnie wyszło (jak sugerowałem). Dodanie przęsła wspartego z jednej strony na filarze zgubiło dominującą bryłę garażu.

Rozwiń  



Tak dziekuje, w miedzyczasie rozmow i sugesti dostalam od projektanta wizualke i spodobala mi sie. Jeszcze gdybyscie mogli spojrzec na srodek byloby super gdyz musze do jutra zaakceptowac projekt. A ze jest indywidualny -moge poszarpac sie jeszcze ;) ogólnie to bardziej podobałby mi sie dach wielospadowy -ale jest bez porównania droższy od dwuspadowego. A ze ma być projekt w miare tani w budowie bez wykuszy,lukarn wiec bez tych urozmaiceń podobał mi sie ten projekt icon_smile.gif Edytowano przez Kasia555 (zobacz historię edycji)
Napisano
  Cytat

Okna energooszczędne na elewacji południowej niezacienionej mają bilans energetyczny na "+"
Na elewacjach zachodniej i wschodniej bilans energetyczny powinien wyjść neutralny lub z na lekkim "-"

Rozwiń  


Pod warunkiem, że jest precyzyjne niecentralne ogrzewanie lub, z mniejszym skutkiem, każde pomieszczenie sterowane jest termo zaworem.
Przy dużej bezwładności ogrzewania np. podłogowe, zupełna iluzja.

Moim zdaniem – oczywiście. icon_cool.gif
Napisano
a oto i wnętrze, troszke zmienione od poprzedniego gdyz usunelam drzwi zamykajace garderobe-zawsze gdyby cos mozna dostawic, pomieszczenie pomocnicze to bedzie pralnia

DSC01446.jpg

Napisano
Jak dla mnie - nie warto. Mam teraz takie w mieszkaniu, troche zimno w tym kącie. I żeby nie było to nie tylko moja opinia bo co rozmawiam z kimś kto użytkuje takie narożne okna ma podobne odczucia
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
  Cytat

jeszcze pytanie gdybym jednak zdecydowala sie na te okna narozne to na jakiej wysokosci najlepiej?

Rozwiń  


1) zmierz na jakiej wysokości chcesz mieć blat w kuchni
2) zastanów się czy blat chcesz mieć na wysokości okna czy (wg mnie lepsze rozwiązanie) okno wyżej blatu
Napisano
  Cytat

Ma być na wysokości 90 cm a jezeli powyżej to ile cm powyżej sugerujesz?

Rozwiń  


jeśli h blatu kuchennego 90cm i

a) ma być na równi to h parapetu 90cm

b) chcesz coś postawić na blacie pod parapetem to myślę, że 15-20cm wystarczy

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Wstrzyknąć do dużej strzykawki, najlepiej weterynaryjnej, a na strzykawkę zamiast igły założyć wężyk odpowiedniej długości. 
    • Mam duży problem a mianowicie muszę wypełnić otwór w suficie o głębokości ok 25-20 cm kotwą chemiczną najszczelniej jak się da. Aplikacja może odbyć się od dołu do góry...inaczej sie nie da. Dzióbek do aplikacji ma dlugość 10-15 cm  czyli zostanie pusta przestrzeń 10-15 cm .Jak to zrobić wg Was, żeby wcisnąć tę masę najdalej jak się da, najlepiej do samego końca pod górę. Myślałem, żeby jakimś kołkiem tam to wcinąć ale możnaby jakoś ten "dzióbek " przedłużyć ....? To taka nietypowa sytuacja, co radzicie ?Jakies pomysły ?    Drugie pytanie - czy znacie jakaś kotwę chemiczną dedykowaną do sufitów , dachów ? właśnie z dłuższym "dzióbkiem" do aplikacji? Czy wystarczy zwykła z marketu budowlanego? Aczkolwiek patrzyłem tam to bieda straszna  o doradztwie nie wspominam, bo co jeden sprzedawca to lepsze "porady" daje ...
    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...