Skocz do zawartości

Zabezpieczenie obwodu audio - komputer - alarm.


Recommended Posts

Witam, planuję technicznie oraz finansowo możliwości remontu instalacji w domu. W tej chwili jestem zainteresowany możliwościami zabezpieczenia obwodu na którym będzie podłączony komputer stacjonarny z UPS, lampowy zestaw audio oraz centrala alarmowa. Instalacja TN-S. Umowa na 12,5 kV. Przed licznikiem trójfazowym 2 x bezpiecznik topikowy 25A. Przewód o przekroju 3x2,5 doprowadzony z rozdzielni do puszki na pietrze i z niej do ww odbiorników. W ścianie dodatkowy wolny peszel z pilotem gdyby potrzebny był dodatkowy przewód. Proszę o informacje na temat możliwości i warunków jakie powinno spełniać zabezpieczenie takiego obwodu.
Link do komentarza
To jest tak, jakbyś chciał remont budowlany chałupy rozpoczynać, wydłubując czwartego pustaka od rogu wschodniej ściany, w piątej warstwie od fundamentu.

Wszelkie projekty rozpoczyna się od analizy tego co jest, a Ty twierdzisz, że masz instalację na 12,5 kV i jak wierzyć Ci w to co piszesz?
  Cytat

Przed licznikiem trójfazowym 2 x bezpiecznik topikowy 25A.

Rozwiń  
A trzeci ktoś podiwanił? Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  Cytat

To jest tak, jakbyś chciał remont budowlany chałupy rozpoczynać, wydłubując czwartego pustaka od rogu wschodniej ściany, w piątej warstwie od fundamentu.

Wszelkie projekty rozpoczyna się od analizy tego co jest, a Ty twierdzisz, że masz instalację na 12,5 kV i jak wierzyć Ci w to co piszesz?
A trzeci ktoś podiwanił?

Rozwiń  


Masz rację, nie doczytałem dokładnie umowy. Jest 12 kW, licznik trójfazowy, przed licznikiem 3x 25A. Instalacja podczas modernizacji na układ TT lub jeżeli będzie możliwość na TN-S.
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
  Cytat

Boskie są normalnie takie porady - to się nie uda, tamto się nie da, a tak w ogóle to jesteś gupkiem bo nawet "ł" pisać nie umiesz... A może by tak jednak odrobinę pomóc a nie się mądrzyć ? Jestem na forum budowlańców czy psychoterapeutów ?

Rozwiń  



  Cytat

Instalacja podczas modernizacji na układ TT lub jeżeli będzie możliwość na TN-S.

Rozwiń  







kuźwa a może najpierw trzeba wiedzieć co i gdzie ???
schematy są w necie
na TN-S szans brak choćby się zesłało - i nie jest to mądrzenie tylko stwierdzenie faktu
wystarczy policzyć ile kabelków do skrzynki dochodzi od ZE i już będzie wiadomo więcej

czyli nie oczekuj porady jak chłop się mota - nie wie co ma , nie wie co chce mieć . a ja u niego nie byłem i też nie wiem
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...