Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

jarovnik

Uczestnik
 • Posty

  41
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O jarovnik

 • Ranga
  Początkujący
 1. Witam, planuję technicznie oraz finansowo możliwości remontu instalacji w domu. W tej chwili jestem zainteresowany możliwościami zabezpieczenia obwodu na którym będzie podłączony komputer stacjonarny z UPS, lampowy zestaw audio oraz centrala alarmowa. Instalacja TN-S. Umowa na 12,5 kV. Przed licznikiem trójfazowym 2 x bezpiecznik topikowy 25A. Przewód o przekroju 3x2,5 doprowadzony z rozdzielni do puszki na pietrze i z niej do ww odbiorników. W ścianie dodatkowy wolny peszel z pilotem gdyby potrzebny był dodatkowy przewód. Proszę o informacje na temat możliwości i warunków jakie powinno spełni
 2. Wiesz kolego, czasami człowiek nie chce być na siłę nadgorliwy. Poprawiam wszystko po fachowcach którzy wybudowali ten dom 25 lat temu i tak wychodzi że się wszystkim przejmuję. Zapewne gdyby ta papa była zabetonowana to pewnie bym się nie zastanawiał a tak to wyszedł orzeszek do zgryzienia. Dzięki za podpowiedzi bo można z nich wyciągnąć wnioski mając podparcie argumentami. Ściany oraz posadzka po tylu latach nie wykazują oznak pociągania wilgoci może więc sobie odpuszczę tą folię i odpadnie mi problem z grubością wylewki. Dam na wszelki wypadek płynną, dobry klej i jak powiedział Ferdek - no
 3. Zanim postawiono ściany i dach wiatrołapu, były same schody i wylewka przed drzwiami wejściowymi, póżniej zostały postawione ściany i przykrycie, tak powstał ten wiatrołap. pod ścianami jest izolacja z papy której brzegi wystają do środka. Ocieplenie zostało przyklejone od spodu. W wiatrołapie była wykładzina PCV. Zerwałem ją i ukazała się wspomniana papa. Wydaje mi się że ściany wiatrołapu są zabezpieczone przed wilgocią ale posadzka nie, ponieważ zespolona jest z konstrukcją ścian poniżej izolacji poziomej.
 4. No tak, nie podałem wszystkich szczegółów. Założenie miałem takie że wyleję 1 cm samopoziomującej i zmieszczę się w kosztach, sugerowałem się tym co piszą na opakowaniach ww wylewki ( minimalna warstwa 5mm ). Nie wiem jak jest w praktyce. Wychodzi na to że na posadzkę można wylać tak cienką warstwę samopoziomującej a na izolację która jest na posadzce już nie. Minimalna warstwa to 3cm i w tym momencie ekonomiczniej będzie wyrównać wylewką betonową tak jak kolega zasugerował. Widziałem w marketach budowlanych posadzkową zaprawę wyrównującą, dość tanią - 1/3 ceny samopoziomującej, można ją kłaść
 5. Sprawa połączenia izolacji już została wyjaśniona, dowiedziałem się również że minimalna grubość podkładu na izolacji która leży na wylewce (nie styropianie) wynosi 3cm. Samopoziomująca wyjdzie trochę drogo a wyżej jak 1,5 cm nie mogę bo są drzwi zewnętrzne. Chyba że odpuszczę sobie tą folię z papą i pod płytki dam płynną?
 6. To jest wiatrołap którego posadzka jest 1 metr nad gruntem na którym też jest wylewka. Wyszła z tego piwniczka\schowek nad którym jest 2x10 cm styropianu, deskowanie, wylewka i dopiero na tym poziomie jest izolacja pozioma z papy. Nie wiem czy to jest dodatkowa izolacja. Generalnie chciałbym wylać wylewkę samopoziomującą bo jest nierówno. Mam nie przejmować się tą wystającą papą i wylać czy też połączyć tą izolację na całą powierzchnię wiatrołapu?
 7. Rozumiem że wystające paski papy mogę skleić klejem lub taśmą bitumiczną z folią budowlaną grubszą np. 0,3mm. A czy na taką folię lub papę można wylać wylewkę samopoziomującą grubości 0,8mm? Czy taka cienka warstwa nie odparzy się lub nie popęka pod typowym obciążeniem?
 8. Witam, biorę się za wykończenie posadzki wiatrołapu. W tej chwili jest tam nierówna wylewka oraz spod ściany wystaje izolacja pozioma z podwójnej papy, w niektórych miejscach wystaje od 1cm do 5cm. Posadzka wiatrołapu jest 100cm nad gruntem, od dołu ocieplona 2x10cm styropianu. Podejrzewam że zanim wyleję wylewkę samopoziomującą będę musiał połączyć wystającą izolację z papy na całej powierzchni posadzki. Czy są kleje do łączenia papy z folią czy może zrobić to w inny sposób?
 9. Witam. Co pod matę grzewczą i jak grubą warstwą należy zalać przed położeniem płytek. Potrzebuję połączyć poziom płytek do poziomu podłogi drewnianej i zależy mi na minimalnej grubości. Grubość płytek to 1cm.
 10. Witam. Czy jest sens rozprowadzenia przewodu (ocieplonego) z ciepłym powietrzem od kominka przez nieogrzewane poddasze i wpuszczenie wylotu od sufitu do dwóch pomieszczeń?
 11. Panie wentylek proszę rozwinąć swoją wypowiedż.
 12. Sciana zewnętrzna: 15cm żelbetu + 6cm wełny mineralnej + 6cm żelbetu z warstwą elewacyjną z grysu / w oblicz. jak z pustką powietrzną o grub. 1cm/ + 4cm styropianu z siatkamu + 2cm tynku. Jakim materiałem i jaką technologią można docieplić ten dom bo chyba nie spełnia dzisiejszych norm termocieplnych. Fachowcy pokażcie że się znacie
 13. No dobra pogłówkuję trochę i chyba zkorzystam z serwisu.
 14. Planuję przesadzić parę krzewów i drzewek zimozielonych (tuja, cyprys, jałowiec, modrzew). Jakie są uwarunkowania: w którym miesiącu, jak wysokie drzewko - niektóre mają 3m, co z korzeniami?
 15. Mieszkam w okolicach Krakowa. Czy są jakieś wymagania do tego gdzie ten licznik ma się znajdować?
×
×
 • Utwórz nowe...