Skocz do zawartości

Szara łazienka


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...

Szanowni Państwo,
Aranżując łazienkę warto pamiętać o stosowaniu materiałów dedykowanych temu właśnie pomieszczeniu. O ile na ścianach królują płytki, kamienie dekoracyjne czy panele ścienne, to na suficie najlepszym rozwiązaniem jest gładź. Tu polecam zastosować gładź wapienną ACRYL-PUTZ® RV 13 RENOVA, która jest odporna na niszczące działanie wilgoci, grzybów oraz pleśni. Do malowania rekomenduję farbę Śnieżka Kuchnia Łazienka. Zawiera ona czyste srebro, które ma właściwości antybakteryjne. Dzięki zastosowaniu dedykowanych materiałów łazienka przez długi czas zachowa estetyczny wygląd.

Link do komentarza

Witam Wszystkich Użytkowników na forum. Akurat jeżeli chodzi o szarą kolorystykę w łazience to jest on jak najbardziej do zaakceptowania, tylko jeden warunek- nie może być on na każdej ścianie bo łatwo wpaść w monotonię, warto dla kontrastu zaaranżować inny kolor płytek na podłodze i dobrać odpowiednie dodatki.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Kto co lubi. Dla mnie ta ostatnia trochę już zbyt przytłaczająca. Osobiście lubię szary ale nie w wydaniu z kamieniem, bo przywodzi mi to na myśl jaskinię tylko raczej wolę szary związany z betonem. Są masy dekoracyjne imitujące beton architektoniczny. Ja robiłem np blat z takiego czego z Marnata. Wyszło OK, trwałość 10/10, ale czyszczenie tego jest przekichane. Jak ktoś ma pomysły do takich aranżacji (ja niestety nie mam takiej wyobraźni) to można zrobić wszystko np w szarym w betonie, bo są te masy na ściany, farby na sufit, płytki na podłogę. Nawet drzwi produkują już w okleinach imitujących beton. Ja takie chcę u siebie zamontować zamiast blatu betonowego ze względu na jego czyszczenie. Takie drzwi w moim zakresie cenowym ma np. Erkado u siebie i nawet model mi pasuje co jest w tym kolorze. Szkoda tylko, że mają jeden odcień betonu, bo ja do robienia blatu dodawałem trochę czarnego pigmentu aby przyciemnić kolor blatu.
Tak czy inaczej tego Magnata na ściany polecić mogę ale niekoniecznie na takie zastosowania. No chyba że ktoś lubi pół weekendu siedzieć ze szczoteczką do zębów w łazience.

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Dnia 17.10.2018 o 09:42, Kamien_Skalite napisał:

Proszę przeglądnąć ten artykuł.
Temat tego wpisu to kamień dekoracyjny wszelkiej maści, od okładzin naturalnych po blaty granitowe czy parapety z marmuru.
Przewija się tutaj też temat łazienki w szarościach z dodatkiem bazaltowego kamienia formatowanego.
 

20180218_165548.jpg

20180218_165727.jpg

Co to za grzejnik?

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...

Jeśli chodzi o szarości w łazience, doskonale sprawdzi się beton architektoniczny. Dostępny w wielu odcieniach i rozmiarach, doskonale dopasuje się do aranżacji. 

Beton architektoniczny od Luxum nie zawiera szkodliwych sztucznych włókien. Jest odpowiedni dla dzieci oraz osób z alergią.

Dzięki impregnacji hydrofobowej, płyty betonowe można zamontować w łazience, a nawet w strefie mokrej, np. pod prysznicem.

Dostępne wzory i kolory sprawdzicie Państwo na: 

Zapraszamy do kontaktu, Zespół Luxum biuro@luxum.pl

3.jpg

beton_architektoniczny_industarialny.png

beton_architektoniczny_w_lazience_Luxum.png

IMG_8727.JPG

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 9 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...

Szary kolor, to od lat numer dwa we wnętrzach (po białym). Bardzo dobrze komponuje się np. z drewnianymi blatami lub płytkami imitującymi deski (tak jak widać na zdjęciu powyżej). Na takim kolorze atrakcyjnie wygląda czarna armatura, lustro, oświetlenie. W różnych odcieniach szarości i grafitu  są wszelkie imitacje betonu.

Łazienka urządzona w takim dość surowym stylu nie jest jednak pomysłem dla każdego. Osoby lubiące bardziej "ciepłe klimaty" nie będą się dobrze czuły w takim wnętrzu.

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...

5 lat temu żona zdecydowała się na łazienkę w kolorach: szary (duży gres na podłodze i obudowa kabiny prysznicowej murowanej), biały (duże płytki na "lamperiach" :))+ czarne akcenty z mozaiki szklanej od frontu na zabudowie stelaża podwieszanego wokół przycisku + drobny akcent pod lustrem i na jednym słupku od wspomnianej kabiny prysznicowej. Potem w jednym z pism wnetrzarskich widzieliśmy podobną propozycję :) Ile lat te kolory będą modne? - nie wiem, ale jeszcze się bronią.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Po to, żeby można było już po nim chodzić. Części betonowej nie chciałbym dzielić, więc trzeba ja zrobić na całej długości. A na całą nawierzchnię płytkowo - kostkową nie mam teraz ani czasu, ani ochoty. więc pytałem o sposoby naprawy betonu, a nie o podpowiedź, żeby posypać suchym betonem. Jeszcze nie doszło?     Aukcje są różne, ja lubię niższe ceny, a że jest możliwość, więc wolę tańsze. Zresztą, to i tak nie ma znaczenia.     W furtce sie nie nadaje, koniec tematu.     kostki betonowej? Tak, ceny brutto u producenta. Se dołóż transport. Paleta od 400 zł w górę. W porywach do 800. Daj se spokój.       ile, kuuwa razy trzeba pisać, że nie o scieżkę do furtki tu chodzi? Do Ciebie coś dochodzi, czy jesteś odporny na informację? I po co mam myśleć, że kiedyś kometa spadnie na Ziemię? Ja wtedy będę pierdział, więc mi tylko pomoże się odgazować.  
    • A po co kleje? I zaprawy? Chyba, że opis aktualnego stanu nie jest prawdziwy taki: Czyli reszta jest OK, trzyma się kupy, te dziury zasypiesz suchym betonem, wyrównasz w obrzeżach i ułożysz kostkę...   Pokazałem ceny brutto, bo takie są na aukcji...   Ta tarasowa tylko pod furtki...   Samego ułożenia może niewielkie, a koszty wyrównania pod ułożenie? WYRÓWNANIA pod plastikowe "płytki"... suchym betonem nie wyrównasz... Przytniesz, a za jakiś czas wymieniać będziesz, albo z wiatrem polecą... będzie długi - tak długi jak ścieżka - żagiel...   Ale Ty tam rządzisz...       A z Twojego linku:   11 x 11.39 = 125,29 A 11 paneli to nie 1 metr, tylko 0,99 m2 - stąd moje    
    • Przypominam, że właśnie chodzi o naprawę i wyrównanie powierzchni.      No właśnie. Kostka. Policz brutto, nie netto. Dostawa trzy razy tyle co towar. A pod kostkę też trzeba kleje i zaprawy.     Policzono. Dwa razy więcej kasy. Co najmniej.       Dokładnie o to chodzi. Wszystko jest chodnikiem, Tylko co na chodnik poza odcinkiem pod dachem, tego jeszcze nie wiem. Najpierw muszę wyrównać i nie mogę go podnosić zbyt wiele. Ta tarasowa jest rzeczywiście niezbyt tania, a chodnik długi. Czyli nikogo w błąd nie wprowadzałem. To Ci się tylko wydaje.     Nie wiem, czy kumam, dla mnie ta dyskusja jest pozytywna.    11 x 9,43 = 103,73 z dostarczeniem dokładnie w miejsce, gdzie będzie układane. Koszty ułożenia żadne, a przytnę se sam.  Do betonu trzeba kupić kostkę, przywieźć, rozładować i zamówić ekipę do układania. Nie wiem jak liczysz koszty.   Czytaj pierwszy post. Napisałem, że "część jest pod dachem, ale zdecydowana większość na świeżym powietrzu". I wcale nie mam zamiaru tych podestów dawać poza dachem, nie konfabuluj. 
    • Kombinujesz jak Kopcia koń pod górkę Chcesz, abyśmy upewnili Cię w tym co i tak masz już niemal postanowione...   A tu dochodzi i kasa - no chyba, że to Ty zgarnąłeś ostatnią kumulację z Jackpota...   Zrób tak jak ja radzę, a będziesz zadowolony   1 m2 Twojego wynalazku to ponad 125 zł,    A kostka betonowa:       Do tego 2 obrzeża       I taczka suchego betonu...   Pod furtkami rzucisz na chudy beton - ewentualnie podocinasz do słupków - po 4 płyty,.. (nawet jak popękają, to i tak wiatr ich nie wywieje)     Bez kupy roboty i kasy na wyrównywanie podłoża... To Twoje wytrzymało tyle lat - wytrzyma i kostkę...     A poza tym - sam porównaj swój pierwszy post (chodzi o zawarte w nim informacje o "lokalizacji" problemu), w którym apelujesz o pomoc:     a postem #29, w którym nieco inaczej i szerzej opisałeś problem...   A my już po pierwszym dywagujemy,,, Kumasz o co mi chodzi?   Rób jak uważasz - Twoja decyzja, Twoje małpy w Twoim cyrku...    
    • Jak posadzisz rośliny błotne to tej wody może być 5 cm nad poziomem gruntu. Ale sam piach spowoduje, ze rośliny nie będą rosły, bo skąd miałyby czerpać substancje odżywcze? Chyba, ze robiłbyś torfowisko wysokie z rosiczka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...