Skocz do zawartości

Czy zdecydować się na mocne kolory w salonie?


Recommended Posts

Widziałam świetne aranżacje jakie przygotował w tym roku magnat. Bardzo spodobały mi się mocne połączenia kolorów, fiolety, zielenie, błękity. Boję się trochę zrobić to u siebie bo zawsze miałam mieszkanie w pastelowych barwach, ale teraz zdecydowanie potrzebuję czegoś innego. Nie wiecie gdzie można znaleźć więcej takich inspiracji Magnata?
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

Widziałam świetne aranżacje jakie przygotował w tym roku magnat. Bardzo spodobały mi się mocne połączenia kolorów, fiolety, zielenie, błękity. Boję się trochę zrobić to u siebie bo zawsze miałam mieszkanie w pastelowych barwach, ale teraz zdecydowanie potrzebuję czegoś innego. Nie wiecie gdzie można znaleźć więcej takich inspiracji Magnata?


Zrobiłem 2 lata temu właśnie mocne kolory w "salonie", no może powiedzmy w dużym pokoju - dwie ściany rubin, jedna - nie płaska, a 3D - kilkoma odcieniami szarości... Żonka wytrzymała tu dwa lata i właśnie jesteśmy po kolejnym remoncie - ściany już nie są w mocnych kolorach icon_rolleyes.gif icon_confused.gif A do tamtego, intensywnego malowania mieszkanie było w pastelowych barwach icon_rolleyes.gif
Tak więc decydując się teraz na takie inspiracje Magnata, ryzykujesz szybkie powtórne malowanie na pastelowe kolory, albo "niepokoje społeczne" w rodzinie icon_rolleyes.gif
Czego oczywiście Ci nie życzę icon_biggrin.gif
Link do komentarza
My mamy mocny kolor - intensywny fiolet w sypialni. Pozostałe ściany są natomiast białe, meble białe, wszelkie dodatki białe, jedynie rama łózka czarna. Sądzę, że jeżeli mocne, nasycone barwy przeważają w pomieszczeniu, ciężko w takim miejscu się wyciszyć... icon_smile.gif Takie wnętrza z pewnością polubią osoby, które żyją intensywnie, ludzie młodzi, może pokoje dzieci powinny mieć takie kolory? icon_smile.gif
Link do komentarza
Afrodyta wstawiłaś piękne zdjęcia! To z tym fioletem jest po prostu genialne! Nie chcę całego mieszkania malować na mocne kolory, ale chciałabym mieć właśnie taki wyrazisty akcent przykuwający uwagę. Dzisiaj byłam w jednym sklepie i mieli te katalogi Magnata, wzięłam sobie jeden. I nie powiem, kilka pomysłów podoba mi się szczególnie, ale jak tu zdecydować się na jedną aranżację skoro chciałabym wykorzystać każdą jedną?
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Wszystko zależy od tego co masz w tym pokoju a co chcesz wymienić? Jak duże masz okna i na który kierunek świata wychodzą? Jaką masz podłogę? jaki kolor drzwi? itd..... Mocne kolory są bardzo fajne na początku ale po jakimś czasie się nudzą więc może warto pomyśleć o jednej kolorowej ścianie? Ja mam w sypialni dębowe deski olejowane i ścianę za łóżkiem fioletową- super ale reszty bym nie pomalowała na taki kolor.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Faktycznie, zanim się podejmie odważną decyzję w kwestii kolorów, to warto najpierw spróbować sobie to wyobrazić. My kiedyś też odważnie przemalowaliśmy salon na purpurowy (salon duży) a do tego były kremowe dodatki.

Czasem, jeśli mamy ochotę na odważny kolor wystarczy jedną ze ścian tak pomalować i efekt nie jest jest przytłaczający a pomieszczenie nabiera zupełnie innego charakteru.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Ja kiedys uwielbialam mocne, nasycone kolory. mialam sypialnie: 3 sciany pomaranczowe i jedna fioletowa. bardzo pobudzajace. z wiekiem mi przeszlo. aktualnie mam cale mieszkanie biale: w kuchni na podlodze gres szkliwiony bialy, meble biale, zeby nie bylo mdlo, blat jest z drewna taekowego, a sprzety kuchenne czerwone. salon bialuski, lacznie z sofami z bialej skory i wszystkimi meblami. dodatki zielono- fioletowe.

generalnie uwazam, ze warto postawic na fajne, kolorowe dodatki (dywan, poduszki, wazony, swieczniki, itd.), wprowadzaja zycie do wnetrza i mozna je latwiej wymienic, gdy sie znudza icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Mocne kolory są fajne, ale trzeba też pamiętać, by dobrze czuć się we wnętrzu. Czerwienie, pomarańcze to energetyczne kolory, które zachęcają do działania. Jeżeli zaś salon ma być głównie miejscem wypoczynku, a nie np. zabaw z dziećmi, lepiej wybrać stonowane kolory, najlepiej zielenie. Podrzucam artykuł o wpływie kolorów na samopoczucie: http://www.seart.pl/kolory-pomieszczen-ich...ludzi-a-19.html Ostatnio w ogóle podobają się białe ściany a do nich mocne dodatki dla kontrasty, np. białe ściany, czarne meble i czerwone elementy dekoracyjne.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam trzy takie regały i bardzo je sobie chwalę. Owszem, przy składaniu pierwszego popełniłem błąd, wierząc bezkrytycznie w instrukcje sprzedawcy i nie zaginałem "języczków" wsuwanych w wycięcia kątowników, no i regał mi się rozsypał już pod koniec montowania. Ale gdy wszystkie zagiąłem (łatwe to nie jest, ale da się). regał jest lekki i nie do zdarcia. Nośność jednej półki to 125 kg, więc w warunkach domowych spokojnie wystarcza do niemal wszystkiego. Nawet w garażu.   Regałów niczym nie mocuję do ścian. Nie ma potrzeby. Oczywiście, jeśli stoją na wyrównanym i pewnym podłożu.  Da się je kupić w cenie poniżej 80,00 PLN, więc uważam, że naprawdę warto.   PS. To się nie chwieje, zapewniam!
    • Komentarz dodany przez agata: czy ktos wie czy kostka z brukbet jest warta uwagi? przymierzamy sie w koncu do zakupu
    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...