Skocz do zawartości

Jak liczyć metraż do wyceny?


Recommended Posts

Napisano
Witam,
Jaki metraż mieszkania brać do wyceny prac remontowych? Uwzględniający otwory drzwiowe i okienne, czy nie?
Otrzymałem dziś wycenę kilku firm, wszystkie w powierzchni uwzględniają otwory drzwiowe i okienne. Rozumiem raz, np. przy gładzi, bo wokół okien pracy ponoć jest więcej, ale już przy podwójnym malowaniu? To bardzo podnosi koszta.
Napisano (edytowany)
Z tego co się orientuje to jak policza to sprawa czysto umowna.
W tej chwili jestem umówiony na tynki,gipsowanie i malowanie to będę miał odliczone dwa okna tarasowe,drzwi wejściowe,wszystkie drzwi wewnetrzne i 4 większe okna. Małe i średnie okna nie odliczali.

Cytat

Ważne, ile zapłacisz za całość prac.


Niby tak, jednak zazwyczaj przy tego typu pracach liczą za metr i tyle więc firma nie powie ile za całość - tylko metry x ustalona cena za m2. A wtedy inwestora interesuje czy za otwory odlicza czy też nie:) Edytowano przez Przemo1977 (zobacz historię edycji)
Napisano
Uczciwym rozwiązaniem było by odliczanie otworów od metrażu. Niestety firmy remontowe nie zawsze to robią. Przy szukaniu firm liczących z metra można się zapytać czy odliczają czy nie.
Napisano
czego odliczenie?


to jest istotne
Cytat

Ceny usług budowlanych są umowne i nie ma znaczenia, czy w powierzchnię robót wliczone są otwory (co jest regułą), czy też nie. Ważne, ile zapłacisz za całość prac.


niemniej, skoro umowne to reguł chyba niet?
Napisano
Cytat

Rozumiem raz, np. przy gładzi, bo wokół okien pracy ponoć jest więcej, ale już przy podwójnym malowaniu? To bardzo podnosi koszta.



A sam malowałeś kiedyś ?
Napisano (edytowany)
Wogóle trochę bezsensu ta dyskusja:P
Płacisz za m2 tyle na ile się dogadasz z tą czy inną firmą.
Jedni odliczą otwory okienne inni nie, ale może być tak że ci co odliczają otwory a dokładają ci za obrobienie za mb otworu i na jeden ... wyjdzie.
Wiadomo przecież że za ściane z bramą garażową to ci nie policzą za całą tylko otwór odliczą, a jak masz okienko 0,5x0,5 czy 1x1m to liczą jak leci:)

A wogóle to ile zawołali za gładź i malowanie?
Mi wycenili od 15 do 17zł za gipsowanie 2x , gruntowanie i malowanie2x - z odliczeniem większych otworów-pisałem o tym wcześniej. Edytowano przez Przemo1977 (zobacz historię edycji)
Napisano (edytowany)
Przy malowaniu to nie wiem do końca jak jest, w każdym razie przy ociepleniach odlicza się otwory o powierzchni większej niż ileś metrów kwadratowych, ja akurat odliczam dopiero powyżej 3 metrów. Nie ma problemu z odliczeniem powierzchni okien, jednak wtedy doliczyć trzeba 20 złotych za metr bieżący obróbki okna. Za darmo okien obrabiać nikt nie będzie... Przy tynkowaniu to samo. Co do malowania no to już inaczej, niby coś tam można by odliczyć, ale to raczej na zasadzie że końcowe wyliczenie pomniejszyłbym o mniej więcej 10-15. Edytowano przez DawidC (zobacz historię edycji)
  • 3 tygodnie temu...
Napisano (edytowany)
Cytat

Wogóle trochę bezsensu ta dyskusja:P
Płacisz za m2 tyle na ile się dogadasz z tą czy inną firmą.
Jedni odliczą otwory okienne inni nie, ale może być tak że ci co odliczają otwory a dokładają ci za obrobienie za mb otworu i na jeden ... wyjdzie.
Wiadomo przecież że za ściane z bramą garażową to ci nie policzą za całą tylko otwór odliczą, a jak masz okienko 0,5x0,5 czy 1x1m to liczą jak leci:)

A wogóle to ile zawołali za gładź i malowanie?
Mi wycenili od 15 do 17zł za gipsowanie 2x , gruntowanie i malowanie2x - z odliczeniem większych otworów-pisałem o tym wcześniej.



Tyle, że ja się właśnie rozliczam z metra i okien mam bardzo dużo!
Za gładź płacę 18 zł bez materiałów - nakładanej 3 razy (najpierw gips szpachlowy, potem gładź, i oczywiście gruntowanie wcześniej) za malowanie z gruntowaniem 10 zł.

Podsumowując dyskusję, rozumiem, że nie ma zasady liczenia metrażu do kosztorysu, ale nie ma też żadnego słusznego argumentu, by wliczać do niego otwory. Edytowano przez midzio (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Z tego co wiem, obecnie do samego PnB nie wymaga się już pisemnych gwarancji od dostawców mediów. Ale najlepiej i tak zasięgnąć informacji w miejscowym wydziale budownictwa, bo interpretacja prawa przez urzędników bywa różna.
    • Witam,   Z tego co udało mi się wyszukać i zrozumieć, w celu uzyskania pozwolenia na budowę potrzebne są min. warunki przyłączenia mediów.   Czy ktoś orientuje się jak to jest w kwestii uzbrojonej działki budowlanej, czy chcąc uzyskać „pozwolenie na budowę” lub czy wykonując „zgłoszenie budowy” mimo wszystko będę potrzebował warunki przyłączenia mediów?   Pytanie wydaje się absurdalne bo przecież media są już na działce, ale prawo często niestety działa inaczej niż myślimy.   Pozdrawiam,
    • Budowa jest w toku, przynajmniej na papierach. Zostało wydane pozwolenie na budowę budynku jednorodzinnego, został założony dziennik budowy, na bramie wisi nawet tablica informacyjna oznajmiająca budowę domu, zostały zainstalowane skrzynki: elektryczna z prądem budowlanym, na geoportalu wszystko pięknie wrysowane... Papier przyjmie wszystko, a ciężki sprzęt jeździ sobie bezkarnie po drodze o ograniczonym tonażu, gdyż inwestor ma pozwolenie na przejazd ciężkim sprzętem ze względu na rozpoczętą inwestycję. 
    • A to Polska właśnie.      Wszystko się zgadza i powołujesz się na odpowiednie przepisy. Taka sytuacja jednak w tej chwili nie leży w kompetencjach PINB. Dopóki nie ma nic wybudowanego nie PINB a Wydział Budownictwa jest właściwym organem mającym obowiązek zająć się tą sprawą. Choć wydaje się to nieco dziwne, ale tak jest i musisz się zwrócić do właściwego organu. Do pisma warto dołączyć jakieś wyroki sądowe w podobnych sprawach, które znajdziesz bez problemu w necie, a także jakąś opinię prawną np. takie coś: https://prawobudowlane-blog-buniak.pl/samowolna-zmiana-zagospodarowania-terenu/ dlatego że Wydziały Budownictwa interpretują zapisy na które się wyżej powołujesz, bardzo dowolnie. Więc warto naprowadzić ich na właściwy tor rozumowania. Dla normalnie działającego Wydziału Budownictwa już samo utwardzenie całej działki powinno być dowodem na zmianę sposobu zagospodarowania niezgodnego z WZ i oczywiście do tego datowane zdjęcia, bo przed kontrolą zapewne ucieknie z pojazdami.   To co piszę nie jest teorią bo miałem dwa podobne do Twojego przypadki na dwóch niemal sąsiadujących ze sobą działkach. Jedna sprawa została definitywnie załatwiona, druga jest jeszcze w toku z dobrymi rokowaniami.    
    • W każdym piśmie cytuję art. 59 ust. 3 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym : Samowolna zmiana zagospodarowania terenu to pojęcie ukształtowane przez doktrynę i orzecznictwo, do którego stosuje się przepis art. 59 ust. 3 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Jest to faktyczna, funkcjonalna zmiana wykorzystywania terenu w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem.   ŻADEN URZĄD NIE ODNIÓSŁ SIĘ DO TEGO ARTYKUŁU 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...