Skocz do zawartości

Wybór okien PVC


Recommended Posts

Właśnie stoję przed dylematem jakie okna wybrać do swojego domku. Wiem już, że będą to okna PVC 2xkolor i barwione w masie. Szukam okien ciepłych więc po przeczytaniu dziesiątki folderów oraz artykułów na polu boju zostały:
1) Abakus na profilu Brugmann AD Uf 1,3 z szybą o współczynnikiu U0,5 (wada: wysoki U ramy)
2)Urzędowski na profilu Blueevolution Uf 1,0 i z pakietem szybowym U0,6 (wada: firma z 1,5 miesięcznym doświadczeniem pvc
3)MS Okno tytanowe z termowkładką Uf 1,0 i szyba U0,5 (wady: szyby zewnętrzne 3mm i niestety rama nie w kolorze)
Każda z pozycji ma swoje + i - ale zasadnicza różnica w cenie pozycja 1 o 1/3 tańsza od reszty.
Proszę o pomoc w wyborze.
Link do komentarza
Witam, dołączam się do tematu. Ja zastanawiam się nad REHAU Euro 70 z dwiema szybami lub Euro 86 z trzema szybami. Jest też opcja pośrednia Euro 70 z trzema szybami, co myślicie o tym rozwiązaniu? Różnica w cenie to 2 tys. między każdym z rozwiązań (na 12 oknach).
Link do komentarza
Witam, :-)jak dla mnie to za wcześnie , żeby coś wybrać. Ale już się rozglądam... dużo pytając po znajomych, wysłałem kilka zapytań o wycenę, przy okazji szukając po necie na razie biorę pod uwagę profil PCV VEKA 6-komorowe okna. Porównywałem kilka ofert z tego segmentu, najkorzystniej bo adekwatnie do jakości i wyposażenia wypadł VETREX, mam na myśli profil V90+ . Mam drzwi przesuwne oraz duże przeszklenia, otwierane jednoskrzydłowe, skrzydla ciężkie bo 3-szybowe, rozpatrywałem producenta z dłuższą gwarancją powyżej 5 lat i z mocnymi okuciami.
Link do komentarza
Cytat

(wada: wysoki U ramy)
2)Urzędowski na profilu Blueevolution Uf 1,0 i z pakietem szybowym U0,6 (wada: firma z 1,5 miesięcznym doświadczeniem pvc


Hmm..
jestem pewien że pisałem odpowiedź na ten post. Ale czy nie dotarła EDIT/: czy też może... ja coś pokręciłem?;) Więc by nie psuć sensu rozmowy napiszę jeszcze raz: /EDIT
- Urzędowski przez rok zlecał produkcję swoich okien firmie Stolplast spod Kłodzka - i tak jakby u nich zdobywał doświadczenie.
- od jesieni ub.r. ma u siebie, w Ziębicach nową linię do produkcji PCW.
Więc jakby nie patrzeć - nie jest to 1,5 miesiąca. Edytowano przez finlandia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Fin, są dwa wątki w których został umieszczony ten sam tekst... to jakaś nowa praktyka wśród początkujących mająca na celu chyba podkreślenie wagi problemu z którym się boryka i chęć uzyskania jak najszybszej odpowiedzi.
Mniej elokwentnie od Ciebie icon_wink.gif tez dałem do zrozumienia że to mija się z prawdą
Twój pierwszy tekst znajduje się tutaj
https://forum.budujemydom.pl/index.php?show...st&p=265402

Pozdrawiam
Jani_63
Link do komentarza
Cytat

Fin, są dwa wątki w których został umieszczony ten sam tekst... to jakaś nowa praktyka wśród początkujących mająca na celu chyba podkreślenie wagi problemu z którym się boryka i chęć uzyskania jak najszybszej odpowiedzi.
Mniej elokwentnie od Ciebie icon_wink.gif tez dałem do zrozumienia że to mija się z prawdą
Twój pierwszy tekst znajduje się tutaj
https://forum.budujemydom.pl/index.php?show...st&p=265402

Pozdrawiam
Jani_63


Tak, właśnie przed chwilą znalazłem ten drugi wątek. Za pomówienia przepraszam i jeśli się da to lecę zedytować to co napisałem:)
Link do komentarza
Cytat

A czy cena 1450zł z okno gabaryt 1800 x 1500 jest do przyjęcia? Profil Rehau Euro 86, 3 szyby, jednostronnie barwione, okucie Siegenia Aubi. icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif



Hmmm za mało info żeby określić czy dużo czy mało! Producent nic nie pisze o klasie profila, zbrojenie w ościeżnicy otwarte, więc zaczepy antywyważeniowe kręcone do plastiku, zapytaj u przedstawiciela oknoplastu o profil Thermic 90 klasa profilu A (grubość ścianek wew i zew 3mm) zbrojenie w ościeżnicy zamknięte, profil 90mm, można zastosować szybę u=0,5 + ewentualne termoramki.
Link do komentarza
Cytat

Hmmm za mało info żeby określić czy dużo czy mało! Producent nic nie pisze o klasie profila, zbrojenie w ościeżnicy otwarte, więc zaczepy antywyważeniowe kręcone do plastiku, zapytaj u przedstawiciela oknoplastu o profil Thermic 90 klasa profilu A (grubość ścianek wew i zew 3mm) zbrojenie w ościeżnicy zamknięte, profil 90mm, można zastosować szybę u=0,5 + ewentualne termoramki.



mhtyl uprzedzał, aby nie robić kryptoreklamy!!!
jednak odpowiadając na post, dodam tylko, że dobrze klasuje się vetrex, profil veka alphaline 90 z klinem izolującym, na okuciach roto designo z ukrytymi zawiasami,szyba 0,5 , icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

mhtyl uprzedzał, aby nie robić kryptoreklamy!!!
jednak odpowiadając na post, dodam tylko, że dobrze klasuje się vetrex, profil veka alphaline 90 z klinem izolującym, na okuciach roto designo z ukrytymi zawiasami,szyba 0,5 , icon_razz.gif


icon_biggrin.gif I kto to pisze aby nie robić a robi icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

mhtyl uprzedzał, aby nie robić kryptoreklamy!!!
jednak odpowiadając na post, dodam tylko, że dobrze klasuje się vetrex, profil veka alphaline 90 z klinem izolującym, na okuciach roto designo z ukrytymi zawiasami,szyba 0,5 , icon_razz.gif




Drogi kolego życzę powodzenia w sprzedaży tych okien na takich zawiasach icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif)icon_smile.gif)
- strzał w kolano:D:D:D
Link do komentarza
Cytat

Drogi kolego życzę powodzenia w sprzedaży tych okien na takich zawiasach icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif)icon_smile.gif)
- strzał w kolano:D:D:D



ktoś z uczestników dobrze powiedział, że mącisz lub mielisz tylko, najpierw lans, że tylko ty prawidłowo montujesz, a potem cyk i reklama, odpowiedz nam jak często regulujesz swoje okucie inviso, z ukrytymi zawiasami, co tłumaczysz klientowi, gdy o to pytają, to dopiero jest strzał w kolano. Kilku producentów robi na okuciach roto designo, bo faktycznie wytrzymują większe ciężary skrzydła.
i HEHEHE nie pomoże,
mielenie, mącenie to też zajęcie

Cytat

żeby rozwiać wątpliwości - uważam że najlepszym rozwiązaniem będą te okna z Vitrona - i niech ktoś powie że nie mam racji



rozwiązanie , żeby te okna wybrać nie rozwiewa niczyich wątpliwości, bo za mało danych ale muszę przyznać , że filmik zabawny, można pośmiać. HIHIHIHI icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

ktoś z uczestników dobrze powiedział, że mącisz lub mielisz tylko, najpierw lans, że tylko ty prawidłowo montujesz, a potem cyk i reklama, odpowiedz nam jak często regulujesz swoje okucie inviso, z ukrytymi zawiasami, co tłumaczysz klientowi, gdy o to pytają, to dopiero jest strzał w kolano. Kilku producentów robi na okuciach roto designo, bo faktycznie wytrzymują większe ciężary skrzydła.
i HEHEHE nie pomoże,
mielenie, mącenie to też zajęcie



rozwiązanie , żeby te okna wybrać nie rozwiewa niczyich wątpliwości, bo za mało danych ale muszę przyznać , że filmik zabawny, można pośmiać. HIHIHIHI icon_biggrin.gif



Posłuchaj kolego, czy ja napisałem jakie okna montuje NIE!!!! napisałem gdzie montuje NIE !!!
Ja okien na ukrytych zawiasach nie sprzedaje, ponieważ sprzedałem kilka domów i niestety są problemy z regulacją, ALE tylko gdy są duże gabaryty, i ciężko jest okno wyregulować jest około 4 mm regulacji.!!! Jeśli klient pyta o chowane zawiasy to odradzam, jeśli ma duże okna i chce pakiet 3 szyb to mu nie sprzedaje!! i mam spokojną noc.

Jak ty sprzedajesz okna firmy X to sprzedawaj dalej. nie bronie masz prawo!


Kolejna sprawa nie napisałem że JA najlepiej montuję, Tylko że MOIM zdaniem jest to najlepsze rozwiązanie co do montażu.

Jak czytać nie umiesz no to czytaj dwa razy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...