Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

knapik

Uczestnik
 • Posty

  25
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez knapik

 1. Posłuchaj kolego, czy ja napisałem jakie okna montuje NIE!!!! napisałem gdzie montuje NIE !!! Ja okien na ukrytych zawiasach nie sprzedaje, ponieważ sprzedałem kilka domów i niestety są problemy z regulacją, ALE tylko gdy są duże gabaryty, i ciężko jest okno wyregulować jest około 4 mm regulacji.!!! Jeśli klient pyta o chowane zawiasy to odradzam, jeśli ma duże okna i chce pakiet 3 szyb to mu nie sprzedaje!! i mam spokojną noc. Jak ty sprzedajesz okna firmy X to sprzedawaj dalej. nie bronie masz prawo! Kolejna sprawa nie napisałem że JA najlepiej montuję, Tylko że MOIM zdaniem jest to najlepsze rozwiązanie co do montażu. Jak czytać nie umiesz no to czytaj dwa razy.
 2. Drogi kolego życzę powodzenia w sprzedaży tych okien na takich zawiasach )) - strzał w kolano:D:D:D
 3. Hmmm za mało info żeby określić czy dużo czy mało! Producent nic nie pisze o klasie profila, zbrojenie w ościeżnicy otwarte, więc zaczepy antywyważeniowe kręcone do plastiku, zapytaj u przedstawiciela oknoplastu o profil Thermic 90 klasa profilu A (grubość ścianek wew i zew 3mm) zbrojenie w ościeżnicy zamknięte, profil 90mm, można zastosować szybę u=0,5 + ewentualne termoramki.
 4. niestety nie mogę pomóc całkiem inna część Polski PODKARPACKIE.
 5. Co do tematu, odpowiedź jest prosta: pierwsza sprawa to jakość okien a druga to firma która będzie montowała okna i oczywiście serwis po montażowy. Nie będę pisał jaka firma ponieważ nie chce zostać "posądzony" o reklamowanie własnej firmy. W zależności jaka część polski - ja działem na Podkarpaciu i tu mogę pomóc. Pozdrawiam
 6. Jestem ciekaw jak to jest w praktyce 6 miesięcy od zakupu hmmmm to jest naprawdę ciekawe, jeśli jest coś nie tak z towarem to klient zobaczy to prędzej niż 6 miesięcy. Znając życie po 6 miesiącach nikt by nie uznał gwarancji. :
 7. Z jakiej części POLSKI szukasz okien, może będę wstanie pomóc , bo kto inny produkuje kto inny montuje, w zależności z jakiej części jesteś mogę coś polecić. Co do doświadczenia z Rehau niestety nie miałem.
 8. PH który sprzedaje np: OKNA daje 2 lata rękojmi na towar i usługę. A od klienta zależy co i jak chce reklamować czy reklamacja idzie do producenta czy PH.
 9. Wracając do tematu montowania drzwi balkonowych:D Chodziło mi o taki montaż https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...si&img=1342 https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...si&img=1346 Pozdrawiam:)
 10. Sory źle dobrałem słowa, nie chodziło mi o gwarancje ustawową tylko o "gwarancje" jaka jest na towar po zakupie. (rękojma)
 11. [quote name='bajbaga' date='11.02.2012, 11:42 ' post='267129'] Człowieku, reprezentujesz typowego sprzedawcę, który jak ognia boi się tej ustawy – i słusznie się boi, bo zgodnie z Ustawą, to sprzedawca ponosi wyłączną odpowiedzialność, za jakość i „działanie” towaru który sprzedał + ponosi wszystkie koszty z tym związane, także poniesione przez inwestora wynikające ze zwłoki w załatwieniu sprawy, o ile sprawa nie zostanie załatwiona bezzwłocznie lub w terminie uzgodnionym, bądź wyznaczonym przez kupującego. Takie „sankcje” i obostrzenia nie wynikają z gwarancji, której zakres dowolnie ustala producent. Gwarancja jest dodatkowym „przywilejem” kupującego i to od niego zależy z jakiej formy chce skorzystać. Nie ma obowiązku zawiadomienia sprzedawcy na piśmie, tak samo jak w postępowaniach gwarancyjnych. Nie mniej jednak, w obu przypadkach taka forma jest wskazana (ale nie wymagana), bo może to mieć „sprawczość” dowodu w ewentualnym sporze co do dotrzymania terminów. [/quot] nie chce mi się już na ten temat pisać odnośnie gwarancji ustawowej, ponieważ jest to bardzo długi temat który nie ma odwzorowania w praktyce jeśli chodzi o okna, ponieważ jeszcze się nie spotkałem żeby ktoś składał reklamację na piśmie - w formie listu itd. tylko jak juz to telefoniczni do osoby u której kupił dany produkt. Czy ktoś w ogóle korzysta z ustawy?? czy nie lepiej z firmą się porozumieć na początku. Jestem sprzedawcą! więc może mam takie podejście do tego, jeszcze mi się nie zdarzyło żeby mój klient podpierał się tą ustawą tylko wszystko staram się "załatwić" dla dobra klienta. może to jest złe, a może nie - z doświadczenia wiem że taka metoda jest lepsza. A nie zakrywanie się ustawą i procedurami ustawy.
 12. Napisałeś tak, że zrozumiałem jak byś montował okna i dlatego ci nie leży poziomica, jako pomocnik montażysty, tak jak piszesz przynieść podać pozamiatać, więc ci nie trzeba wiedzieć jak trzymać poziomicy. Tak jak pisałem TEORIA TEORIĄ A PRAKTYKA PRAKTYKĄ !!!!! W tym się zgodzę z tobą. wiedzę teoretyczną można nabyć szybko natomiast inaczej jest z praktyką.
 13. Wygląda to tak jak byś mówił: "nieważne są jakie okna najważniejsza jest cena" Chodzi tu o to że sprzedawca ma sprzedać a montażysta zamontować, czyli sprzedawca ma opowiadać jak to pięknie wygląda, jak to cudownie będzie w przyszłości, a często gęsto nie mówi o sposobie montażu (montaż zostaje zepchnięty na drugi plan - montaż to montaż ), a później wychodzi wszystko podczas montażu a z tym różniej jest.!! Co sprzedawca ukończył czy to jest WF czy polonistykę czy cokolwiek innego nie musi mieć to wpływu na jego wiedzę na temat tego co sprzedaje i jak będzie zamontowane, taką wiedzę się nabywa podczas specjalistycznych szkoleń w firmie (w zależności jaka firma na co kładzie nacisk) i oczywiście wiedza praktyczna, jeśli sprzedawca wie że się powinno tak czy inaczej zamontować a nie wie dlaczego no to sory!! ale jak on może być wiarygodny. Przy pierwszym kontakcie sprzedawca reprezentuje firmę, natomiast później tylko i wyłącznie SIEBIE, bo jeśli klient ma problem z towarem po okresie gwarancji a sprzedawca powie klientowi że no niestety jest wczoraj minęła Panu/Pani gwarancja i trzeba będzie zapłacić za np: regulację bądź ustawienie no to sory ale jeśli mi ktoś by tak powiedział że no niestety będzie to płatna usługa a ja u sprzedawcy zostawiłem dobrą sumę +/- 70 tys zł to chyba by mnie trafiło jak bym taki tekst usłyszał. A co do ustawy, przeczytaj ustawę to zrozumiesz dla kogo ona jest gorsza jeśli chodzi o gwarancję bo jeśli firma by działała zgodnie z ustawą no to sory ale klient by czekał na działania firmy, a ponadto wszystko musiało by być zgłaszane na papierze a nie telefonicznie Co do "Ps. Montaż okien musi być wykonany zgodnie ze sztuką budowlaną i zaleceniami producenta, a nie „wskazaniami” sprzedawcy.", a kto ma to wiedzieć jak mają być zamontowane okna klient czy sprzedawca??? Raczej sprzedawca, kolejna sprawa ile salonów z oknami ma własne ekipy montażowe ??? niewiele, co w przypadku jak jedzie ekipa która jest podwykonawcą, która montuje tylko i wyłącznie dla tej firmy to co w przypadku gdzy jest źle zamontowane okno to salon umywa ręce i klient jest wysyłany do montażysty i pojawia się problem.
 14. Wygląda to tak jak byś mówił: "nieważne są jakie okna najważniejsza jest cena" a cena nie jest wyznacznikiem okien!? A co do ustawy, ustawa jest byłą i będzie, kto na obecną chwilę działa na zasadzie ustawy, ustawa mówi że jest rękojmi na towar 2 lata, która firma daje 2 lata na okna? Mało spotykane każdy daje więcej niż 2 lata, kolejna sprawa to taka że który klient czyta gwarancje po zamontowaniu okien? NIKT, może 1 na 1000 osób, pisze gwarancja 7 lat a małym druczkiem jest napisane co i jaką ma gwarancje - oczywiście nie w każdej firmie tak jest, są takie firmy które tak mają a są takie które mają 7 lat na wszystko tzn każdy element okna Zgodzę się z tym że sprzedawca ma sprzedawać a montażysta montować, ale to nie montażysta wybiera rodzaj montażu tylko sprzedawca, to sprzedawca ma doradzić, wytłumaczyć co jak i dlaczego, a montażysta ma zamontować zgodnie z ustaleniami między sprzedawcą a kupującym. Nie zgodzę się z tobą, skoro jesteś pomocnikiem montażysty, a poziomica ci nie leży to ile jesteś tym pomocnikiem?? Może dlatego jesteś POMOCNIKIEM. Montażysta jeśli nie ma doświadczenia w montowaniu to żeby miał nie wiadomo jaką wiedzę teoretyczną a zero praktycznej to żeby dwa dni montował to i tak nie zamontuje dobrze. musi kilka montaży zepsuć zanim się nauczy
 15. No niestety nie widziałem sprzedawce który by powiedział że jego produkt jest zły - bo już by nie pracował:D A co do sprzedania towaru to ma to krótkie nogi, bo jeśli ma się tylko w ofercie okna i nic więcej to może tak działać ale tylko przez krótki czas bo po pewnym czasie klienci się przekonają co to za firma i jak działa.
 16. Nie mówię tu o tym żeby Handlowiec montował okna, tylko że handlowiec POWINIEN wiedzieć jak u niego wygląda montaż okien, a nie tylko wiedzieć co sprzedaje. A co do gwarancji to sprawa np u mnie wygląda tak że klient jeśli sam montuje to dalej ma gwarancje ale tylko na okna a nie na okna z montażem. nie zgodzę się z tobą że to nie ma nic wspólnego z oknami, ja uważam trochę inaczej, jeśli ja miałbym kupić okna w jednej firmie, która by mi dobrze wytłumaczyła na czym rzecz polega, jakie są wady a jakie plusy i jak i co zamontować, i oczywiście zostało to tak zamontowane jak było mówione i oczywiście produkt tak samo, to czemu miał bym do nich nie wrócić i kupić coś innego o ile mają w swojej ofercie. nie sztuka sprzedać okna a co później??? co w przypadku kiedy coś się stanie z oknami, po każdym montażu trzeba okna regulować - czy się to komuś podoba czy nie i wtedy wychodzi jak firma dba o klienta, może nie firma co handlowiec. Jest coś takiego jak POLECENIE jeśli klient jest zadowolony to czemu ma nie polecić sąsiadowi żeby kupił w tej czy w innej firmie. takie jest moje zdanie w tym temacie. Ps. (trzeba by policzyć ile np: kosztują okna + rolety zewnętrzne + drzwi zewnętrzne i wewnętrzne + parapety zew. i wew. + brama garażowa + automatyka do bramy wjazdowej i wtedy można powiedzieć czy warto dbać o klienta czy nie ) Pozdrawiam
 17. Po pierwsze nie jestem montażystą, po drugie na logiczne myślenie jak zamontujesz okno np: potrójnu pakiet szybowy na przykład w drzwiach balkonowych na ruchomym słupku gdzie całe drzwi ważą około +/- 200 kg jak wyobrażasz sobie takie potężne drzwi wiszące w powietrzu??? bo ja sobie nie wyobrażam. Jeśli jesteś w branży to wystarczy jak przejedziesz się po okolicy w swojej miejscowości to zauważ jak są zamontowane drzwi balkonowe - na styropianie styroduże czy na cegówkach itd. pomiędzy ślepą wylewką a dolną częścią ramy jest luka - DZIURA, PUSTO. Rozwiązanie na coś takiego - są 2 podmurówka LUB poszerzenia pod drzwi balkonowe ;) Nie trzeba stosować tak jak napisałeś : "Perlitobeton " wystarczy mądry sprzedawca/doradca - to jest moje zdanie:)
 18. Hmm najprostszym wyjaśnieniem jest fakt że sam stosowałem taki montaż i czas pokazał że nie do końca jest to dobre, ponieważ okno nie jest przykręcone od dołu, kolejna sprawa jak wszystkim wiadomo okno, drzwi balkonowe nagrzewają się najczęściej od połowy w dół, więc pozioma - dolna część okna jest najbardziej narażona na nagrzewanie się i odkształcanie. Stosując taką wkładkę - ciepły parapet okno nie jest przykręcone. Odnośnie nagrzewania się okien KAŻDE okno sie nagrzewa czy to białe czy kolorowe, im ciemniejsza okleina tym bardziej się nagrzewa. Więc żle zamontowane okno stanowi w późniejszym używaniu problem.
 19. Jeśli chodzi o montaż okien to to jest temat bardzo długi jak i rodzaje montażu, co budowa to przypadek. Standardowy montaż okien polega na zlicowaniu okna z zewnętrzną krawędzią ściany, kotwa przykręcona do profila - okna, i na dyblach do ściany po CAŁYM obwodzi - czego nie robi praktycznie NIKT, do tego kliny plastikowe które zostają na stałe w oknie, do tego najlepiej zastosować jeszcze listwę podparapetową z uszczelką rozprężną, która też jest przykręcona do okna ale od dolnej strony (na budowach gdzie ściana jest z pustaka MAX) trzeba jeszcze zastosować tzw montaż chemiczny. Co do montażu CIEPŁEGO po pierwsze do ciepłego montażu używa się taśmy paroprzepuszczlnej i paroizolacyjnej i taśmy rozprężnej i te taśmy można zastosować do "zwykłego montażu" okna, po drugie można też zamontować okno w warstwie ociplenia w całości lub częściowo. i do tego też można użyć taśm izolacyjnych ALE stosowanie taśm paroizolacyjnych i paroprzepuszczalnych ma sens tylko wtedy, gdy tasmy zostaną przykryte ociepleniem max do 2 miesięcy po założeniu ponieważ po tym czasie tracą swoje właściwości. Przy montażu okien jest bardzo dużo rzeczy do ustalenia z firmą od której mamy kupić okna i nie tylko. A co do okien to też jest bardzo dużo rzeczy które wpływają na cenę jak i jakość. Więc temat kupna okien nie jest tak łatwy jak się wydaje NO chyba że się trafi na firmę która ma w tym doświadczenie co i jak robi. Firma która daje gwarancje na okna 5 lub 7 lat a sprzedaje okna dopiero od 1-2 lat to sami oceńcie czy ma doświadczenie. Pozdrawiam Niestety to nie jest ciepły montaż, a więcej mówiąc ten system nie sprawdza się w praktyce - doświadczone:) Wiem jak powinien
 20. Montaż balkonów jak i okien na styropianie, styroduże itd to jedna wielka pomyłka, tak się nie powinno montować. A co do autoryzowanych salonów sprzedaży np okien to powiem że taki salon ma większe "możliwości" co do reklamacji, jeśli jest autoryzowany salon to dba "bardziej" o klienta niż "zwykły salon" z doświadczenia wiem że autoryzowany salon kładzi duży nacisk na obsługę jak i ekipy montujące, nie są to ludzie "z spod sklepu" tylko ludzie wiedzą co mają robić.
 21. Zgodzę się co do ciepłego montażu, że może być zrobiony na kilka opcji. Ale mi chodzi tu bardziej o zamontowanie okien czyli jakich "kotew" używa firma, jakiej pianki, czy dają listwę "pod parapetową" i przede wszystkim czy montują na styropianie - okna, bo co do drzwi balkonowych, tarasowych to prawie każda firma "montuje", wiesza drzwi balkonowe w powietrzu i tak zostawia aż do wylewki wewnątrz. Przy takim montażu kilka lat i będziemy mieć banana a nie drzwi tarasowe.
 22. Tu nawet nie chodzi o ciepły montaż, ale o sposób zamontowania okien i drzwi balkonowych ponieważ co firma to "inaczej" montuje
 23. A no nie montuje ALE firma która sprzedaje to powinna uświadomić i wytłumaczyć jak będą okna i nie tylko zamontowane, kupić można nawet złote okna zapłacić bardzo dużo ale i tak po kilku latach będą nieszczelne przez ZŁY montaż
 24. Każdy o oknach a nikt o montażu? Przecież to też bardzo ważna sprawa jeśli chodzi o okna.
×
×
 • Utwórz nowe...