Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

hotshot

Uczestnik
 • Posty

  25
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez hotshot

 1. Witam, mam małe pytanko do ludzi którzy mają doświadczenie w montowaniu takich instalacji. Czy przy konfiguracji 2EOL/NC trzeba wykorzystać 4 żyły przewodu, czy też można tylko 3 (wspólna dla COM zasilania i styków). Czy wpływa to jakoś na pojawianie się fałszywych alarmów?
 2. A czy cena 1450zł z okno gabaryt 1800 x 1500 jest do przyjęcia? Profil Rehau Euro 86, 3 szyby, jednostronnie barwione, okucie Siegenia Aubi.
 3. Ma ktoś doświadczenia z Rehau Euro 70 lub 86?
 4. Witam, dołączam się do tematu. Ja zastanawiam się nad REHAU Euro 70 z dwiema szybami lub Euro 86 z trzema szybami. Jest też opcja pośrednia Euro 70 z trzema szybami, co myślicie o tym rozwiązaniu? Różnica w cenie to 2 tys. między każdym z rozwiązań (na 12 oknach).
 5. Ciągnąc dalej temat, mam już bloczki posmarowanie dysperbitem i chcę położyć styropian. Czym go najlepiej przykleić? słyszałem że można dysperbitem, czy klej do styropianu będzie lepszy? Poradźcie bo w sobotę chcę ruszyć z robotą
 6. A wie ktoś może jak powinien wyglądac protokół z odbioru instalacji el. (skrzynki budowlanej)?
 7. Ja mam w granicy działki skrzynkę postawioną przez ZE, nowa instalacja dla całego osiedla, niedaleko stoi nowe trafo. W mojej skrzynce budowlanej którą już sobie przygotowałem mam różnicówkę i kilka "esów" za gniazda 1 i 3-fazowe. Czyli muszę kupić zabezpieczenie zalicznikowe do szafki ZE i potem uziemić przewód PE w mojej skrzynce tak? Dobrze rozumuję?
 8. A jaki jest najprostrzy sposób wykonania uziemienia skrzynki budowlanej? Mam już zalaną ławę a w niej bednarkę do uziomu fundamentowego domu, czy mogę do niego podłączyć przewód PE ze skrzynki budowlanej? A właściwie to należy uziemić miejsce rozdziału przewodu PEN (zasilanie 4-przewodowe) czy tylko sam przewód PE instalacji odbiorczej?
 9. Zrobie dokładnie tak samo i z tych samych powodów
 10. Dzwoniłem do energetyki i powiedzieli że jak skończą robić ZKP to przyślą fakturę i wtedy można złożyć wniosek o usługe dystrybucji (czyli zasilanie + licznik). W momencie podpisania umowy można podłączyć skrzynkę budowlaną, która musi zostać odebrana, muszą zostać wykonane pomiary sprawdzające skuteczność ochrony prze uprawnionego elektryka. Zasilanie jest 4przewodowe czli czeka mnie wykonanie tymczasowego uziomu bo energetyka nie udostępnia zacisku PE. Tak czy inaczej potrwa to jeszcze miesiąc lub dwa
 11. Witam, tak się zastanawiam. Niedługo ruszam z budową i chcę zbudować skrzynke budowlaną zasilającą w energię el. Energetyka robi właśnie zasilanie do działek, postawią mi skrzynkę złącza kablowego w granicy działki. Co trzeba zrobić aby podłączyć się do sieci? Chodzi mi szczególnie o sprawy papierkowe bo samą skrzynke wykonam sam. Oczywiście warunki przyłączenia już mam i jest w nich napisane że skrzynkę budowlaną zasilić zalicznikowo. Czy trzeba ten fakt komuś zgłaszać itp.?
 12. Odświeżając temat, jeżeli wykop pod ławę wyłożę folią to czy jest sens dawania podsypki z chudziaka?
 13. Kujawsko-pomorskie, myślałem o kleju, cienka spoina. Dużo drożej wychodzi niż zaprawa?
 14. Witam wszystkich, mam trochę pytanie obok tematu, jako że się już zdecydowałem na 24cm BK + 15 styropianu. Jakiej firmy polecacie BK? Będę go murował dopiero na wiosnę 2011 ale chce zakupić jak najszybciej. Czy myślicie że ceny wzrosną po powodzi?
 15. Witam, jak w temacie, poszukuję materiałów na fundament. Bloczki betonowe, beton i stal zbrojeniową w kujawsko-pomorskim. Jeżeli ktoś ma namiar na taki punkt warty polecenia i z dobrymi cenami to będę wdzięczny.
 16. To wodę kładłeś przed zalaniem ławy czy po?
 17. Kanalizę, wodę, prąd, gaz, itp. wprowadza się przez ścianę fundamentową tak?
 18. O, to jest cenna informacja, wielkie dzięki. Dziś widziałem ławy na działce niedaleko mojej. Bez szalunku, była już papa. Równo to było względnie, trochę fale i poziomy pewnie też na "oko". Widać że gleba pozwala na takie manewry, też zaryzykuję bez szalowania.
 19. Do fundamentów grucha spokojnie dojedzie z każdej strony. Dawałeś folię od dołu ławy?
 20. Zbrojenie jest opisane tak: pręty fi12, 2 dołem, 2 górą w narożach, otulina min. 5cm, przęsła co 25 cm z pręta fi6. Pod kominy zbrojenie dołem, siatka z prętów fi 8, oczko 15cm Jeszcze takie pytanko, jak przyjeżdża grucha z betonem, to lepiej żeby była z pompą i wężem czy może z podajnikiem taśmowym (taką mam w okolicy niedrogo).
 21. Czyli plan jest taki: 1. Zbieram ziemię pod dom do poziomu górnej płaszczyzny ławy 2. Kopię wykopy pod wymiar ławy 60x40cm + 10 cm na podsypkę (na podstawie ław drutowych) 3. Zarzucam podsypkę 4. Wkładam zbrojenie podparte np. kawałkami bloczków betonowych (pręty mają wychodzić na rogach z ławy do ściany fundamentowej?) 5. Zalewam betonem, wibrując go 6. Podlewanie betonu 7. Izolacja pozioma ławy (papa, itp.) 8. Bloczki 9. Izolacje pozioma i pionowa ścian fundamentowych Pominąłem coś? Jeżeli ktoś ma jakieś rady praktyczne to chętnie je przyjmę
 22. Ok, dzięki, coś konkretnego. A jak się wyrównuje górną powierzchnię ławy? czy beton jest na tyle płynny że sam się wyrówna? Czy podczas zalewania trzeba go wibrować?
 23. Chodzi mi tylko o ławy, ściana będzie z bloczków więc nie ma problemu. Izolacje wszystkie oczywiście też.
 24. Witam, jako że w tym roku mają powstać fundamenty naszego domu mam kilka pytań "fundamentalnych". Czytałem trochę o różnych technologiach i głowa pęka od opinii jaka metoda jest ok. Mam zamiar wykonać wszystko sam, nie jestem budowlańcem ale coś tam wiem, więc sorry za może głupie pytania.... do rzeczy. 1. Czy wykonanie fundamentu bez szalunku jest właściwym rozwiązaniem? Glina do 4m. 2. Jeżeli bez szalunku to czy trzeba dawać folię pod ławę? i zawijać ją do góry? 3. W jaki sposób uzyskuje się wypoziomowanie górnej płaszczyzny ławy skoro nie ma szalunku? Na razie tyle, z góry dzięk
×
×
 • Utwórz nowe...