Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

hotshot

Uczestnik
 • Posty

  25
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O hotshot

 • Ranga
  Początkujący
 1. Witam, mam małe pytanko do ludzi którzy mają doświadczenie w montowaniu takich instalacji. Czy przy konfiguracji 2EOL/NC trzeba wykorzystać 4 żyły przewodu, czy też można tylko 3 (wspólna dla COM zasilania i styków). Czy wpływa to jakoś na pojawianie się fałszywych alarmów?
 2. hotshot

  Wybór okien PVC

  A czy cena 1450zł z okno gabaryt 1800 x 1500 jest do przyjęcia? Profil Rehau Euro 86, 3 szyby, jednostronnie barwione, okucie Siegenia Aubi.
 3. hotshot

  Wybór okien PVC

  kujawsko-pomorskie
 4. hotshot

  Wybór okien PVC

  Ma ktoś doświadczenia z Rehau Euro 70 lub 86?
 5. hotshot

  Wybór okien PVC

  Witam, dołączam się do tematu. Ja zastanawiam się nad REHAU Euro 70 z dwiema szybami lub Euro 86 z trzema szybami. Jest też opcja pośrednia Euro 70 z trzema szybami, co myślicie o tym rozwiązaniu? Różnica w cenie to 2 tys. między każdym z rozwiązań (na 12 oknach).
 6. hotshot

  Fundament - bez szalunku?

  Ciągnąc dalej temat, mam już bloczki posmarowanie dysperbitem i chcę położyć styropian. Czym go najlepiej przykleić? słyszałem że można dysperbitem, czy klej do styropianu będzie lepszy? Poradźcie bo w sobotę chcę ruszyć z robotą
 7. hotshot

  Skrzynka budowlana

  A wie ktoś może jak powinien wyglądac protokół z odbioru instalacji el. (skrzynki budowlanej)?
 8. hotshot

  Skrzynka budowlana

  Ja mam w granicy działki skrzynkę postawioną przez ZE, nowa instalacja dla całego osiedla, niedaleko stoi nowe trafo. W mojej skrzynce budowlanej którą już sobie przygotowałem mam różnicówkę i kilka "esów" za gniazda 1 i 3-fazowe. Czyli muszę kupić zabezpieczenie zalicznikowe do szafki ZE i potem uziemić przewód PE w mojej skrzynce tak? Dobrze rozumuję?
 9. hotshot

  Skrzynka budowlana

  A jaki jest najprostrzy sposób wykonania uziemienia skrzynki budowlanej? Mam już zalaną ławę a w niej bednarkę do uziomu fundamentowego domu, czy mogę do niego podłączyć przewód PE ze skrzynki budowlanej? A właściwie to należy uziemić miejsce rozdziału przewodu PEN (zasilanie 4-przewodowe) czy tylko sam przewód PE instalacji odbiorczej?
 10. hotshot

  Z czego wykonać ściany?

  Zrobie dokładnie tak samo i z tych samych powodów
 11. hotshot

  Skrzynka budowlana

  Dzwoniłem do energetyki i powiedzieli że jak skończą robić ZKP to przyślą fakturę i wtedy można złożyć wniosek o usługe dystrybucji (czyli zasilanie + licznik). W momencie podpisania umowy można podłączyć skrzynkę budowlaną, która musi zostać odebrana, muszą zostać wykonane pomiary sprawdzające skuteczność ochrony prze uprawnionego elektryka. Zasilanie jest 4przewodowe czli czeka mnie wykonanie tymczasowego uziomu bo energetyka nie udostępnia zacisku PE. Tak czy inaczej potrwa to jeszcze miesiąc lub dwa
 12. hotshot

  Skrzynka budowlana

  Witam, tak się zastanawiam. Niedługo ruszam z budową i chcę zbudować skrzynke budowlaną zasilającą w energię el. Energetyka robi właśnie zasilanie do działek, postawią mi skrzynkę złącza kablowego w granicy działki. Co trzeba zrobić aby podłączyć się do sieci? Chodzi mi szczególnie o sprawy papierkowe bo samą skrzynke wykonam sam. Oczywiście warunki przyłączenia już mam i jest w nich napisane że skrzynkę budowlaną zasilić zalicznikowo. Czy trzeba ten fakt komuś zgłaszać itp.?
 13. hotshot

  Fundament - bez szalunku?

  Odświeżając temat, jeżeli wykop pod ławę wyłożę folią to czy jest sens dawania podsypki z chudziaka?
 14. hotshot

  Z czego wykonać ściany?

  Kujawsko-pomorskie, myślałem o kleju, cienka spoina. Dużo drożej wychodzi niż zaprawa?
 15. hotshot

  Z czego wykonać ściany?

  Witam wszystkich, mam trochę pytanie obok tematu, jako że się już zdecydowałem na 24cm BK + 15 styropianu. Jakiej firmy polecacie BK? Będę go murował dopiero na wiosnę 2011 ale chce zakupić jak najszybciej. Czy myślicie że ceny wzrosną po powodzi?
×