Skocz do zawartości

Ogrzewanie na podczerwień


Jaro 1

Recommended Posts

Napisano
Co sądzicie o ogrzewaniu podłogowym na podczerwień? Czy macie jakieś doświadczenia? Szukam na stronach internetowych ale tam są sami sprzedawcy.Oni to chwalą. Chciałbym usłyszeć opinie użytkowników, czy to się dobrze sprawdza? Mam mieszkanie 90 m2 i chcę się odciąć od wspólnego ogrzewania w kamienicy.
Pozdrawiam użytkowników forum
Jaro 1
Napisano
Masz na myśli elektryczne promienniki kwarcowe?
Możesz słono zapłacić za energię elektryczną...
Najlepiej jakbyś znalazł jakiegoś sprzedawcę, który dałby Ci kontakt do kogoś komu to sprzedał.
Ja osobiście nie znam nikogo, kto w ogóle nawet myślałby o takim rozwiązaniu.
Ale może coś się zmieniło w przeciągu 6-ciu lat kiedy to czytałem o tym rodzaju ogrzewania.
Napisano
Cytat

Mam mieszkanie 90 m2 i chcę się odciąć od wspólnego ogrzewania w kamienicy.



To Ci się nie uda. Już kilku chciało. Są wyroki Sądu Najwyższego. I tak bedziesz płacił.
Napisano
Dzięki, że się ktoś odezwał. Nie chodzi mi o promienniki tylko o folię grzewczą, którą kładzie się na podłogę pod np. panele. Ponoć ma bardzo niskie zużycie prądu, jest proste w założeniu itd. Znalazłem to na allegro "ogrzewanie podłogowe - folia grzewcza" i stamtąd wszedłem na ich str. inter. Ale nie mogę nigdzie znaleźć użytkownika, który potwierdziłby, że rzeczywiście to ma takie zalety.
Napisano
Cytat

Ponoć ma bardzo niskie zużycie prądu, jest proste w założeniu itd.


Znaczy się jak... zużywa mniej prądu do wytworzenia takiej samej ilości ciepła niż inne grzejniki elektryczne?
Napisano
no właśnie huh.gif
na mój mały kubusiowy rozumek ideą grzania promieniami podczerwieni jest emisja tychże
jeżeli emiter nakryjemy jakimś materiałem (tu klepką, płytkami czy tam czymś) więc emiter nagrzeje ten materiał, nastąpi klasyczne przewodzenie, a on odda ciepło w jakiś tam sposób,
BTW - właśnie - jaki?

więc po co bawić się w droższe rozwiązania nic nie wnoszące do sprawy unsure.gif
Napisano
O to chodzi, że chyba najtańsze i wydatek jednorazowy, bez jakiś konserwacji czy wymiany części. Mniej prądu niż w matach czy kablach bo ogrzewa na podczerwień przedmioty, ściany i ludzi a nie powietrze. Widzę, że pomocy tu na razie nie znajdę.
Napisano
Cytat

O to chodzi, że chyba najtańsze i wydatek jednorazowy, bez jakiś konserwacji czy wymiany części. Mniej prądu niż w matach czy kablach bo ogrzewa na podczerwień przedmioty, ściany i ludzi a nie powietrze. Widzę, że pomocy tu na razie nie znajdę.


No to jak to jest w pierwszym poście piszesz ,że słyszałeś i chcesz usłyszeć opinie użytkowników owego ogrzewania, w drugim naprowadzasz na produkt i opisujesz zasadę działania a w trzecim już doradzasz jak to działa a w czwartym to już chyba reklamą sypniesz. Raczej pomocy nie znajdziesz jak wiesz lepiej co i jak to po co pytasz.
Napisano
Zareklamować to mogę szkołę, w której pracuję.W pierwszym poście wyraźnie zwracam się do użytkowników takiego ogrzewania. To, że dużo wiem, to tylko efekt czytania na ten temat na stronach. Takich firm w internecie jest kilka, ale oczywiście nie będę wypisywać stron bo, co niektórzy uznaliby to za reklamę (prawda mhtyl?). W kolejnych postach tylko odpowiadam skoro ktoś mi odpisuje.
Jeszcze raz zwracam się tylko do użytkowników ogrzewania na podczerwień. Oprócz teorii potrzebuję praktyki.
Pozdrawiam wszystkich niedoinformowanych.
Napisano
Cytat

O to chodzi, że chyba najtańsze i wydatek jednorazowy, bez jakiś konserwacji czy wymiany części. Mniej prądu niż w matach czy kablach bo ogrzewa na podczerwień przedmioty, ściany i ludzi a nie powietrze. Widzę, że pomocy tu na razie nie znajdę.


Aha... to ściany i meble są ciepłe a powietrze zimne.
To rzeczywiście oszczędność, bo w współczesnych budynkach straty ciepła poprzez wentylację procentowo są coraz większe w bilansie cieplnym budynku.
A tu uchodzi zimne powietrze, a ściany dalej pozostają ciepłe... jak dla mnie rewelacja.
I z rekuperacji można zrezygnować... znowu $ w kieszeni zostaną.
Już mi się to podoba.
Napisano (edytowany)
Jakość przedostatni Twój post (post Jaro 1 ) nie brzmiał jak byś zapytywał tylko odpowiadał , wylałeś swój żal ,że nikt Ci nie odpowiada konkretnie.Ok, takie Twoje prawo jak i moje i jak zareklamujesz jakąś stronkę raz czy dwa to nie będzie reklama co innego jakbyś nadużywał i walił co post adres danej strony czy produktu.
Pozdrawiam zarówno użytkowników jak i teoretyków ogrzewania na podczerwień i życzę owocnych poszukiwań icon_biggrin.gif Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Napisano
Cytat

.....
Jeszcze raz zwracam się tylko do użytkowników ogrzewania na podczerwień. Oprócz teorii potrzebuję praktyki.
Pozdrawiam wszystkich niedoinformowanych.


no to pisz na Berdyczów
no i mam dylemat - czy mnie pozdrawiasz, czy nie huh.gif


Cytat

To, że dużo wiem, to tylko efekt czytania na ten temat na stronach.


nie bądź skromny, baaardzo dużo wiesz
Napisano
Wszystkim użytkownikom "budujemy dom" szczęśliwego Nowego Roku 2012, właściwych decyzji, ciepełka w domku, dużo pomyślności i szczęścia życzy Jaro 1 z rodzinką

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry ! Czy ktoś jest w stanie polecić ekipę które przeprowadzi renowację kabiny prysznicowej, włącznie z czyszczeniem śladów po kamieniu na szybie kabiny prysznicowej? A może ktoś w Was wie jakie mocne środki użyć, aby albo usunąć smugi kamienia na dole drzwi kabiny? Nie wiem czy wymiana szyby jest konieczna, bo może nie. Podobno są jakieś specjalistyczne środki, które pozostawia się na szybie na kilka godzin. Środki typu Cif nie dają rady. Dzięki za pomoc!
    • Powiedz to tym w bloku, co malowali pokój.     Też pytałem grok-a i zalecał odwożenie do PSZOK-u (oczywiście, oddzielne postępowanie z brudami niebezpiecznymi), ale co drugie zdanie zalecał zapoznanie się z zasadami lokalnymi segregacji, bo mogą to regulować odmiennie. Do doopy więc z takimi zasadami, które w każdej gminie mogą być inne. Naprawdę, mam dość robienia doktoratu z segregacji odpadów przy każdej dupereli. Kiedy wreszcie producenci zaczną oznaczać wyroby i ich opakowania jakimiś kodami, żeby nie mieć wątpliwości w tym zakresie? To producent wie jakie materiały wchodzą w skład i co się z nimi da zrobić. Dlaczego ten obowiązek zrzuca na mnie i to bez wynagrodzenia?
    • Czemu, przecież nikt  Cię nie zmusza, żeby bujać się do  PSZOK z jedna para rękawic po malowaniu. Wrzucasz do reklamówki i leży w garażu, aż się uzbiera odpowiednia porcja odpadów do samodzielnego wywozu. Wywieziesz razem z tekstyliami, ale w osobnym worku, albo z meblami, elektroodpadami, oponami lub innymi odpadami, których nie odbierają na miejscu. Trzeba tylko w głowie sobie to zakodować.         
    • Gumowane rękawice ochronne to wyroby złożone z wielu materiałów, których w praktyce nie da się rozdzielić i następnie poddać przetworzeniu. W związku z tym traktowałbym je ogólnie jako odpady zmieszane.  Moim zdaniem najważniejsze będzie jednak to czy rękawice są zanieczyszczone substancjami klasyfikowanymi jako niebezpieczne. Przy czym do tej grupy zalicza się nawet farby i lakiery, środki ochrony roślin, środki czystości itd. W takiej sytuacji zanieczyszczone rękawice również powinny być traktowane jako odpady niebezpieczne. W związku z czym zalecane jest ich przekazanie do punktu selektywnej zbiórki odpadów.  Będziemy w związku z tym mieć kolejno odpowiednią grupę, podgrupę oraz kod odpadu: 15 Odpady opakowaniowe; sorbenty; tkaniny do wycierania; materiały filtracyjne i ubrania ochronne nieujęte w innych grupach 15 02 Sorbenty; materiały filtracyjne; tkaniny do wycierania i ubrania ochronne 15 02 02 Sorbenty; materiały filtracyjne (w tym filtry olejowe nieujęte w innych grupach); tkaniny do wycierania (np. szmaty; ścierki) i ubrania ochronne zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi (np. PCB).   Jeżeli natomiast rękawice nie będą zanieczyszczone substancjami klasyfikowanymi jako niebezpieczne, to będzie można je wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Grupa i podgrupa odpadów będzie w tym przypadku ta sama, jednak inny będzie kod odpadu: 15 02 03 Sorbenty; materiały filtracyjne; tkaniny do wycierania (np. szmaty; ścierki) i ubrania ochronne inne niż wymienione w 15 02 02.    Do odzieży lub tekstyliów takich rękawic zdecydowanie bym nie zaliczał. Jeden powód jest logiczny i praktyczny - i tak nie nadają się do przetworzenia. Drugi to natomiast kwestia formalna - ubrania ochronne mają własną grupę, podgrupę i kod w klasyfikacji. Natomiast odzież i tekstylia to odpowiednio: 20 Odpady komunalne łącznie z frakcjami gromadzonymi selektywnie 20 01 Odpady komunalne segregowane i gromadzone selektywnie (z wyłączeniem 15 01) 20 01 10 Odzież 20 01 11 Tekstylia   Odpowiednie kody można wyszukać chociażby tutaj: https://kartaewidencji.pl/katalog-odpadow/   Chociaż patrząc na to wszystko uważam, że przekroczyliśmy już granicę absurdu w kwestii segregacji śmieci. Nie bardzo sobie wyobrażam, że każdy będzie wywoził do PSZOK chociażby zużyte rękawiczki robocze, bo malował w nich ściany w pokoju, albo zakładał te rękawiczki używając środków czystości. W niektórych miejscach można trafić na radę, żeby takie rękawiczki zawinąć w foliową torebkę i też wyrzucić do odpadów zmieszanych. Osobiście uważam to za rozsądne.  No a przede wszystkim, absurdem jest to, że trzeba się przekopywać prze pogmatwane przepisy i klasyfikacje w tak podstawowych sprawach. Niedługo to trzeba będzie zaliczać obowiązkowe szkolenia.         
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...