Skocz do zawartości

Agatka /Dom dla Ciebie


zo26

Recommended Posts

Witam!
Agatka to również marzenie naszej 3 - osobowej rodziny. Obecnie posiadamy działkę w Wałbrzychu i decyzję o warunkach zabudowy, która została wydana 1,5 roku temu na poprzedniego właściciela działki (także na Agatkę ale bez garażu). Planujemy zacząć załatwianie pierwszych formalności po nowym roku. Bardzo Was proszę o info, jaką sumę pieniędzy musimy mieć na początek, tzn wszelkie kwestie formalne, mapy, pozwolenia, adaptacja budynku w biurze arch, przyłącze elektr. itp?
Pozdrawiam

Link do komentarza
anet162 >>> swietne fotki, jak mozesz to umiesc jeszcze wiecej.
Widze ze scianke przy schodach od strony salonu zastapiliscie słupem. Widze tez dodatkowy słup przy kuchni podpierajacy strop w miejscu gdzie opiera sie słup od wiezby. Ten dodatkowy słup chyba nie był konieczny?

MONIQQ >>> no z zewnatrz imponujaco, ale mozesz dodac troche zdjec z wnetrza?
Link do komentarza
Witam wszystkich. Jestem tu nowa i zamierzamy zbudować Agatkę z garażem i w lustrzanym odbiciu. Jutro mam spotkanie z ekipą budowalną i cały czas sie zastanawiam czy nie warto by jej powiększyć ale nie wiem z jakimi kosztami mozna sie liczyć gdy modyfikujemy projekt?? Pomoze ktoś???
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich. Jestem tu nowa i zamierzamy zbudować Agatkę z garażem i w lustrzanym odbiciu. Jutro mam spotkanie z ekipą budowalną i cały czas sie zastanawiam czy nie warto by jej powiększyć ale nie wiem z jakimi kosztami mozna sie liczyć gdy modyfikujemy projekt?? Pomoze ktoś???


WITAJ.JA DZIS BYŁEM POPYTAC O PRZERÓBKI....WYDŁUZAM O METR,ZMIENIAM OGRZEWANIE NA PIEC WEGLOWY,DOSTAWIAM KOMIN,LIKWIDUJE POKOIK NA DOLE A WZAMIAN ROBIE DUZA ŁAZIENKĘ....POWIEDZIANO MI 3000 PLUS VAT....TO DUZO???POZDRAWIAM.
Link do komentarza
Cytat

WITAJ.JA DZIS BYŁEM POPYTAC O PRZERÓBKI....WYDŁUZAM O METR,ZMIENIAM OGRZEWANIE NA PIEC WEGLOWY,DOSTAWIAM KOMIN,LIKWIDUJE POKOIK NA DOLE A WZAMIAN ROBIE DUZA ŁAZIENKĘ....POWIEDZIANO MI 3000 PLUS VAT....TO DUZO???POZDRAWIAM.



Myślę że nie dużo ale i tak sporo bo wychodzi za całość 4800 ( zastanawiam się czy za te 5 tyś nie mozna mieć projektu indywidualnego)... no cóż u nas zostaje Agatka taka jak jest tylko własnie wstawiamy komin w ścianę pomiedzy garażem a kotłownia i powiekszymy łazienke na dole wstawiając brodzik.
Link do komentarza
Cześć!

Przez całe święta, (dni, noce, poranki, wieczory) czytam ten temat od deski do deski.
Jesteśmy na etapie wybierania projektu - mieliśmy kilka typów.. kiedyś "Agatka" się nam podobała, potem były inne propozycje, inne projekty.. ale gdy stoimy przed ostatecznym wyborem projektu - znowu wróciła Agatka.. Jesteśmy zakochani.
To jest aż chore - zamykam oczy widzę ten dom, zasypiam - to śni mi się - cały czas o nim myślimy icon_smile.gif prawdziwa szczera miłość.
Mamy już działkę, warunki zabudowy, papiery z gazownictwa, energetyki, wodociągów.
Jesteśmy z podkarpacia - dokładniej z Krosna - macko333 - hej icon_smile.gif prawie jak z jednego podwórka.
Ale jak to bywa - rodzą się wątpliwości.. I Wy możecie pomóc icon_wink.gif Pomożecie?

Uprzedzam że jestem laikiem.. nic a nic nie znam się na pustakach, oknach, ogrzewaniach itp więc wszystkie głupie pytanie wybaczcie



przede wszystkim chodzi nam o kotłownię. Wiem że już było to przerabiane i tu wielki ukłon w stronę anet162 - bo wy macie w tym pomieszczeniu piec na paliwo stałe - piszesz że poprzerabialiście kotłownie kosztem łazienki i pokoju. Czy teraz się tam wszystko swobodnie mieści? Czy mogłabyś zamieścić jakieś zdjęcia jak wygląda łazienka ( bo pisałaś że wejście jest ze skosu - jak to wygląda? I ten pokoik - czy wygląda jak pokój? I czy wprowadzone zmiany były traktowane jako adaptacja i ile to mniej więcej kosztowało.. ( oczywiście jeśli możesz podać mi taki informacje)


I jeszcze mam takie pytanie do osób, które mają kominek z płaszczem wodnym. Czy cała "aparatura" icon_biggrin.gif ( nie wiem jak to nazwać fachowo - a chodzi mi o kotły na wodę ) mieszczą się w tym pomieszczeniu gospodarczym swobodnie. I jak sprawdza się to ogrzewanie?


pozdrawiam i czekam na odpowiedz icon_wink.gif





Link do komentarza
witam dyzkowa ja będę budował agatkę w tarnowcu koło jedlicza:)
ja będę kotłownie powiększał kosztem łazienki zrobię tam komin szczytowy a łazienkę(wc) zrobię pod schodami spokojnie sie znieści. więcej informacji bede miał dopiero za 3 tygodnie bo będę na krótkim urlopie w polsce i mam umówioną wizytę u projektanta.pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Cytat

witam dyzkowa ja będę budował agatkę w tarnowcu koło jedlicza:)
ja będę kotłownie powiększał kosztem łazienki zrobię tam komin szczytowy a łazienkę(wc) zrobię pod schodami spokojnie sie znieści. więcej informacji bede miał dopiero za 3 tygodnie bo będę na krótkim urlopie w polsce i mam umówioną wizytę u projektanta.pozdrawiam serdecznie




to całkiem blisko mamy do siebie. icon_wink.gif

O tym żeby przenieść łazienkę pod schody nie myślałam.. Wtedy zostaje pokój, ale nie ma spiżarki icon_smile.gif
Macko a jak będziesz ogrzewał dom? piec na węgiel? alternatywa - piec elektryczny (?) + kominek?
I jakie koszty budowy zakładasz w naszym rejonie? i jakim systemem?
Nasze zasoby finansowe są o takie tyci tyci icon_wink.gif ale mamy nadzieję na system gospodarczy ale z tego to będzie jakaś lipa bo z mężem się kompletnie na tym nie znamy - nawet nie wiemy jak się robi fundamenty.. icon_rolleyes.gif icon_cool.gif icon_eek.gif a o tym jaki pustak wybrać to już kompletnie - dlatego zastanawiam się jak my temu podołamy ( bo oczywiście zlecenie budowy jakiejś firmie to nie na naszą kieszeń)

i co to za projektant? możesz zdradzić? jakiś godny zaufania? bo ja trafiałam na samych zdzierców.. icon_wink.gif
Link do komentarza
ja będe zlecał firmie budowę agatki z tego zwględu że pracujemy w UK ,koszt stanu surowego-robocizna to ok 25-30 tyś. mniej więcej ale dokładnie w styczniu będę wiedział. jeśli chodzo o materiał to napewno YTONG 36.5 bez docieplenia sąsiad wybudował dom z ytonga i zadowolony:),ławy fundamentowe lane plus bloczki betonowe,dachówka cementowa i kominy systemowe CJ BLOCK. cena z września tego roku za materiały to 38tyś .więc nie jest tak żle.a co do projektanta to nie wiem ile będzie za przeróbki chciał napisze coś więcej w styczniu. co do ogrzewania to piec na węgiel-drewno dlatego powiększam kotłownie na miejscu łazienki będzie komin z piecem który dodatkowo będzie dogrzewał mały budynek gospodarczy w którym będzie skład na opał , spiżarnia i miejsce na auto,dodatkowo będzie kominek w salonie.kominek będzie miał tradycyjny wkład nie z płaszczem wodnym.
Link do komentarza
Cytat

a co dokładnie przerabiałeś w agatce bo mnie też to czeka i zastanawiam sie właśnie nad kosztami?


HEJ.. W KOTŁOWNI DOSTAWIAM KOMIN,BO ZMIENIAM PIEC NA WEGLOWY,A ORYGINALNIE JEST GAZOWY.WYDŁUZAM O 1M CAŁY DOM I LIKWIDUJĘ CAŁKOWICIE POKOIK NA DOLE(W ZAMIAN BĘDZIE TAM DUZA ŁAZIENKA(PRYSZNIC+WANNA) ....NA GÓRZE DZIELE JEDEN Z POKOI NA PÓŁ.....ARCHITEKT WRAZ Z ADAPTACJAMI I PRZERÓBKĄ ZASPIEWAŁ MI 3600...A PROJEKT IDYWIDUALNY,TO OK 6 000,TAK MI POWIEDZIAŁ..........MA KTOS PODOBNE ZMIAN JUZ WYKONANE,WPROWADZONE W ZYCIE LUB W MYSLACH ?.....BO JA TAK NA SERIO,TO CO TYDZ BYM COS DELIKATNIE ZMIENIAŁ I POPRAWIAŁ.PZDR.
Link do komentarza
moje zmiany w projekcie jakie sobie zaplanowalem to likwidacja WC na dole zeby powiekszyc pomieszczenie co. na gorze
kosztem jednego pokoju powiekszam łazienke i robie garderobe pomieszczenie nad garazem adoptuje na sypialnie

planuje tez przejscie z pomieszczenia gospodarczego do garazu oczywiscie konieczne jest postawienie komina przy garazu

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam. Wraz z żoną od dłuższego czasu analizujemy projekt "AGATKA". Mamy 4 osobową rodzinę, a domek wydaje się dość mały. Biorąc jednak pod uwagę, że ma to być nasz dom "dożywotni" nie chcielibyśmy przekraczać granic rozsądku w metrażu. Brakuje mi w nim pomieszczeń gospodarczych zwłaszcza, że jesteśmy miłośnikami kopania w ogródku i majsterkowania. Myśleliśmy więc o poszerzeniu domu o 1m od strony salonu i zrobieniu całkowitego podpiwniczenia. Czy ktoś może próbował analizować koszty takiego przedsięwzięcia łącznie z wydatkami na przeprojektowanie?
Link do komentarza
Cytat

Donmarco a czy zmnieniasz metraż domku czy pozostaje tak jak jest bo my też robimy podobne przeróbki na dole z tym że chcemy mieć WC zamiast spiżarki???
ile kosztowały Cię te zmiany???


Nie zmieniam metrażu domku w moim przypadku nie jest to konieczne jestesmy 3 -osobowa rodziną .Pewne zmiany sa konieczne np. komin na scianie przy garazu architekt nie przewidzial chyba pieca innego niz gazowy w swoim projekcie.Jesli chodzi o koszty zmian w projekcie nie wiem dokladnie ile to wyniesie poniewaz zmiany bedzie dokonywał zaprzyjazniony architekt .Z tego co mi wiadomo jesli zmieniasz konstrukcje budynku np. powiekszasz budynek napewno koszt bedzie wyzszy bo architekt musi praktycznie zmieniac caly projekt. Zmiany jakie ja zaplanowałem sa to drobne zmiany wewnatrz budynku ,przesuniecie scianek dzialowych wiec koszt takich zmian bedzie niewielki.Tak naprawde jeśli nie zmianiasz konstrukcji budynku nie wiem czy jest koniecznosc zmian w projekcie chyba ,że dla wykonawcy bo przeciez wedłog projektu wycenia robocizne no i musi wiedziec gdzie jaka ścianke postawić żebys nie musiał siedziec i pilnowac wszystkiego na budowie a zmiany jakie ja zaplanowałem mozna by wpisac tylko w dzienniku budowy.W kazdej chwili możesz sie przeciez rozmyslic i nie bedziesz wstrzymywał budowy i chodził do architekta aby naniósł przesuniecie scianki dzialowej wewnatrz budynku. Napewno jest koniecznośc zmian w projekcie jeśli bedziesz dostawiał komin na scianie przy garazu i musi to zrobic architekt
Link do komentarza
Jeśli jest ktoś, kto wybudował Agatkę z podpiwniczeniem i garażem w podpiwniczeniu, a byłby chętny na prezentację, to chętnie skorzystałbym z uprzejmości. Zresztą - bez podpiwniczenia też bym chętnie zobaczył. Jestem ze Śląska. Czekam z niecierpliwością na uprzejmych ludzi, którzy zechcą na chwilkę ugościć mnie i moją żonę. Z pewnością postaram się odwdzięczyć.
Link do komentarza
Witam
Wczoraj zamówiliśmy projekt...
Ja mam ciągle obawy co do wielkości ale mąż nie widział już innego domu dla nas..
cóż - czekam na rozwój wydarzeń.. icon_wink.gif

zo29 gratuluję.. i pochwal się odrobinkę jak możesz icon_smile.gif

Macko333 czy możesz mi zdradzić do jakiego projektanta idziesz? i jak sytuacja wygląda u ciebie?

Link do komentarza
Cytat

Witam
Wczoraj zamówiliśmy projekt...
Ja mam ciągle obawy co do wielkości ale mąż nie widział już innego domu dla nas..
cóż - czekam na rozwój wydarzeń.. icon_wink.gif

zo29 gratuluję.. i pochwal się odrobinkę jak możesz icon_smile.gif

Macko333 czy możesz mi zdradzić do jakiego projektanta idziesz? i jak sytuacja wygląda u ciebie?



witam
właśnie wróciłem z urlopu i już wszystkie sprawy związane z projektem załatwione tzn:
-projekt jest właśnie u architekta bo prowadziliśmy w nim zmiany:wydłużamy agatkę o metr od strony salonu , z pomieszczenia wc i gospodarczego robimy kotłownię na piec węgiel-drewno,czyli co z tym związane musi by tam komin szczytowy,a wc przenosimy pod schody,następnie na poddaszu dwie sypialnie dzielimy na połowę w związku z czym powstaje 3 sypialnie i duża łazienka a w miejscu gdzie miała byc w projekcie łazienka robimy korytarz zakończony oknem trójkątnym na dachu będzie tam miejsce na komodę.
jeśli chodzi o projektanta to jest z jasła i za wszystko zapłaciłem 800 zł
w razie pytań proszę pisac
Link do komentarza
Cytat

Witam
Wczoraj zamówiliśmy projekt...
Ja mam ciągle obawy co do wielkości ale mąż nie widział już innego domu dla nas..
cóż - czekam na rozwój wydarzeń.. icon_wink.gif

zo29 gratuluję.. i pochwal się odrobinkę jak możesz icon_smile.gif

Macko333 czy możesz mi zdradzić do jakiego projektanta idziesz? i jak sytuacja wygląda u ciebie?



napisałam wiadomość prywatną icon_smile.gif


u nas projekt będzie jeszcze w tym tygodniu.

i nie wiem jak to iść:
Najpierw do geodety żeby naniósł projekt na mapy?
czy do architekta aby wprowadził zmiany?

Link do komentarza
Cytat

witam
właśnie wróciłem z urlopu i już wszystkie sprawy związane z projektem załatwione tzn:
-projekt jest właśnie u architekta bo prowadziliśmy w nim zmiany:wydłużamy agatkę o metr od strony salonu , z pomieszczenia wc i gospodarczego robimy kotłownię na piec węgiel-drewno,czyli co z tym związane musi by tam komin szczytowy,a wc przenosimy pod schody,następnie na poddaszu dwie sypialnie dzielimy na połowę w związku z czym powstaje 3 sypialnie i duża łazienka a w miejscu gdzie miała byc w projekcie łazienka robimy korytarz zakończony oknem trójkątnym na dachu będzie tam miejsce na komodę.
jeśli chodzi o projektanta to jest z jasła i za wszystko zapłaciłem 800 zł
w razie pytań proszę pisac





witam.z tego co piszesz wynika,że chcąc miec w domu pic węglowy potrzebne jest postwienie komina?proszę o odpowiedz icon_biggrin.gif .jeżeli tak to popełnilibyśmy ładą gafę,bo taki piec własnie chcemy w naszym domku a do głowy mi nie przyszło ,że potrzebny jest do tego jeszcze jeden komin icon_sad.gif .z góry dziękuję i pozdrawiam
Link do komentarza
Macko333 no przy takich mrozach to można siedzieć tylko w domu i marzyć o kominku w Agatce icon_wink.gif
Jak twoje działania? Na jakim etapie jestes?
My czekamy na geodetę.. ma być w tym tyogdniu jak mu sie odmrozi auto icon_smile.gif
i ja cały czas mam obawy co do wielkości tego domku... no ale teraz juz klamka zapadła projekt sie kisi w domu i czeka na rozwoj sytuacji.. icon_wink.gif
Link do komentarza
witam, my planujemy budowę Agatki z garazem i chcielibysmy jakos fajnie podzielic poddasze dla 4-osobowej rodziny. Macie moze jakies sugestie?
Myśleliśmy oczywiście o wykorzystaniu przestrzeni nad garażem i podzieleniu jej wraz z sypialnia wzdłuż na pół ale nie jesteśmy pewni czy pokoje nie wyjdą wtedy zbyt wąskie-metrażowo wyszły by dwa 15m pokoje wiec całkiem duże-tylko zastanawiamy czy te skosy wtedy nie będą kolidować podczas użytkowania.
Poza tym chcielibyśmy trosze poszerzyć dom aby salon i jadalnia nabrały lepszych rozmiarów-możne ktoś wie jaki byłby koszt takiej rozbudowy (poszerzenia o metr na całej długości).
Dzięki za wszystkie podpowiedzi:)
Link do komentarza
Cytat

Macko333 no przy takich mrozach to można siedzieć tylko w domu i marzyć o kominku w Agatce icon_wink.gif
Jak twoje działania? Na jakim etapie jestes?
My czekamy na geodetę.. ma być w tym tyogdniu jak mu sie odmrozi auto icon_smile.gif
i ja cały czas mam obawy co do wielkości tego domku... no ale teraz juz klamka zapadła projekt sie kisi w domu i czeka na rozwoj sytuacji.. icon_wink.gif





w tej chwili czekamy na warunki zabudowy i w piątek mamy odebrac projekt od projektanta (już poprawiony)po rozmowie z urzedem gminy pozwolenie powinnismy dostac koło maja :)tak że jak dobrze wszystko sie poukłada to na wakacyjnym urlopie będziemy lac ławy fundamentowe.
i jak kontaktowaliście sie z tym projektantem na którego dałem wam namiary?
Link do komentarza
Jak już wspominałem, też chcę budować Agatkę, tylko zastanawiam się nad podpiwniczeniem. Jestem na etapie kupowania działki dopiero, ale Agatka jest projektem nr 1. Czy ktoś tu podpiwniczał Agatkę? A może jest ktoś ze Śląska, kto byłby chętny pokazać Agatkę w budowie, zanim podejmiemy ostateczną decyzję o przeprojektowaniu?
Pozdrawiam
Link do komentarza
beataka5 - dziękuję bardzo w imieniu swoim i małżonki. Teraz mamy lepszy obraz tego, jak wygląda nasz wymarzony projekt w realizacji. Teraz już tylko trzeba zrealizować zakup działki i brać się za wszystkie pozostałe procedury. Jeszcze raz bardzo dziękuję i życzę powodzenia w wykańczaniu Agatki.
Bardzo nam było miło Was poznać icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Kochani,

mimo, że jest zima rozglądamy się za kolorem blachy. Rozpatrujemy kolor czarny lub ciemny grafit, a ale co z rynnami?
Czy uważacie że czarne będą ładne czy raczej szukać coś w kolorze okien i podpitki (czytałam w "mądrych" pismach, że podpitkę bierze się pod kolor okien). Okna zamówiliśmy w złotym dębie choć namawiano nas na orzech (podobno modniejszy).
Pomóżcie i napiszcie jakie kolory dachów i wszelkich akcesoriów zastosowaliście lub planujecie zastosować.
Nasz dekarz powiedział, że Plannja (szwedzka) jest dobrą blachą i nam ja proponuje.

Ann

Link do komentarza
Cytat

Kochani,

mimo, że jest zima rozglądamy się za kolorem blachy. Rozpatrujemy kolor czarny lub ciemny grafit, a ale co z rynnami?
Czy uważacie że czarne będą ładne czy raczej szukać coś w kolorze okien i podpitki (czytałam w "mądrych" pismach, że podpitkę bierze się pod kolor okien). Okna zamówiliśmy w złotym dębie choć namawiano nas na orzech (podobno modniejszy).
Pomóżcie i napiszcie jakie kolory dachów i wszelkich akcesoriów zastosowaliście lub planujecie zastosować.
Nasz dekarz powiedział, że Plannja (szwedzka) jest dobrą blachą i nam ja proponuje.

Ann



ostatnio z blach modny jest rąbek stojący, Ruukki ma całkiem ładny w ciemnym graficie RR23
Link do komentarza
Cytat

Witam,mam pytanie do mieszkańcow Agatki czy się wygodnie mieszka w tak malym domku, albo ja tylko tak panikuje co do wielkości ,jesteśmy 4 osobową rodziną a ten projekt strasznie nam się podoba, ale mam watpliwości


u nas mieszka 3 osobowa rodzinka i jeden pokój na dole jest wolny przestrzeni jest sporo , wszędzie blisko.weź pod uwagę na ilu metrach mieszkasz teraz i czy starzczy ci to co daje agatka.
Link do komentarza
Cytat

u nas mieszka 3 osobowa rodzinka i jeden pokój na dole jest wolny przestrzeni jest sporo , wszędzie blisko.weź pod uwagę na ilu metrach mieszkasz teraz i czy starzczy ci to co daje agatka.


dziękuje za odpowiedz,teraz mieszkamy na 100 m i brakuje mi jeszcze jednego pokoju - icon_smile.gif ale tu przestrzenie sa duże a malo pomieszczeń a ja wolę gdy jest przytulnie,mam nadzieje że Agatka wlaśnie będzie takim domkiem malym ciasnym ale wlasnym,może uda nam się zobaczyć domek w realu do tego czasu to na pewno będzie mi latwiej podjąć decyzję ,chociaż na dzień dzisiejszy to innego domu nie widzę icon_smile.gif Pozdrawiam
Link do komentarza
Po obejrzeniu "AGATKI" w realu, zadecydowaliśmy z żoną, że zmodyfikujemy nieco ten projekt i poszerzymy salon. Jeszcze nie zdecydowaliśmy, czy o 1m, czy o 1/2 m, ale poszerzać będziemy na pewno. Ponadto - biorąc pod uwagę to, że nie chcemy budować wg projektu z garażem (bo działka zbyt wąska mamy również nadzieję, że uda się ją podpiwniczyć robiąc tym samym garaż w podpiwniczeniu. Zyskamy tym sporą powierzchnię na pomieszczenia gospodarcze. Jednocześnie kotłownię przeniesiemy do piwnicy i tym sposobem zyskamy sporą garderobę przy wejściu.
Nadmienię, że mieszkamy na 73 m.kw. Dokładając do tego garaż i piwnicę pozyskamy ok.40m.kw dodatkowo. Mamy 4 osobową rodzinę i potrzebę pozyskania dodatkowego pomieszczenia na gabinet do pracy. Po zmianach w projekcie będzie to możliwe.
Pozdrowionka icon_cool.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam Wszystkich. My też jesteśmy zainteresowani budową Agatki - z drobnymi zmianami. Jesteśmy na razie w fazie wybierania projektu, ale ten nam się bardzo podoba. Jednak zamin się ostatecznie zdecydujemy chcielibyśmy zobaczyć go w realu. Czy buduje go może ktoś z podkarpacia i można by go zobaczyć? Pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...