Skocz do zawartości

Oprawy LED do łazienki


Recommended Posts

Napisano
Poszukuje oprawy LED tzw. oczka, punkty świetlne do łazienki ale na 230V a nie 12V i ewentualnie z wyższym IP niż 20.


Może ktoś z Was montował takie oprawy?
Napisano (edytowany)
Cytat

Poszukuje oprawy LED tzw. oczka, punkty świetlne do łazienki ale na 230V a nie 12V i ewentualnie z wyższym IP niż 20.


Może ktoś z Was montował takie oprawy?




http://allegro.pl/listing.php/search?strin...41b45ce82fe39d8

http://allegro.pl/oprawa-k-5-do-halog-i-le...1778903457.html

http://allegro.pl/super-oprawa-sh-06-sat-n...1747717111.html Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Napisano
Cytat

Poszukuje oprawy LED tzw. oczka, punkty świetlne do łazienki ale na 230V a nie 12V i ewentualnie z wyższym IP niż 20.


Może ktoś z Was montował takie oprawy?




Witam
Firma Spotline od listopada 2011 wprowadzi na rynek nowe oprawki halogenowe
o nazwie FGL OUT o podwyższonej szczelności IP 65 na 230 V w tej chwili w naszej ofercie są jedynie oprawki na obniżone napięcie 12V
przesyłam link do oprawki na 12V
http://slvbyspotline.pl/main.php5?g_page=2...p;g_arnr=111122

jest jeszcze jedna opcja na 230V o wskaźniku IP 44
oprawa REAL ntic 112332
http://slvbyspotline.pl/main.php5?g_page=2...p;g_arnr=112332


Napisano
Cytat

Hej! Planuję zmianę oświetlenia w swoim domu, stąd wolałem najpierw zapytać Was tutaj Powiedzcie mi jaki sklep polecacie w tej kwestii? Dużo ich jest i nie wiem co wybrać, a nie zawsze najtańszy znaczy najlepszy. Spotkałem na swojej wędrówce po internecie taki sklep: Bonta.pl. Czy ktoś miał jakąś styczność z tym sklepem? Wiecie coś na jego temat?




Przecież pracujesz w tym sklepie to co się głupio pytasz.

Na razie moim faworytem jest Single-square-19-led firmy Kobi

Ma jedną wadę jak się spali dioda ledowa wymienia się całą oprawkę na nową.


Nie wiele znalazłem jak na 3 tygodnie poszukiwań.
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok temu...
Napisano
Cytat

a co sądzicie o ledach umieszczonych w fugach? Ciekawe jak coś takiego się sprawdza i czy trudno się to robi?



Robi się łatwo, naprawia gorzej. A psują się często.
Napisano
Cytat

Robi się łatwo, naprawia gorzej. A psują się często.


serio?? Bo się zastanawiałem nad czymś takim ale po tym co mówisz... ale wstawia się pojedyncze diody czy całe taśmy?
Napisano
Cytat

serio?? Bo się zastanawiałem nad czymś takim ale po tym co mówisz... ale wstawia się pojedyncze diody czy całe taśmy?



Jak kto lubi. Ale po co, to naprawdę nie wiem.
Napisano
Cytat

Jak kto lubi. Ale po co, to naprawdę nie wiem.



icon_biggrin.gif myślę, że dla efektu. Wg mnie całkiem fajnie to wygląda, ciekawe czy coś takiego można zamontować przy prysznicu?
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Chodzi Ci o diody LED? Można je zastosować nawet z podświetlanym panelem,przez co zapewni to efekt np: "czerwonej" czy "niebieskiej" wody,w praktyce wygląda to bardzo efektownie.
  • 5 miesiące temu...
Napisano
Możesz wstawić zdjęcia jak to wszystko wygląda, bo przymierzam sie do remontu łazienki i nie wiem co mam zrobić za oświetlenie jej. Jeśli byłbyś tak miły i chociażby zdjęcie sufitu, bo głównie chodzi mi oświetlenie.
PS: Żona ma problemy ;) lubi wydziwiać z resztą pewnie jak każda.
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Cytat

PS: Żona ma problemy ;) lubi wydziwiać z resztą pewnie jak każda.



To nic prostszego, żeby zaordynowała co w końcu chce. Niech określi sama i będziesz miał spokojną głowę.
  • 7 miesiące temu...
Napisano
Teraz możliwości jest naprawdę wiele i to kwestia naszego gustu jak i samego budżetu,im więcej posiadamy na ten cel tym oczywiście lepiej i można pozwolić sobie na różne kombinacje z diodami led. Dla mnie osobiście najlepsza opcja w łazience to kinkiet,ale to już na marginesie.
  • 3 lata temu...
Napisano
Dnia 19.01.2018 o 10:20, Nawrot0 napisał:

Ja zastanwiam się nad zamontowaniem opraw LED naściennych, z tym, że nie wiem, czy jednak kinkiety nie będą lepsze. Co polecacie?

W praktyce jest tak, że w łazienkach obowiązuje norma PN-HD 60364-7-701:2010 Instalacje elektryczne w obiektach budowlanych - Część 7-701: Wymagania dotyczące specjalnych instalacji lub lokalizacji - Pomieszczenia wyposażone w wannę lub natrysk (oryg.). Norma znajduje się w wykazie Polskich Norm przywołanych w rozporządzeniu w brzmieniu rozporządzenia z dnia 10.12.2010 r. (Dz.U. Nr 239, poz. 1597), które weszło w życie 21.03.2011 r., czyli jest obowiązującym prawem.

Radziłbym zapoznać się ze strefami obowiązującymi w łazienkach oraz z tym jakie odbiorniki można w danej strefie instalować.

Napisano

W weekend nocowałem w domku gdzie wychodząc z wanny można było  uderzyć głową w żyrandol. Do zastanowienia dla planujących łazienkę, zwłaszcza w kontekście trwającej od kilku lat mody na ozdobne żyrandole w łazienkach.

Uprzedzając ewentualne pytania - nie były to źródła światła na 12 V. O jakąkolwiek klasę szczelności też ich nie podejrzewam.

Napisano
21 godzin temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

W weekend nocowałem w domku gdzie wychodząc z wanny można było  uderzyć głową w żyrandol.

Domek gościnny czy ogólnie dostępny na wynajem? Jeśli to drugie, wypadałoby uprzedzić innych potencjalnych gości.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam duży problem a mianowicie muszę wypełnić otwór w suficie o głębokości ok 25-20 cm kotwą chemiczną najszczelniej jak się da. Aplikacja może odbyć się od dołu do góry...inaczej sie nie da. Dzióbek do aplikacji ma dlugość 10-15 cm  czyli zostanie pusta przestrzeń 10-15 cm .Jak to zrobić wg Was, żeby wcisnąć tę masę najdalej jak się da, najlepiej do samego końca pod górę. Myślałem, żeby jakimś kołkiem tam to wcinąć ale możnaby jakoś ten "dzióbek " przedłużyć ....? To taka nietypowa sytuacja, co radzicie ?Jakies pomysły ?    Drugie pytanie - czy znacie jakaś kotwę chemiczną dedykowaną do sufitów , dachów ? właśnie z dłuższym "dzióbkiem" do aplikacji? Czy wystarczy zwykła z marketu budowlanego? Aczkolwiek patrzyłem tam to bieda straszna  o doradztwie nie wspominam, bo co jeden sprzedawca to lepsze "porady" daje ...
    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...