Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
lbw101

ogrodzenie

Recommended Posts

Witam,
Mam do wykonania 40 m płota. Będzie on robiony z elementów betonowych , składających i zalewanych betonem plus sztachety drewniane. Różnica terenu to ok. 50cm. Nie chce wyrównywać poziomu fundamentem bo w jednym końcu będzie bardzo wysoko. Czy powinienem stopniować przęsła czy robić wg. spadku terenu? Czy zrobienie zgodnie ze spadkiem terenu płota będzie bardzo nieprofesjonalne?

Cytat

Czy powinienem stopniować przęsła czy robić wg. spadku terenu? Czy zrobienie zgodnie ze spadkiem terenu płota będzie bardzo nieprofesjonalne?

Jak zrobisz - tak będzie dobrze.

Cytat

Witam,
Mam do wykonania 40 m płota. Będzie on robiony z elementów betonowych , składających i zalewanych betonem plus sztachety drewniane. Różnica terenu to ok. 50cm. Nie chce wyrównywać poziomu fundamentem bo w jednym końcu będzie bardzo wysoko. Czy powinienem stopniować przęsła czy robić wg. spadku terenu? Czy zrobienie zgodnie ze spadkiem terenu płota będzie bardzo nieprofesjonalne?

Mam podobną sytuacje z tym, że różnica poziomów to 70cm, jeszcze się do tego nie zabrałem ale chyba zrobię tak, że wyrównam fundamentem ale przysypie go ziemią więc wszędzie będzie równy.

Od wewnątrz działki jest możliwe wyrównanie ziemią ale nie łatwe (40 ton ziemi) ale od zewnątrz jest jezdnia i zrobić się tego nie da bo zamknę naturalny spływ wody opadowej i ze śniegu. Skłaniam się ku stopniowaniu każdego przęsła.

Cytat

Witam,

50 cm na 40 m to nie jest duża różnica. Ja zrobiłbym ze spadkiem nie będzie schodków na przęsłach i wyglądać będzie estetycznie.

Witam,
Jestem nowy na forum, także pozdrawiam wszystkich icon_smile.gif
W temacie chciałbym również zasięgnąć rady. Chciałbym ogrodzić niewielką działkę 1 088 m, na której już mam stan surowy postawiony. Na wymyślne, betonowe, zdobione ogrodzenie nie chcę wydawać pieniedzy. Potrzeba mi czegoś stosunkowo mocnego i trwałego, także wykluczam siatki. Myślałem nad jakims ogrodzeniem panelowym. Jak wygląda montaż tego ustrojstwa? jestem w stanie na własną rękę zamontować?
Czy jest jakaś alternatywa do paneli?

dzięki z gory za odpowiedzi.

Cytat

Witam,
Jestem nowy na forum, także pozdrawiam wszystkich icon_smile.gif
W temacie chciałbym również zasięgnąć rady. Chciałbym ogrodzić niewielką działkę 1 088 m, na której już mam stan surowy postawiony. Na wymyślne, betonowe, zdobione ogrodzenie nie chcę wydawać pieniedzy. Potrzeba mi czegoś stosunkowo mocnego i trwałego, także wykluczam siatki. Myślałem nad jakims ogrodzeniem panelowym. Jak wygląda montaż tego ustrojstwa? jestem w stanie na własną rękę zamontować?
Czy jest jakaś alternatywa do paneli?

dzięki z gory za odpowiedzi.

Witaj

myślę, że Bekafor Classic (panelowy system ogrodzeniowy) byłby odpowiedni w Twoim przypadku. System można montować na podmurówce lub na betonowej posadzce, bez problemu dobierzesz do niego bramę. Zaletą jest też łatwy montaż, o który pytasz.
Generalnie system ten dobrze sprawdza się w zabudowie jednorodzinnej. W razie pytań, pisz, może coś doradzę.

pozdrawiam
K.Krysiński
  • Lubię to 1

Zależy co Ci się podoba i ile pieniędzy chcesz wydać, spokojnie zamontujes jedno i drugie. Ja mam z tyłu siatkę z przodu panele, sam montowałem z bratem i wyszło bardzo dobrze.

W moim przypadku płoty z boków juz stały bo wybudowali je wczesniej sąsiedzi dlatego też zdecydowałem się na to co oni tylko siatka, od frontu mam panele.
Tutaj masz ciekawy kalkulator gdzie mozesz sobie wyliczyć koszt ogrodzenia jakie chcesz:
http://www.rabatka.pl/calc.php

Mają też dobry opis montazu ogrodzenia panelowego.
  • Lubię to 1

Dziękuję za pomoc, Krzysztof i bazant. Na dniach zabieram się za ogradzanie działki.
Jaka jest różnica między zenturo a bekafor classic? Co bedzie lepsze dla mnie? Bardziej mi leży zenturo (wizualnie) szczerze mówiąc.

Cytat

Dziękuję za pomoc, Krzysztof i bazant. Na dniach zabieram się za ogradzanie działki.
Jaka jest różnica między zenturo a bekafor classic? Co bedzie lepsze dla mnie? Bardziej mi leży zenturo (wizualnie) szczerze mówiąc.

No nie wiem, te co podajesz sa płaskie jak naleśnik. Te drugie wyglądają jak moje. Zerknij w podpisie jest link i tam mi stawiają ogrodzenie.

Ja też mam różnice i to spore, wiec u mnie każdy słupek był poziomowany oddzielnie. Różnica wysokości pomiędzy panelami to ok 2 cm czyli nie do zauważenia.

Autorus

Cytat

Witaj,
Oba ogrodzenia montuje się tak samo prosto. Panele zenturo są cieńsze i lżejsze.Dodatkową zaletą zenturo na pewno jest to, że można je sobie dekorować.
Bekafor classic to flagowy, niezawodny i uniwersalny panel - nieco grubszy, cięższy. Dodatkowo można go montować w sposób zwiększający bezpieczeństwo - ostrymi końcówkami do góry.
Od Ciebie zależy, która cecha bardziej Tobie odpowiada.

pozdrawiam
K. Krysiński

Cytat

Zenturo to owszem(paskudne-przypomina siatke lesna)
ale to wyzej,wyglada na normalne

Dla odlewni żeliwa, albo innej plantacji, owszem, wygląda na normalne.
Ale tak jak betonu, tak i nie cierpię i drutów do płota. Cóż, takie wiejskie skrzywienie...

Cytat

nie cierpię i drutów do płota. Cóż, takie wiejskie skrzywienie...

Wisz jak to jest... jak się nie ma na co się lubi to trza polubić co inszego... icon_evil.gif
Niestety tylko ode przodka będę mieć dechy... icon_rolleyes.gif

jo tyż.......
Beton to miałem i płyty betonowe w bloku który zamieszkiwałem kiedyś.
Przęsła betonowe ogradzające działkę - kojarzą mi się obrzydliwie.
Druty z więzieniem i obozem.
Ale to moje zdanie - niekoniecznie dyskutuje się o gustach.
Ja mam drewniane.
Starałem się drewna jak najwięcej - balustrady, ogrodzenie, dodatki w ogródku.........
12887728.jpg

Jak sobie pomyśle o ogrodzeniu betonowym to mi sie słabo robi. Żonie o takich głupich pomysłach bałbym się powiedzieć nawet. Nie wiem co w tym ludzie widzą. Na prawdę koszmarek.

Cytat

Jak sobie pomyśle o ogrodzeniu betonowym to mi sie słabo robi. Żonie o takich głupich pomysłach bałbym się powiedzieć nawet. Nie wiem co w tym ludzie widzą. Na prawdę koszmarek.

Witam

zerknijcie na to http://www.betafence.pl/pl-PL/~/media/Beta...9_PL%20pdf.ashx

może coś Was zainspiruje :-)

pozdrawiam
Krzysztof Krysiński

Cytat

Ja mam podobne odruchy na myśl o ogrodzeniu betonowym. Kojarzy mi się to z PGR (Państwowe Gospodarstwo Rolne) w mojej miejscowości był ogrodzony cały PGR (zresztą nie tylko w mojej) wyglądało to gorzej niż źle.

Cytat

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif dałeś z tymi różami do pieca.

zgadzam się - no ale vice Prezes zawsze potrafi w jednym zdaniu krótkim wyrazić ogrom emocji -icon_smile.gif

No, przecież betonowe elementy na cmentarzu wyglądają dostojnie! Na Łyczakowie wiekszość grobowcow jest z betonu i są piękne!

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Bo się ten szerszeń, ...uj już nalatał i chciał dalej iść na piechotę.    Wyjąłeś żądło?   Powinieneś być poddany 48-godzinnej obserwacji. Jesteś tam? Obkładaj sobie lodem. Bo kalosza nie założysz. 
    • No właśnie chyba poproszę kierownika budowy (który był współautorem projektu) żeby mi wysłał bądź przedstawił rozwiązanie na papierze, z jego sygnaturą bo póki co przedstawił rozwiązanie słownie. W projekcie nie ma narysowanego rozwiązania, ani nawet opisu jak łączyć oba budynki. Dlatego chcę tutaj się dowiedzieć jak poprawnie to zrobić żebym mógł mu ewentualnie przedstawić i bym wiedział czy kierownik nie wrzuca mnie na minę, a w razie jakichś problemów będzie chroniony i powie: "panie, a gdzie ja coś takiego narysowałem w projekcie?" i wtedy dupa blada. Brak przedstawionego rysunku i opisu daje zarówno mu jak i mi pole do popisu, tak mniemam.  Odnośnie dylatacji czy to może być na grubość styropianu hydro (10cm) czy jakaś cieńsza warstwa styropianu w miejscu łączenia ścian np. 2cm, czy po prostu warstwa papy którą położę na ścianach piwnicy? Dylatacja rozumiem powinna iść przez całą wysokość łączenia ścian garażu czyli kończąc na parterze w okolicach stropu? Myślałem może nad oparciem na stropie parteru wieńca garażu no ale wtedy dylatacji nie będzie. Z kolei nie wydaje mi się żeby budynki osiadało nierównomiernie skoro ławy garażu w większości będą oparte wgłąb jakieś 80-100cm na gruncie rodzimym (czyli glinie z podsypką zagęszczoną bądź warstwie chudziaka, bo jak wiadomo glina jest gruntem wysadzinowym) a tylko jakieś 100-150 cm ławy po obu stronach będzie zawieszona czy też osiadła na sztucznie zagęszczonym gruncie/podsypce/chudziaku/suchym betonie.
    • Użądlił mnie szerszeń w duży paluch u nogi; skurwesyn-szerszeń siedział w kaloszu! Jakby tego było mało, kwadrans wcześniej widziałem go jak lata - tu wlata, tu wylata, a po kwadransie taka sytuacja. p-i-e-r-d-o-l-o-n-y-s-z-e-r-s-z-e-ń! Ale jestem żywy, nie mam uczulenia, jak widać.
    • Witaj. Jestem laikiem w tych sprawach i postaram się dopytać ale z tego co pamiętam to instalator mówił że: Są to 2 sterowniki pracujące niezależnie. Co do modulacji to widzę na stronie http://pl.documents.junkers.com/download/pdf/file/6720863377.pdf że jest coś na temat modulacji więc chyba ok. Dowiem się i dam znać....
    • Gość Rysiek
      Ostatnio montowałem folie cheapheat.pl i jestem zadowolony. Zamontowałem w garażu i łazience. Ekipa konkretna sprawna. Z terminami są w miarę elastyczni. Co ważne kładą również panele i linoleum. Także kompleksowo. Polecam
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...