Skocz do zawartości

Koszt drzewa na więźbę - czy nie za duży?


Recommended Posts

Cytat

Czołem. 1200 zł za m3 - czy to nie za dużo? Tartak na Śląsku, ponoć bardzo ceniony - drzewo zainpregnowane. Firma choć dopuszcza inne opcje - nie widzi lepszego wyboru, a ja nie wiem czy to nie za drogo... Doradzcie coś. DZięki



Za taką cenę to pewnie impregnacja ciśnieniowa ...ale i tak drogo .
Duży wpływ (prócz gatunku drewna ) na cenę mają długości i przekroje ...
Link do komentarza
Cytat

Czołem. 1200 zł za m3 - czy to nie za dużo? Tartak na Śląsku, ponoć bardzo ceniony - drzewo zainpregnowane. Firma choć dopuszcza inne opcje - nie widzi lepszego wyboru, a ja nie wiem czy to nie za drogo... Doradzcie coś. DZięki

.
1200 ? Wdeług mnie drogo jak samolot. Więźbę kupowałam w kwietniu zeszłego roku po 700zł za kubik, impregnowana zanurzeniowo, drewno I klasa, bez faktury. Może trochę podrożało, ale 1200 to chyba lekka przesada.
Link do komentarza
Cytat

Czołem. 1200 zł za m3 - czy to nie za dużo? Tartak na Śląsku, ponoć bardzo ceniony - drzewo zainpregnowane. Firma choć dopuszcza inne opcje - nie widzi lepszego wyboru, a ja nie wiem czy to nie za drogo... Doradzcie coś. DZięki




Witam, mi policzyli 10 800 zł netto za więźbę, ilosć drena 13,1 m3. Daje to ok. 1 000 zł brutto za 1 m3 drewna
Link do komentarza
Ja za swoją w sierpniu 2010 płaciłem 600 zł ( bez faktury) impregnowana zanurzeniowo, więźba ze sosny przeznaczona pod dachówkę czyli grubszy przekrój niż pod blachę. Chcesz kupić taniej to popytaj w różnych tartakach a najlepiej pytaj ludzi którzy już wybudowali gdzie kupili więźbę. Najlepiej Ci doradzą i dowiesz się nie tylko o cenę ale również jaki surowiec oferują. Nie ma jak dobre referencje od osób zadowolonych z towaru ( ewentualnie z usług ) bo w każdym tartaku to powiedzą ,że u nich jest towar I sort - wiadomo każdy żyd swój towar chwali.
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Gość adiqq
jak dla mnie cena kosmos - ale drewno podrożało dużo, może nawet więcej niż wspomniane 15%
ja w 2009 za drzewo impregnowane ciśnieniowo płaciłem coś koło 600/m3
Link do komentarza
  • 7 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...