Skocz do zawartości

pomysl na podloge


kemtob

Recommended Posts

Po konsultacji z biurem, w koncu udalo nam sie wybrac projekt domu, "dom w rododendronach 5" archonu:


Projekt już kupiony, teraz czekamy na rozmowę z architektem w celu omówienia ustalonych przez nas zmian, a zmian troche mamy, garaż wydłużamy o metr, likwidujemy ściankę przy schodach w pokoju nad garażem na rzecz balustrady. To będzie 'otwarty' pokój TV, taka niby antresola icon_wink.gif

No i mamy tez podstawowe pytanie o podlogi. A konkretnie o podloge w salonie. Nasi tesciowie zostawiaja nam w spadku przepiekne, eleganckie meble przedwojenne, ktore w sam raz nadadza sie do salonu. Podobny zestaw wyladuje tez w gabinecie. No i od dłuższego czasu szukam opowiednich podlog, ktore beda godnie korespondowac z tymi meblami.

Macie jakies pomysly?

Od razu zaznaczam ze zadne panele nie wchodza w gre
Link do komentarza
Cytat

Ale w tedy odpada ogrzewanie podłogowe icon_sad.gif



Niekoniecznie - to zależy od tego jaka grubość tych "desek" – im grubsza deska, tym większa bezwładność (dodatkowa) ogrzewania.
Chociaż, według Instytutu Fraunhofer’a dla Badań Drewna, grubość podłogi drewnianej nie ma praktycznego znaczenia.
Link do komentarza
Ciekawą alternatywą jest zastosowanie na podłogę w salonie korka podłogowego. Korek ma wiele zalet. Jest najodpowiedniejszy do salonu. Jest ciepły, miły, wytłumia akustycznie i nie przyciąga kurzu. Można na nim bezpośrednio leżeć /moje dzieci tak robią/ i oglądać telewizję. Korek podłogowy występuje w dwóch wersjach:
-jako podłoga przyklejana
- jako panele korkowe
Te ostatnie nie mają nic wspólnego ze zwykłymi panelami. Mają grubość około 11 mm i są ciche.






Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam,
Na wszystkich forach jest pełno wypowiedzi ludzi, którzy doradzają podłogi na ogrzewanie nie posiadając przy tym żadnej wiedzy technicznej a jedynie folderki reklamowe producentów podłóg i kopiują tę propagandę...
Wartość współczynnika przewodności cieplnej po przeliczeniu (porównując deskę barlinecką np. dąb 15mm do litej podłogi dębowej 15mm) jest wyższy dla podłogi litej. Oznacza to że więcej zapłacisz kładąc panele barlinka niż parkiet. Dodatkowo pod deskę barlinecką musisz położyć matę wygłuszającą (każda, jaką by nie wybrać to dodatkowy izolator). Kolejna sprawa to powietrze, które znajduje się pomiędzy deską a wylewką, które również izoluje.
Suma sumarum zamiast bazować na akcji marketingowej producentów podłóg warstwowych czasami trzeba się zastanowić. Tak jak w przypadku domków z drewna - lepiej stawiać domek z jodły (z uwagi na mniej zbitą konstrukcję tkanki, w której znajduje się więcej powietrza). Konstrukcja warstwowa (gdzie 12mm to sosna a tylko 3 dąb) to porażka.
Ażeby samemu sobie przeliczyć W/mK polecam ten adres:
http://www.venga.pl/parkiet_na_ogrzewaniu_...gowym,p,38.html

Jeżeli chcesz mieć podłogę drewnianą - nie stosuj ogrzewania podłogowego a jeżeli już je masz to wiedz, że będzie ono spełniać swoją funkcję ale koszty zwiększą się a o ile to już można przeliczyć, korzystając np. z ww stronki.

Sam osobiście układam często podłogi lite na ogrzewaniu i jest ok. Natomiast zawsze jest to świadomy wybór klienta, dla którego drewno na podłodze EKSKLUZYWNE a nie jakieś drewniane panele - jest ważniejsze niż kilka stów więcej za ogrzewanie.

A co do wyboru podłogi to polecę ci nieśmiało moje usługi... katalog to pobrania dostępny jest pod tym adresem:
http://www.ecofloor.pl/web_images/katalog.pdf
uwago po troszkę waży i będzie się chwilę ściągał.
Wykonuję podłogi z drewna litego i desek warstwowych (100%dąb - nie sosna). Do takich stylowych mebli pasowały by doskonale. Podłogi wykonuję ręcznie, przez co wyglądają unikalnie i niezwykle naturalnie.

Z GÓRY PRZEPRASZAM ZA KRYPTO REKLAMĘ.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Po konsultacji z biurem, w koncu udalo nam sie wybrac projekt domu, "dom w rododendronach 5" archonu:


Projekt już kupiony, teraz czekamy na rozmowę z architektem w celu omówienia ustalonych przez nas zmian, a zmian troche mamy, garaż wydłużamy o metr, likwidujemy ściankę przy schodach w pokoju nad garażem na rzecz balustrady. To będzie 'otwarty' pokój TV, taka niby antresola ;)

No i mamy tez podstawowe pytanie o podlogi. A konkretnie o podloge w salonie. Nasi tesciowie zostawiaja nam w spadku przepiekne, eleganckie meble przedwojenne, ktore w sam raz nadadza sie do salonu. Podobny zestaw wyladuje tez w gabinecie. No i od dłuższego czasu szukam opowiednich podlog, ktore beda godnie korespondowac z tymi meblami.

Macie jakies pomysly?

Od razu zaznaczam ze zadne panele nie wchodza w gre




Piękne stare meble + drewno dębowe = elegancja, styl. Deska drewniana dębowa mysle, że bedzie pieknie współgrać z meblami które rozumiem chcesz wyeksponować w swoim domu. Tradycyjny dąb moze sie również sprawdzić w nowocześnie urządzonych pomieszczeniach. Zawsze jest modny. Ciesze się, że odrazu odrzucacie pomysł paneli.. Tu podrzucam pare propozycji takich dębowych podłóg http://www.decowood.pl/ do wyboru do koloru!
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...