Skocz do zawartości

cegła pełna klasy 150 - dobrej jakości


autorushd

Recommended Posts

Witam wiec przymierzam sie do szukania cegły pełnej ale szukałem w necie i ceny sa od 0,5 do 1zł za cegłę a to duża różnica jeśli zakładam ze będę potrzebował ok 50tys cegiełek. Wiec zapłacę od 25 do 50tys.

Inna sprawa to jakość tej cegły, wolałbym nie wtopić kasy. Z metod obniżenia ceny standardowych to sprzedaż bez vat itp
Nawet znalazłem firmę w której mogę kupić i trzymać ile chce.

Czy może ktoś z szanownych grupkowiczów ma jakieś pozytywne przykłady cegieł jakośc/cena? A może bezpośrednio z fabryki tylko jakiej?
Link do komentarza
powiem jak ja kupowałam cegłę ....
najwięcej kupowałam cegły rozbiórkowej , bo miałam taką okazję ....
nie bałam się? nie ..... bo sprawdziłam ....
na oczach Pana Rolnika od którego kupowałam- wzięłam cegłę ze sterty , a potem losowo drugą i trzecią , wyszłam na drogę i .... piernicznęłam tym o asfalt .... ostały się całe - biorę.....
tak samo z nówkami ....
ale to taki łopatologiczny sposób .... może inni mają inne .... bardziej cywilizowane .... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

powiem jak ja kupowałam cegłę ....
najwięcej kupowałam cegły rozbiórkowej , bo miałam taką okazję ....
nie bałam się? nie ..... bo sprawdziłam ....
na oczach Pana Rolnika od którego kupowałam- wzięłam cegłę ze sterty , a potem losowo drugą i trzecią , wyszłam na drogę i .... piernicznęłam tym o asfalt .... ostały się całe - biorę.....
tak samo z nówkami ....
ale to taki łopatologiczny sposób .... może inni mają inne .... bardziej cywilizowane .... icon_biggrin.gif




No całkiem dobry sposób, na pewno przetestuję. Natomiast jakby ktoś miał sprawdzonego dostawce/producenta tez bym nie pogardził. Oczywiście i tak go nie ominie "test daggulka"

Link do komentarza
Cytat

No całkiem dobry sposób, na pewno przetestuję. Natomiast jakby ktoś miał sprawdzonego dostawce/producenta tez bym nie pogardził. Oczywiście i tak go nie ominie "test daggulka"



Na kopułę to musisz kupić mocną cegiełkę .Może murując od zewnątrz mieszaj z cegłą licówką odpadnie ci elewacja .


Prawdziwy test dobrej  cegły to kładziesz cegłę na wozówce pod nogami  drugą cegłę trzymasz na płasko na wysokości pępulka i upuszczasz nią na tą na dole,  cegła spada jeżeli jest jeszcze cała to jest dobra jeżeli są dwie połówki to słaba .   
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

A może ktoś ma opinie na temat cegielni sosnowski?

http://allegro.pl/cegla-pelna-kl15-0-55zl-...1282897620.html

Ceny maja dobre, nawet myślałem żeby się wybrać osobiście, bo skład maja w warszawie jak rozumiem.
Potrzebuję dużo cegły wiec każda opinia jest ważna.



Polecam cegielnię koło Płońska, Szarominek czy jakoś tak. kiedyś potrzebowałem też dobrej cegiełki, kolega polecił. Można się było o cenę dogadać. Te mareckie i radzymińskie podobno robią słabszą cegłę, nie wiem, w sumie nie znam się aż tak dobrze. pzdr
Link do komentarza
Cytat

Prawdziwy test dobrej  cegły to kładziesz cegłę na wozówce pod nogami  drugą cegłę trzymasz na płasko na wysokości pępulka i upuszczasz nią na tą na dole,  cegła spada jeżeli jest jeszcze cała to jest dobra jeżeli są dwie połówki to słaba .   


Animus, czy naprawdę są jeszcze cegły, które taki test przejdą?
Mój kierownik budowy mówił mi to samo, co piszesz. A mam ścianę konstrukcyjną wewnętrzną z cegły pełnej. Nieotynkowaną. I na dobra sprawę zostałaby mi może połowa materiału, gdybym tak te cegły sprawdzał.
Nie wiem o co chodzi, a cegły klasy 150. Załoga. Mur stoi. Brak zastrzeżeń.
Link do komentarza
Cytat

...A mam ścianę konstrukcyjną wewnętrzną z cegły pełnej. Nieotynkowaną. I na dobra sprawę zostałaby mi może połowa materiału, gdybym tak te cegły sprawdzał.
Nie wiem o co chodzi, a cegły klasy 150. Załoga. Mur stoi. Brak zastrzeżeń.


Ja mam sciane wewnetrzna z bet. komorkowego. Tez stoi, brak zastrzezen.
A chodzi o to, ze dawniej nieotynkowany mur z cegly mogl wytrzymac setki lat (np. zamek w Malborku). Mur z dzisiejszej cegly rozpadl by sie najdalej po 30 latach.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...