Skocz do zawartości

którą firme kurierską wybrać?


Recommended Posts

OPEK i SIÓDEMKA są chyba najtańsze
co do szybkości to raczej wszystkie mają takie same terminy
najbardziej lubię dostawać z UPS, z kurierami umawiam się gdzie chcę aby odebrać paczkę ( rzadko jestem w domu )
a nie każda nadaje się do zostawienia u sąsiada
odradzam firmę Schenker
dwa razy mi dostarczali przesyłki
za pierwszym razem przyjechał jakiś burak (nie ja odbierałem )
za drugim razem paczkę odebrał sąsiad nie znam opinii
Link do komentarza
Ble ble ble to zalezy od kiera i jego podejscia do sprawy. Ja co tydzien dostaje przysylki kureierem i najbrdziej lubie DPD fajny starszy pan przywozi mi zawsze wode i takie pierdloly jak nie nikogo w domu to sam sobie otwiera brame zostawia towar na schodach podpisuje sie za mnie i jedzie dalej. A fakt DHL jest rowniez dobry jesli chodzo miejsce i termin dostawy nie uszkadza przesylek. Siedekma jest okrona kurierzy to mlode lepki i maja w nosie czy zdaza na czas i czy przesylka dotrze w jednym kawelku. 3 razy umawial sie na odbior. Dwa razy przywiezli mi cos rozwalone i nigdy wiecej.

Pariah a co chcesz przewiesc? w piatek zalatwialm transport drzwi 9 skrzydel i zadna firma z ww nie chcial mi przetransportowac, nawet na przesylke paletowa sie nie zmiescily. Duze przesylki gdzie bok ma ponad 2m zaltwilam w firmir spedycyjnej za 250pln ktora zajmuje sie tylko wielkogabaratowymi przesylkami i paletowymi.
Link do komentarza
Ja, w zależności od dat utrzymuję kontakty z OPEK, DHL i Siódemką.
Nie widzę większych różnic, chociaż akurat mój kurier z firmy OPEK jest wyjątkowo irytujący, bo za każdym razem pyta, czy mogę sobie odebrać przesyłkę na poczcie... Oczywiście nie, bo mam za daleko. Ale już ostatnim razem nie wytrzymałam i mu wygarnęłam, że jakbym miała na poczcie odbierać, to bym kurierem nie wysyłała, a poza tym ma płacone za przyjazd do DOMU. Niektórzy zapominają...
Link do komentarza
Apropos tych firm kurierskich - UPS, GLS - nie ma się do czego przyczepić bo i tak dostajemy zawsze przesyłki z jakichś tam sklepów internetowych i nie mamy wyboru kto nas obsłuży. Fakt faktem że tylko jedna firma do mnie dzwoniła na 30 minut przed dostawą tylko nie pamiętam która to.
Jeśli chodzi o czas dostawy i inne tego typu usługi "na czas" to nie wypowiem się ale wypowiem sie na temat monitorowania przesyłki via www. I UPS ma niczego sobie terminal.

Konkurencja jest już ustalona i firmy pilnują się żeby nie dać plamy.

Jeśli chodzi o przesył kasy na koniec świata to DHL rządzi (bo z takiej usługi korzystał mój brat).
Jeśli chodzi o typowe przesyłki w kraju to chyba wszyscy kurierzy ida łeb w łeb tylko trzeba analizę co do cen zrobić.
Na jednorazowej przesyłce i tak nikt nie zaoszczędzi natomiast jak się ma sklep etc i ciagle korzysta z usług jednej firmy to nawet można liczyć na niezłe upusty. Edytowano przez gites (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ja, w zależności od dat utrzymuję kontakty z OPEK, DHL i Siódemką.
Nie widzę większych różnic, chociaż akurat mój kurier z firmy OPEK jest wyjątkowo irytujący, bo za każdym razem pyta, czy mogę sobie odebrać przesyłkę na poczcie... Oczywiście nie, bo mam za daleko. Ale już ostatnim razem nie wytrzymałam i mu wygarnęłam, że jakbym miała na poczcie odbierać, to bym kurierem nie wysyłała, a poza tym ma płacone za przyjazd do DOMU. Niektórzy zapominają...


Brawo! Ja się dopiero zbieram do ryknięcia icon_smile.gif
Link do komentarza
właśnie w piątek żona korzystała z DHL. Kurier przyjechał punktualnie, odebrał paczkę, dziś doręczyli na drugi koniec polski. Można monitorować paczkę, gdzie i o której się znajduje. Wszystko on-line.

Jednak było małe nieporozumienie. Przy wezwaniu kuriera wypełnia się coś na wzór ankiety odnośnie paczki którą chcemy wysłać. Jest tam zapytanie czy kurier ma przywieźć opakowanie (są różne do wyboru). Myśmy mieli zaznaczoną opcję że z pudełkiem, a ten przyjechał bez. No i był kłopot bo przesyłka nietypowy wymiar i żona musiała ładować w co miała pod ręką.

No i DHL jest chyba nie najtańszy.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Ja też o AIN dowiedziałam się niedawno. Z tego co słyszałam jej głównymi zaletami jest dostarczanie przesyłek już w ciągu 2 do 5 dni roboczych na terenie Europy i łatwe, wygodne realizowanie zamówienia, bo przez internet. Sama mam teraz dość dużą i ciężką paczkę do wysłania i zastanawiam się nad wyborem kuriera, a jest to dla mnie bardzo ważna przesyłka.
Link do komentarza
no patrzcie, tyle złego na siódemki a ja tylko z tej jestem zadowolona. Najczęsciej dostakję przesyłki wczesniej opłacone, więc firmy nie mają interesu w szukaniu mnie. I zostawiają paczki jak popadnie - np DHL zostawił materac u sąsiadki bez porozumienia ze mną, nawet nie wiedziałam, że coś przyjechało - jakby sąsiadka nie przyniosła, to bym dalej nie wiedziała, inne przerzucają przez płot i paczka leży w błocie, albo umawiają się przez 3 dni - bo pan kurier pracuje do 15! Ja też, tak się składa. Jedna siódemka ma wymóg, że trzeba im podpisać, więc się stara umówić. Reszcie wisi - odchaczają się przez GPS, ze byli, żaden podpis niepotrzebny i cześć.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Tanio i dobrze to chyba nie w tym przypadku. Dla mnie najlepszym kurierem jest UPS ale jest niestety drogi :(



My ostatnio w firmie testowaliśmy tzw. Brokera kurierskiego Apaczka (https://www.apaczka.pl/) Poszły wysyłki za granicę i kilka krajowe. Całkiem sympatycznie. Co ciekawe oni współpracują z UPSem a ta firma nigdy mnie nie zawiodła. Potrafili przywieźć paczki do domu nawet o 22 jak było trzeba.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Co kraj, to obyczaj. Najwięcej zależy od rejonu. W centrum super działają wszystkie firmy, im dalej tym gorzej. Ale jak naprawdę się tam dzieje wiedzą tylko tubylcy ;)


wiesz. Tak na prawdę to już problem kuriera żeby dojechał na czas. Pokrycie większości największych jest raczej 100%. Są ci co obsługują miasta i ci co wyjeżdzają w teren. Nie miałem nigdy problemów. No chyba, że mamy firmę gdzieś daleko od miasta i problem leży po stronie odbioru paczek. tutaj jest troche informacji o tzw. strefach rozszerzonych https://www.apaczka.pl/page.htm?id=extended_zone
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 8 miesiące temu...
Radzę sprawdzić też OCS, ta firma ma mnóstwo oddziałów na całym świecie. Bez problemu przewożą niewymiarowe i „trudne” przesyłki, do z maksymalną możliwą szybkością. Są warci swojej ceny, już kilkakrotnie korzystaliśmy i za każdym razem żadnych problemów. W systemie na ich stronce www można się zalogować i sprawdzać na jakim etapie wędrówki jest Twoja paczka, można też przejrzeć faktury, płatności itp. Jednym słowem sprawnie, miło i bezstresowo, spełniają oczekiwania.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

słyszałem kiepskie opinie o UPS czy UPC nie wiem że kiepska macie jakies doswiadczenia z tą firmą?



UPC to Telewizja, Internet, telefon icon_smile.gif

UPS to firma kurierska icon_smile.gif

Ja korzystam tylko z usług firmy Opek którą wchłonął Fedex icon_smile.gif Jestem zadowolony z ich usług. Zamawiam kuriera przez centrumkurierskie.pl

A jeśli chodzi o przesyłki międzynarodowe to tylko DHL. Dla przykładu rekord paczki którą zamówiłem z Chin szła 3 dni Lotniczym DHL'em Edytowano przez coolibeer (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Zamawianie kuriera przez firmy brokerskie wychodzi najkorzystniej cenowo.
Ta o której wspomniano powyżej sprawdza się bardzo dobrze.
Z UPS korzystałem wysyłając/sprowadzając paczki z antypodów i mimo że paczki szły przez Hawaje (sam bym tak chciał icon_biggrin.gif) czas realizacji przesyłki był 5-7 dni (roboczych 5... w weekendy nie wożą) icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ta sprawa nie jest tak do końca ściśle określona w przepisach. Trzeba też uwzględnić pewną praktykę, która się wytworzyła.   Przede wszystkim zawsze wymagane jest sporządzenie opinii geotechnicznej. Mamy na to konkretny przepis, który zawiera Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych (Dz.U. 2012 poz. 463)   § 7. 1. W przypadku obiektów budowlanych wszystkich kategorii geotechnicznych opracowuje się opinię geotechniczną   W przypadku domów jednorodzinnych najczęściej sporządza ją projektant budynku lub projektant dokonujący adaptacji projektu gotowego. Z zastrzeżeniem, że najczęściej stosuje się tu coś co można nazwać najniższym poziomem wymagań. Wynika to ze specyfiki domów jednorodzinnych, czyli zwykle obiektów zaliczanych do tzw. pierwszej kategorii geotechnicznej. Mówiąc w ogromnym skrócie, są one niewielkie i o prostej konstrukcji, posadowione na gruntach nośnych, jednorodnych i przy poziomie wód gruntowych poniżej poziomu posadowienia (proste warunki gruntowe). Teraz pojawia się pytanie na jakiej podstawie w takich sytuacji projektant ma określić kategorię geotechniczną konkretnego obiektu (domu)? W cytowanym powyżej rozporządzeniu zakres wymaganej dokumentacji różnicuje się przede wszystkim ze względu na kategorię obiektu budowlanego. Zgodnie z zasadą, że im trudniejsze warunki gruntowe i/lub bardziej skomplikowany obiekt, tym i wymagany zakres dokumentacji jest większy. Znajdziemy tam ogólny zapis:   § 4. 4 Kategorię geotechniczną całego obiektu budowlanego lub jego poszczególnych części określa projektant obiektu budowlanego na podstawie badań geotechnicznych gruntu, których zakres uzgadnia z wykonawcą specjalistycznych robót geotechnicznych.   Swoiste doprecyzowanie stanowi tu kolejny przepis:   § 6. 2. Dla obiektów budowlanych pierwszej kategorii geotechnicznej zakres badań geotechnicznych może być ograniczony do wierceń i sondowań oraz określenia rodzaju gruntu na podstawie analizy makroskopowej. Wartości parametrów geotechnicznych można określać przy wykorzystaniu lokalnych zależności korelacyjnych.   Najwyraźniej jednak powyższy zapis należy traktować jako zalecenie, nie zaś „sztywny” wymóg. Tym bardziej, że w przypadku obiektów zaliczanych do pierwszej kategorii geotechnicznej nie ma wymogu przedstawienia dokumentacji z przedstawionych badań. Wróćmy tu do § 7. 1., który należałoby interpretować wraz z kolejnymi punktami:   § 7. 1. W przypadku obiektów budowlanych wszystkich kategorii geotechnicznych opracowuje się opinię geotechniczną. 2. W przypadku obiektów budowlanych drugiej i trzeciej kategorii geotechnicznej opracowuje się dodatkowo dokumentację badań podłoża gruntowego i projekt geotechniczny. 3. W przypadku obiektów budowlanych trzeciej kategorii geotechnicznej oraz w złożonych warunkach gruntowych drugiej kategorii wykonuje się dodatkowo dokumentację geologiczno-inżynierską, zgodnie z  przepisami ustawy z  dnia 9 czerwca 2011 r. – Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. Nr 163, poz. 981).   W związku z tym wytworzyła się praktyka, w której projektant zawsze sporządza opinie geotechniczna, lecz w przypadku pierwszej kategorii geotechnicznej nikt nie wymaga od niego przedstawienia w tej opinii dokładnych danych na temat gruntu. Danych wziętych chociażby z opisu i interpretacji odwiertów. Projektant przecież i tak bierze za to wszystko odpowiedzialność, a ostatecznie kieruje się swoją wiedzą i doświadczeniem. To całkiem rozsądne, bo w praktyce w takich prostych przypadkach rozbudowane badania nie są do niczego potrzebne. Trzeba zachować umiar, rozsądek i pewną proporcję nakładów i korzyści. Ponadto projektant jest często w stanie sporo wywnioskować już po takich robotach jak zrobienie wykopów pod szambo, przyłącze wodociągowe czy wiercenie studni.  
    • Dlatego sugeruję najpierw użycie farby separacyjnej.
    • Witam,  z początkiem października złożyłem wniosek o wydanie warunków zabudowy na dom jednorodzinny z garażem w bryle budynku. Dostałem informację z gminy, że decyzja zostanie wydana do 31.03.2025 (ze względu na dużą ilość wniosków spowodowanych zbliżającymi się zmianami). Zastanawiam się teraz jakie mam opcje aby w przyszłości móc postawić jednak też garaż wolnostojący/ budynek gospodarczy. Wolałbym poczekać teraz na tą decyzję która ma zostać wydana do końca marca. Czy później mogę zmienić warunki zabudowy, tak aby postawić garaż wolnostojący? jeżeli tak to za pomocą jakiego wniosku? i czy jeżeli zmiana warunków zabudowy nastąpi po 1 stycznia 2026 to czy warunki z automatu będą miały tylko 5 lat ważności? i jeszcze pytanie ile trwa sama zmiana warunków zabudowy (w internecie jest napisane miesiąc, ale aktualnie na warunki zabudowy w mojej gminy trzeba czekać 5 miesięcy, a teoretycznie mają na to 3 miesiące). Z góry dziękuję za informację :) 
    • Budowa, która powinna zakończyć się co najmniej 3 miesiące temu wciąż nie została skończona. Szef firmy budowlanej ciągle powtarza "nie nasza wina, skaczemy z budowy na budowę, są opóźnienia".   Jesteśmy w trakcie robót dachowych, które przez firmę budowlaną stale są przekładane. Do stanu surowego zamkniętego brakuje nam tylko/aż dachu. Ostatnio zaczął padać śnieg, a nocami słupki rtęci wskazują ujemną temperaturę. Czy może mieć to jakiś zły wpływ na więźbę dachową?
    • Komentarz dodany przez PornKup: Jestem przerażony. Oszuści podkładają papiery pod oczyszczalnie które nie istnieją i z problemem zostaje użytkownik który jest bogu ducha winny. nie dajcie się ludzie nabrać - trzeba żądać papierów i dopiero podejmować decyzje zakupu. modernizacja szamb to tylko wymiana na prawdziwe urzadzenie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...