Skocz do zawartości

pompa ciepła lub kolektory słoneczne


Recommended Posts

  • 7 miesiące temu...
Cytat

Ja polecam osobiście kolektory słoneczne. Jeszcze są nie bardzo popularne, ale wiekszość użytkowników których znam jest zadowolona. Oszczędność przede wszystkim:) A czy się faktycznie opłaca?


Jaka oszczędność! kWh "zaoszczędzone" latem - odda z nawiązką zimą. Zna Pan straty w kWh zasobnika i cyrkulacji? I dochodzi jeszcze aspekt psychologiczny... ludzie mający kolektory zużywają znacznie więcej wody - przestają oszczędzać. Dlatego państwo to badziewie dotuje - na sprzedaży energii się zarabia!
Link do komentarza

Cytat

To jak wybór między dżumą a cholerą icon_smile.gif Jakby ktoś powiedział .


Jednak choroby się nie wybiera, a tu... - jeszcze człowiek jest zadowolony! Ale to normalne - chcemy się czuć dobrze, a ponieważ nie mamy porównania... wmawiamy sobie. Dlatego są zadowoleni ludzie, że targają węgiel do kotłowni, że płacą po 4000 za ogrzewanie niecałych 200m2 rocznie. To tak jak przy rozmowie o samochodach - każdy ma najlepszy dla siebie, o wadach dowiadujemy się gdy sąsiad auto sprzedał i kupił nowe.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Kolektory słoneczne sprawdzą się głównie w sezonie letnim,natomiast w zimowym nie będziesz miał z nich większego pożytku. Co innego pompa ciepła. To nieco droższa inwestycja,ale moim zdaniem bardziej opłacalna.



To chyba nie do konca prawda ze drozsza inwestycja,jesli bedziemy mowic o pompie ciepla powietrznej tylko do CWU.Zestaw solarow mnie zadawalajacy ok.8000zl(zbiornik 300l juz mam) a taka pompa niecale 4000zl.Chyba ze ceny tak drastycznie sie zmienily bo moje oferty sa z lata 2010.
Link do komentarza
Witam
Ja właśnie podpisałam umowę na pompę powietrza!!! 12 KW 8 tyś plus 2500 za montaż i podłączenie , łącznie ze stelażem . Zbiornik mam na 2 tyś litrów . Zamierzam grzać nią tylko latem wode!!!!
Montaż nastąpi około 15 maja wiec napisze jak to działa .
A może ktoś ma już doświadczenia?????????
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam
Ja właśnie podpisałam umowę na pompę powietrza!!! 12 KW 8 tyś plus 2500 za montaż i podłączenie , łącznie ze stelażem . Zbiornik mam na 2 tyś litrów . Zamierzam grzać nią tylko latem wode!!!!
Montaż nastąpi około 15 maja wiec napisze jak to działa .
A może ktoś ma już doświadczenia?????????



Tylko do cwu?
Link do komentarza
Cytat

Tylko do cwu?


Pewnie w lato tylko do cwu a w zimie do ogrzewania no bo aby się umyć to raczej nie trzeba 2 tys litrów...
Co do opłacalności to można się sprzeczać. Pompa daje ciepło i troche chłodzenia cały rok ale za to pobiera do działania prąd. Kolektory dają tylko cwu i to w 70% w lato a więc i tak trzeba mieć perwotne źródło ogrzewania ale za to nic nie dokładamy do produkcji cwu z kolektorów....
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Muszę jeszcze wybrać fugi. Czy warto kupować epoksydową do łazienki czy jednak zdecydować się na ceramiczną? A może jeszcze inna? Na balkon to chyba cementowa?
    • Robię listę rzeczy, które muszę spakować na tygodniowy wyjazd pod namiot, aby pobyt był maksymalnie komfortowy. Stacjonować będę na polu namiotowym z dwoma dużymi węzłami sanitarnymi (toalety+prysznice) Nie chciałabym obudzić się na miejscu z brakiem czegoś, czego kupienie będzie problematyczne na miejscu. Jeśli przyjdzie wam do głowy coś, co jest ważne, a przegapiłam, albo może ułatwić pobyt, proszę o info namiot - to najważniejsze, już kupiony Taki:  https://www.decathlon.pl/p/namiot-kempingowy-quechua-arpenaz-4-1-f-b-4-osobowy-1-sypialnia/_/R-p-177332 materac + śpiwory stolik +  krzesła niewielka tekstylna szafa turystyczna na ubrania spray przeciw owadom elektrofumigator turystyczny na komary w namiocie mini-regalik składany z trzema poziomami - postawię obok materaca, będzie można na nim położyć okulary, telefon, książkę lampki LED na baterie do zawieszenia pod sufitem zatyczki do uszu zestaw turystycznych garnków, naczyń i sztućców + kuchenka turystyczna krem z filtrem mokre chusteczki (te dla dzieci są bardzo uniwersalne) odzież na każdą pogodę klapki gumowe duże stojące lusterko ręczniki własnej roboty zestaw solarny do "robienia" prądu + akumulator powerbank Tyle mi przychodzi do głowy .... coś pominęłam? Rady wskazane .... sto lat nie byłam pod namiotem
    • Czy wyjazd pod namiot osoby z entomofobią może się udać? Odpowiedź: musi się udać, gdyż namiot już zakupiony, a termin urlopu zaklepany. Przeszkodą jest tylko lęk przed owadami Wnętrze namiotu przed komarami zabezpieczy mi urządzenie zwane elektrofumigatorem turystycznym. Niewielkie, z wbudowanym wiatraczkiem i paskowym wkładem, nasączonym środkiem odstraszającym komary. Działa na baterie, co jest cennym rozwiązaniem na polu namiotowym z utrudnionym dostępem do prądu w gniazdku. Mam nadzieję, że da radę.   Ale co z owadami, dostającymi się do namiotu po ziemi? Mrówki, kleszcze ... i inne pełzające potwory. Wymyśliłam, że kupię granulat na mrówki i rozsypię w trawie dookoła namiotu, tworząc zaporę przed wszystkim, co pełza. Powstaje pytanie - czy to się sprawdzi, i co najważniejsze - czy to jest bezpieczne? Czy nie zatruję się?   Może ktoś podzieli się sprawdzonymi sposobami na owady na biwaku?  
    • Tyle, że taką perforację (potrzebną przecież), bardzo lubią osy na przykład.  kilka lat temu musiałem czekać na zimę, żeby dostać się do lampy umieszczonej zbyt blisko takich dziurek.
    • Można również zastosować podbitkę z blachy trapezowej TP-7P z perforacją, która może być wykonana na dowolny wymiar. Więcej informacji na naszej stronie internetowej:  https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/podbitka/podbitka-z-blachy-trapezowej-tp-7p-z-perforacja/  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...