Skocz do zawartości

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

Uczestnik
  • Posty

    3 296
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    113

Posty napisane przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  1. Przyczyn może być kilka :

    - niska paroprzepuszczalność FWK

    - nadmierna wilgotność wewnątrz domu

    - niedostateczna wentylacja nad FWK - to najczęściej występujący błąd.

     

     

  2. Listwa ma wiele otworów do zamocowania i można je zamiennie wykorzystać. Istotna jet również grubość materiału listwy  - zbyt cienki będzie się deformował na zaczepienia szafek. Natomiast standardowy sposób zawieszenia to wykorzystanie kołków do szybkiego montażu  - wystarczy osadzić jeden przez listwę, wypoziomować ją i nawiercać przez kolejne otwory wstawiając kołki i wkręty. 

  3. Bez wiedzy o przewodności cieplnej betonu komórkowego (są różne odmiany) jak i parametrów styropianu nie można tego dokładnie wyliczyć. Orientacyjnie można przyjąć lambdę dla siporeksu ok. 0,25 W/m K, a siporeksu ok. 0,037 W/m K.  To przy łącznej grubości siporeksu  0,48 m daje opór cieplny na poziomie 1,92 K m2/W a styropianu 0,13 m, co daje opór cieplny 3,5 K m2/W czyli łącznie 5,42 K m2/W  zatem współczynnik przewodności muru U wyniesie  1: 5.42 = ok. 0,18 W/m2 K

     

  4. W otwartym zaworze od bidetu woda miesza się wypływa w innej baterii jako zmieszana  zimna lub gorąca w zależności od ustawienia tego zaworu..Zawór bidetu musi być zawsze zamknięty, gdy nie korzysta się z tego przyboru,  bo wąż do natrysku nie jest przystosowany do trwałego ciśnienia i kiedyś może pęknąć i zalać mieszkanie .

  5. Konstrukcja dachy nietypowa bez skośnych drewnianych krokwi, które zastępują belki stalowe jako podpory , na których spoczywają drewniane wsporniki pod poszycie z płyt OSB. W takich warunkach nie ma możliwości utworzenia pustki wentylacyjnej, gdyż przepływ powietrza uniemożliwiają właśnie te elementy.  Trudno więc znaleźć skuteczne rozwiązanie bez ingerencji w pokrycie dachowe lub dość ryzykowne pod względem skuteczności będzie wycięcie/nawiercenie tych belek i zamocowanie poniżej folii paroprzepuszczalnej zamocowanej do ich boków, która osłoni wełnę od zewnątrz i ewentualne wstawienie kominków wentylacyjnych w kalenicy przechodzących przez płytę.. Alternatywnie można jeszcze odsunąć się od opłytowania tworząc niezależny ruszt z ociepleniem ale zmniejszy to wysokość i powierzchnię tego poddasza.

  6. Otwór w stropie wymaga wzmocnienia, a najprostszym rozwiązaniem będzie wstawienie stalowych podciągów na granicy wycinanego otworu np. poprzez wstawienie kątowników w szczeliny nacięte po obu stronach stropu i skręcenie ich   śrubami. Podciąg powinien opierać się na belce i ścianie. Co prawda jest to tylko płyta wypełniająca między belkami, ale nie wiadomo jak była zbrojona  i przy rozkuwaniu może się obłamać.

  7. W MPZP zaznaczane są strefy ograniczonej zabudowy wzdłuż linii energetycznych, ale nie oznacza to , że nic w tej strefie nie można postawić . W zależności od rodzaju obiektu np.  jego wysokości  dopuszczalne jest zbliżenie do sieci wynikające  z odrębnych przepisów.

×
×
  • Utwórz nowe...