Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 05.11.2019 We wszystkich kategoriach

 1. 2 points
  Niezależnie od tego czy na deskowaniu będzie ułożona papa czy membrana oraz od tego czy między dekami będa szczeliny czy nie koniecznie nalezy stosować szczelinę wentylowaną. Zimą deski będa zimne i przenikająca para wodna jak natrafi na zimne deskowanie to po prostu się wykropli. Co do detalu ocieplenia murłaty to sugeruje się posiłkowac detalem który załączam. 12.2.7.1.pdf
 2. 2 points
  To wklej tam lepiej styropian xps. Przynajmniej ja bym tak zrobił
 3. 1 point
  To folia wstępnego krycia To folia wywinieta na deskę tak wygląda
 4. 1 point
  Przeniosłem się tutaj
 5. 1 point
  Tam się liczy grubość warstwy, nie szerokość. Na nierówność pianka 5 - 10 cm grubości mało - mozna by próbować w takim razie pianką niskoprężną, lub XPS z pianką, żeby było przynajmniej szczelnie.
 6. 1 point
  Oczywiście nie zostawia się otwartego otworu tylko zabezpiecza siatką ochronną (wróblówka)
 7. 1 point
  ja też szczytowe ściany przycinałem, żeby ocieplić od góry - tam gdzie dotykały dachu.
 8. 1 point
  To niech się gosciu douczy. Tak tam ma hulać wiatr W szczycie dachu pod gąsiorami powinieneś mieć otwor w dachu po 2cm na każdą stronę albo wywietrzniki w szczycie, ale nie te małe kominki o ktory ch piszesz Ja swoje ścinalem i docieplałem Ok Przejrzyj sobie ten temat Tam przerabiałem to przy pomocy kolegów z FB ocieplenie_scian_szczytowych
 9. 1 point
  Ja jestem zwolennikiem bardziej elastycznych materiałów do aplikacji w miejscach, gdzie łatwo o pokruszenie. połamanie etc. Styropiany, owszem, na płaskie płaszczyzny podłogowe, ścienne etc. Tam, gdzie trzeba coś "upchać", preferuję wełnę.
 10. 1 point
 11. 1 point
  Popieram co powyżej i jeszcze dodam iż obecnie przepisy regulują i mówią o przede wszystkim uzyskaniu całkowitej szczelności w połączeniu okna z ościeżem. Co wiąże się z późniejszą kontrolą utraty ciepłego powietrza z ogrzanego domu zimą przez potencjalnego inwestora. Jeśli nie zadbamy o to na początku budowy to nasz budynek z wiekiem będzie na tych połączeniach tracił na szczelności z uwagi na wiele czynników jakie działają na okno.
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+01:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...