Skocz do zawartości

Aktywni na Forum

Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 22.03.2018 We wszystkich kategoriach

  1. Korytujesz. Potem robisz (np. środkiem) dodatkowy rowek na rurę drenażową. Dałbym taką w otulinie kokosowej i obsypał piaskiem. Koniec rury do studzienki pod domem. Na całość wykorytowanego wysypałbym 5 cm warstwę piasku (przy okazji otulisz nim rurę drenażową). Potem tłuczeń. Jaki? To zależy, czy ma on być warstwą docelową czy będzie tylko podbudową. Ażury betonowe? Dobre na wzmacnianie skarp, a na drogę? Cokolwiek położysz bez odpowiedniej podbudowy - popłynie. Moim zdaniem są gorsze zarówno od dobrego kruszywa, jak i od kostki brukowej. Chyba, że lubisz jak żona marudzi, że musi iść po trawie, bo obdziera obcasy. Że lubisz młodemu co chwila przykręcać śrubki w rowerku, a sam od siebie kombinować co z chwastami spomiędzy kratek. Możesz wyłożyć dwa pasy jezdne, które są... bez sensu. Kapniesz się przy korytowaniu i układaniu obrzeży w podwójnej (!) ilości. Chyba, że chodzi o walor estetyczny (dwa ładne pasy wśród zielonej trawki). Ale płyty ażurowe mają się do estetyki, jak pięść do nosa.
    2 points
  2. Czy to możliwe że udało się postawić mini domek 35m2 za 35tyś zł?
    1 point
  3. To jest mój pierwszy post, więc witam wszystkich. Planuje budowę domu z założeniem wprowadzenia się na przełomie 2019/2020. Działkę już posiadam 11,2 ara, płaska, wym. niecałe 30x40m. Miejscowość: Tychy, woj. śląskie Mam już zrobiony projekt i pozwolenie na budowę. Czekam jeszcze na warunki przyłączy (woda, prąd, gaz) - są w drodze, kanalizacja już jest na działce, następnie będzie trzeba zrobić projekty przyłączy. Zaprojektowany dom to budynek piętrowy (parter i pełne piętro - dach płaski), garaż dwustanowiskowy wbudowany w budynek, powierzchnia ok 240 m2 mieszkalne + ok 50 m2 garaż (razem niecałe 290 m2), posadowienie - płyta fundamentowa. Priorytetem dla mnie było uzyskanie EUco <40 (wyszło w projekcie 38), żeby dom był energooszczędny. Poszukuję teraz firmy/firm wykonawczych. Jak myślicie, ile to powinno kosztować?
    1 point
  4. Witam Szukając domu szkieletowego wszędzie podawane są ceny za mKw, ( naprzykład 1200zł za mKw ). Chciałem zapytać czy w tą cenę jest wliczona robocizna czy jest to cena samego materiału potrzebnego na wykonanie takiego domu ? Jeszcze drugi pytanie : co jeśli budynek ma parter + piętro ?
    1 point
  5. OK, skoro jest na rynku coś innego niż wełna, styropian i pianki, niech Ludzie korzystają. Tradycjonaliści czy też konserwatyści zawsze mogą zmienić zdanie
    1 point
  6. Witam, to jest mój pierwszy post także wybaczcie jeżeli wybrałem nieodpowiedni dział, mianowicie chcemy z Żona wybudować swój własny dom. Ma mieć około 120 m w tym użytkowe poddasze bez podpiwniczenia. Czy ktoś z was budował podobny domek i ile was to wyniosło razem z wszystkimi pozwoleniami i podłączeniem mediów nie licząc ceny działki? Zastanawiamy się czy zmieścimy się w 330 tyś tak żeby się już wprowadzić na gotowo. Chcemy się budować na wsi w woj. śląskim.
    1 point
  7. Betonowe wychodzą po około 40zł (z VAT) i raczej nie potrzebują specjalnego przygotowania podłoża: I nie ma żadnej logicznej potrzeby aby "brukować cała powierzchnię drogi dojazdowej wystarczą "szyny dojazdowe" + (ewentualnie) plac manewrowy:
    1 point
  8. Jak przyjedzie ekipa której maszynę do tynków wypożycza Knauff - to będziesz miała tynki z Knauffa. A jeśli agregat biorą od Doliny - to przywiozą gips z Doliny Ja miałem tych od Knauffa - to i tynki położyli z Knauffa. Równe, trwałe - służą niezmiennie i bez zarzutów. :).
    1 point
  9. Ile kosztuje ocieplenie poddasza wełna 15 i przykrycie folia paroizolacyjna? Interesuje mnie cena za metr robocizny. Woj. Zachodniopomorskie.
    1 point
  10. Witam, mam niemila sytuacje z wykonawca, ktory robi SSO. Zamiast nadproży łukowych zrobił proste. Chodzi o 2 okna i 2 nadproza w podcieniu -taras. Jak to policzyć, bo ewidentnie zrobił błąd. Podobna sytuacja jest z 3 balkonami - sa prostokątne a miały być łukowe. Ponadto, w projekcie przy tarasie jest kolumna w ksztalcie trapezu, zbrojona oblozona bloczkiem komorkowym, a wykonawca upiera sie, ze stan SSO to tylko zbrojenie, i zamiast trapezu jest po prostu slup prostokatny :/ Proszę o rady, bo już niemam nerwów...Pozdrawiam
    1 point
  11. Obstawiam, że w średnim standardzie wykończenia między 500, a 700 tysięcy. Tylko jest to wróżenie z fusów z takimi danymi. Rzut domu, technologia i materiały. Wtedy łatwiej oszacować koszty.
    1 point
  12. Z racji tego że to mój pierwszy post na początku chciałbym się ze wszystkimi przywitać Wraz z żoną na wiosnę planujemy rozpocząć budowę naszego wymarzonego domu. Link poniżej: http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/16525-dom-w-czarnuszce-g2-ver2.html Jesteśmy na etapie szukania wykonawcy i tu pytanie do doświadczonych użytkowników. Jaka powinna być cena robocizny postawienia SSO w Wola Aleksandra (woj. Mazowieckie powiat Legionowo). Siedzę w branży elektrycznej i jak rozmawiam z moimi klientami to ceny mają strasznie rozbieżne. Oraz dodatkowe pytanie: Gdzie w dobrej cenie kupię materiały zeby nie przepłacać. Budynek chcemy postawić z betonu komórkowego, ława lana, dach z blachodachówki. Z góry dziękuję za porady. Paweł
    1 point
  13. dom ktory wybrales jest bardzo ladny ale bardzo drogi w wykonaniu i malo praktyczny ludzie ktorzy buduja takie domy nie powini pytac o koszty bo kase musza miec tyle ile potrzeba a potrzeba bedzie ogromna chyba ze dla ciebie milion zl nie stanowi problemu......dom ma jedna wade..ktora bedzie w nim juz na zawsze.....na parterze mamy salon i jeden maly pokoik........reszta u gory czyli latanie po schodach non stop...gora dol gora dol setki tysiace razy .....na dole nie masz gdzie sie przebrac...bo jedna szafa w przedpokoju na cala rodzinkie to za malo .do tego zlokalizowana w sieni ....czyli latanie do szaf u gory non stop bo jak wiemy zony musza miec co najmniej 3 szafy pod reka zeby opanowac ...rodzinkie .......dodam ze ten dom ....u gory bedzie mila w pokojach skosy a skosy ladnie wygladaja tylko na zewnatrz bo w srodku domu to przeklenstwo ....chyba ze masz 165 cm a zonka 155 cm..to dasz rade ...ogolnie dom bardzo drogi w wykonaniu i malo praktyczny.....pobudowalem juz kilka domow....wiec cos juz wiem .....moja rada ..dom musi miec na dole co najmniej salon i 2 pokoje....pietro musi miec siciany proste bez skosów zadnych...i dodam ze dach kopertowy to drogi dach w wykonaniu.......reasumuja wydasz bardzo duzo kasy.......i kiedys powiesz ...... i dodam ze taki dom trzeba budowac z najlepszyc materialow a ty piszesz cos o blchodachowce i szukasz oszczednosci na materialach czyli ....chcesz drogi dom za malutkie pieniazki a to sie nieda .....jesli nie masz 1 miliona nie pchaj sie w ten projekt......jesli idzie o ceny materialow to sa wszedzie bardzo podobne.......robocizna pod wawa jest napewno najdrozsza w polsce bo taki to rynek.......zeby ci troche ulzyc to dodam ze ten milon licze juz z zagospodarowaniem dzialki...polbruki tarasy i troche mebli ,,jesli masz to budowac na kredyt to moja szczera rada....postaw dom 120 metrow i prosty..parterowy z dachem dwuspadowym za polowe tej ceny
    1 point
  14. Wykonawca zaproponował za robociznę cenę 35tyś.zł za stan surowy otwarty (dom z poddaszem użytkowym,110m2,dach dwuspadowy). Czy według Was to dużo? PS.okolice Rzeszowa (podkarpackie)
    1 point
  15. Rozmieszczenie gniazdek w domu to sprawa fundamentalna. Lepiej zrobić za dużo niż za mało.
    1 point
  16. Witam. Jestem na etapie wykańczania domu , został mi ostatni etap a mianowicie położenie siatki z klejem i tynku silikonowego, mam już tynk cementowo-wapienny więc nie daje styropianu już ,tylko raz siatka + klej i na to cienkowarstwowy silikonowy tynk.Powierzchnia do tynkowania to około 160m ścian, dostałem wycenę od wykonawcy 56zł/m2 na gotowo z materiałem.Dodam jeszcze że wokół domu jeszcze cokół z mozaiki.Czy ta cena jest wysoka??
    1 point
  17. Duży błąd. Za pół roku będziesz płakał że nie masz jak gniazdka dołożyć.
    1 point
  18. jaki jest koszt obsadzenia 63 słupków ? Ogrodzenie panelowe wiec bez naciągów, tylko poziomowanie. Autorus
    1 point
  19. https://www.extradom.pl/projekt-domu-apollo-WRP1343 Witam może ktoś podać koszty budowy SSO I SSZ......bo coś mnie za dużo naliczają chyba...budowa pod Gdańskiem
    1 point
  20. Witam, Przymierzam się do budowy bliźniaka (powierzchnia użytkowa 120, 56 x 2= 241,12 m2 ,powierzchnia podłogi 127,04 x 2 = 254,08 m2 ), 1.pytanie jakich mogę się spodziewać kosztów tzw. robocizny- stan developerski ( bez wykończenia wewnętrznego) 2. na jakie muszę się przygotować koszty zł/m2 -materiały?. Budowa ok Wrocławia https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-klematisach-20-b-m4d521e44325a0 Będę bardzo wdzięczny za pomoc Pozdrawiam, Kuba
    1 point
  21. Cześć Mogę podzielić się przybliżonymi wartościami z 2 lat wstecz. Lokalizacja - okolice Włocławka. Zakup działki 1000m2 z murami (stan surowy bez okien i drzwi. bliźniaka piętrowego z pełnym podpiwniczeniem i garażem - 180tyś. Całkowita powierzchnia 184m2. Stan jak to się nazywa deweloperski czyli tynki, instalacje, ocieplenia, elewacje (przed urządzeniem) - około 200 tyś. Wykończenie wydaje mi się, że dobrej jakości. Gospodarcze pomieszczenia w piwnicy, jedna duża łazienka (12m2), jedna mała ubikacja, 4 pokoje. Podłogi - deski jesionowe, kafle poza tym kominek, ocieplanie podłogowe, piec gazowy, szkło hartowane do kuchni, niezbędne instalacje, meble na zamówienie (sporo drewna czereśniowego) około 350-370 tyś. Przepraszam za przybliżenia. Trochę czasu już minęło więc podaję jak pamiętam. Mam nadzieję, że pomogłam.
    1 point
  22. Witam, jestem nowy na forum wiec jesli zly dzial to prosze o stosowna informacje to temat przreniose. Ale do sedna, otoz zastanawiam sie nad budowa domu okolo 140m2 uzytkowej, dom mial by byc z uzytkowym poddaszem bez piwnicy (czyli okolo 70m2 na parter i 70 na poddasze) posiadam dzialke (z wyliczen komputera w geodezji wyszlo ze dzialka ma okolo 17a, geodeta ma przyjsc i wymierzyc dokladnie na dniach) chcial bym bydowac gospodarczo, i bardzo by mi zalezalo na ogrzewaniu podlogowym, czy na takiej dzialce ma sens taki dom ? czy dzialka jest za duza/ a moze za mala?, i jaki mniej wiecej oczywscie (wiem ze takie wrozenie z fusow na forum to nigdy nic dobrego) zaplacil bym za dom gotowy do wprowadzenia sie czyli wykonczony pod kluczyk? mieszkam okolo 30km od Krakowa na poludnie. Za wszelkie wskazowki i rady bede bardzo wdzieczny
    1 point
  23. I co udało Ci się wybudować ten dom? Pytam, bo również zastanawiamy się nad budową domu o podobnej powierzchni? Prosta bryła, 3-4 sypialnie, kuchnia itd. Zastanawiamy się tylko czy robić poddasze, czy typowa parterówka. Gdybyście mieli wybór, to co byście wybrali?
    1 point
  24. Mogę ci podpowiedzieć tylko tyle co ja mam narazie. Dom bez piwnicy, 125 m2, dach dwuspadowy, poddasze użytkowe: - projekt 2000 - adaptacja projektu + załatwianie wszelkich formalności w urzędach 4500 zł - geolog - 500 zł -geodeta - 1000-1500 zł (musiałbym sprawdzić teraz faktury bo nie pamiętam bo był 2 albo 3 razy) - koparka 2200 - stan zero ( materiały + robocizna) - 38500 Reszta narazie nieznana
    1 point
  25. 35m2 to baaardzo malutko jak dla mnie, ale myślę, że to jak najbardziej możliwe.
    1 point
  26. montaż ogrodzenia panelowego 29,50zł/mb - cena brutto z fakturą VAT 23% i gwarancją montażową, usługa kompleksowa z niwelowaniem , w cenie beton b15, cokół 25x25x80. Cena LOCO lubuskie Pozdrawiam
    1 point
  27. Witam! Jak na tamte rejony czyki Rzeszów to dużo.
    1 point
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
×
×
  • Utwórz nowe...