Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Naprawdę wszystkiego??? A tyle pytań Ci zadają
  3. Ty - tak... Ale animus chyba temu zakładaczowi wątku - na podstawie jego fotki z pierwszego postu...
  4. Dzisiaj
  5. Na mrówki to Telimena miała świetny sposób. Nazywał się Tadeusz, czy jakoś tak...
  6. Ale ja odpowiadam pytaczowi, a nie zdjęciu.
  7. Tyle co dobre cielę mleczną krowę. A dokładniej to tysiąc takich modułów pobiera tyle, co Twoja lodówka. Na dobę, albo w miesiącu, jak wolisz.
  8. Podaj jakie kołki (średnice) stosowałeś, jak wierciłeś i jak gruba jest ściana. Co jest z drugiej strony? I napiszę Ci tak. Ja wieszałem szafki na płycie g/k do której przyklejono glazurę i szafki trzymają się bez problemów. Na płycie gipsowo-kartonowej!
  9. Wierć bez udaru i zastosuj RAWPLUG 4ALL https://allegro.pl/kategoria/sprzet-i-akcesoria-budowlane-gwozdzie-wkrety-sruby-kolki-261258?string=rawplug 4all&order=qd Jak nie pomoże to kotwa chemiczna. https://allegro.pl/kategoria/sprzet-i-akcesoria-budowlane-gwozdzie-wkrety-sruby-kolki-261258?string=kotwa chemiczna&order=qd
  10. Jaka jest ta cegła - krucha, popękana, dziurawka? Jaka grubość ścianki, na której mają wisieć szafki? Co jest po drugiej strony ściany? W jednym przypadku przewierciłem ścianę na przestrzał, w otworze umieściłem pręt fi 12 gwintowany z zamocowaną listwą montażową do wieszania szafek kuchennych, i blachami 100x100 dokręconymi z drugiej strony ściany... Ściana miała grubość ok. 150 mm i zrobiona była z bloczków suporeksu...
  11. Doi, ile doi... Ale jest się smart - - - cokolwiek by to oznaczało...
  12. To pierwsze zdjęcie jest od innego pytacza...
  13. A ile podtrzymanie tych modułów, zdalnego sterowania, doi prądu na dobę?
  14. Się mi przypomniało jak kiedyś miałem robić pomiary instalacji na jednym z obiektów byłej HSW, a ponieważ sondy pomiarowe miałem bardzo długie to poszedłem do miejscowych energetyków aby dali mi plany kabli zakopanych w otoczeniu, żebym czasem w jakiś nie trafił. Powiedzieli mi wtedy, ze jestem pierwszym, obcym elektrykiem w historii, który o tym pomyślał. Albo reszta stosowała sondy o długości 30 cm. Co w naszym obecnym klimacie dokładnie zafałszowuje wyniki.
  15. No i wszystko poszło się kocić. Dzisiaj nie potrzeba żadnej magistrali, wystarczy zwyczajna instalacja elektryczna, wykonana według standardowych przepisów (czyli przewód neutralny prowadzony przez puszkę wyłączników). Moduły sterujące umieszczamy właśnie w tych w puszkach łączników i tyle. Reszta to Wi-Fi i standardowe aplikacje. Chociażby typu Tuya.
  16. Nie, to Ty nie rozumiesz. Sprzedawców modułów jest ogromna ilość, zawsze możesz też ściągnąć sobie od Chińczyków bezpośrednio. Bo całe mnóstwo kitajskich firm ma je w ofercie. Po kilka, kilkanaście złotych za sztukę.
  17. Wracam do tematu, gdyż w tej chwili bardzo tanie i zarazem bardzo proste są inne możliwości instalacyjne. Ale jest jeden, kardynalny warunek. Jeśli ktoś ma instalację wykonaną według normalnych zaleceń (a nie przez pseudo-elektryków), czyli w puszkach wyłączników mamy również przewody neutralny i ochronny, to wystarczającym jest zamienić wyłączniki klawiszowe na przyciski dzwonkowe, a pod nimi umieścić moduły zdalnego sterowania, do nabycia w popularnych sklepach netowych w cenie do 20 PLN, a promocjach nawet poniżej 10 PLN za sztukę. Moduły pozwalają nie tylko sterować ich działaniami z dowolnego miejsca na świecie, ale mają też szereg innych możliwości, łącznie z programowaniem scen świetlnych. Są również takie do sterowania gniazdek ogólnego przeznaczenia. Czyli za niewielkie stosunkowo pieniądze można się bawić do woli. I żadne kucie ścian potrzebne nie jest.
  18. To musi być materiał, niestarzejący i powiększający się w szczelinie np. od wilgoci, taki jak pęczniejąca taśma bentonitowa https://ibet.com.pl/sznur-bentonitowy/ do uszczelniania szczelin roboczych, albo Przejścia szczelne zaciskowe, które cały czas się może rozprężać.
  19. Zaprawa się niezbyt nadaje, dostanie skurczu i powstaną szczeliny, zresztą potrzebujesz materiału który, uszczelni i będzie dalej plastyczny, sklei kilka różnych materiałów ze sobą. Powstanie zapora, trzeba to zrobić jakimś uszczelniaczem z polimerami, dłużej się starzeje. Przychodzi mi do głowy uszczelniacz fix2, ale może być co innego, o podobnych właściwościach, taki nie wchodzący w reakcję ze styrodurem i sklejający rożne materiały ze sobą. Trzeba wyczyścić utlenioną pianę, oraz inne lużne elementy, zamieść, odpylić powierzchnie, zmoczyć unigruntem, następnie wypełnić braki zamkniętokomórkową pianą PUR , IZOPLUS POLIURETANOWA IZOLACJA TERMICZNA W SPRAYU. Wyciąć nadmiar pianki po utwardzeniu, a następnie szpachelką naciągnąć uszczelniacz fix2, na bokach w rogach i na całej szerokości wnęki od dołu pod same drzwi balkonowe, trzeba zrobić to sumiennie, nie pozostawić żadnej dziurki. Dopiero na tak przygotowaną zaporę można ciągnąć hydroizolację dwuskładnikową, można wkleić taśmy zbrojące i resztę elementów jak ci doradzają panowie.
  20. Pytanie czy podczas spuszczania wody np. w toalecie, nie jest wysysana zawartość syfonu w odpływie. Czy kanalizacja ma odpowietrzenie?
  21. Jeśli kostka jest prasowana w procesie produkcji, to są duże szanse na zadziałanie. Gorzej, jeśli prasowana nie była.
  22. A ja mam trochę inne pytanie dotyczące takiego odpływu, w mieszkaniu, które wynajmuję lokatorzy ciągle zgłaszają bardzo nieprzyjemny zapach wydobywający się z odpływu liniowego, przeważnie po tym jak zostanie wyczyszczony i zostaną usunięte włosy, które się w nim zbierają. Troche tak jakby wybijało kanalizację rurami odpływu, macie pomysł jak to w ogóle sprawdzić lub jak podejść do tematu?
  23. Ja osobiście polecam produkt od hg do czyszczenia kostki brukowej, u mnie zadziałało, czyściłem u taty plamy z oleju na podjeździe, trochę to trwało, ale udało się w pełni plamy usunąć. Od sąsiada pożyczyliśmy takie coś do Karchera https://buduj24.pl/akcesoria-do-myjek/dedra-szczotka-t-racer-do-myjki-wysokocisnieniowej-garden-do-tarasow-kostki-ded882204?q=kostki i to nie ukrywam mocno ułatwiło czyszczenie powierzchni bo plama była dośc spora powodzonka!
  24. Podłoże gipsowe i karton-gips głównie, obecnie jestem na etapie przygotowywania ścian i podłóg, wyrównuję, gruntuję przygotowuje pod malowanie i wymianę paneli podłogowych. Walczę też z wilgocią, która niestety wychodzi ze ścian w mieszkaniu w postaci pleśni. O tym gruncie CT 17 powiedział mi kolega co też remontuje stary dom, dlatego kupiłem i po wypóbowaniu stwierdzam, że naprawdę przyjemny produkt Teraz szukam środka do poradzenia sobie z pleśnią, teraz używam Savo preparat przeciw pleśni - ale efekty nie są jakieś powalające, może ktoś coś poleci?
  1. Załaduj więcej aktywności
×
×
  • Utwórz nowe...