Skocz do zawartości

Wkrętarka Bosch PSR 14,4-2


JacekW81

Recommended Posts

Witam.

NIe wiem czy na tym forum jest ekspert z firmy Bosch, jeśli nie to może pomoże mi inna firma.

Mam problem z wkrętarką Bosch. Kupiłem ją w poniedziałek 4.10.2010 w Ciastoramie. Gdy zabrałem ją na moją budowę i zacząłem z niej korzystać okazało się, że oś wrzeciona (chyba tak to się nazywa) jest krzywa. Inaczej pisząc po włożeniu wiertła czy bita i włączeniu wkrętarki wiertło/bit kręci się nie w osi (bije na boki) ok 3mm. Byłem w Serwisie Ciastoramy tam mi powiedziano, że to NORMALE ponieważ nawet uchwyty SDS biją na boki. Byłem mocno zdziwiony ponieważ mam od dwóch lat młotowiertarkę PBH 2800 RE i w niej wogóle nie ma bicia (wiertło kręci się idealnie w osi). Niemniej jednak uparłem się przy swoim, kazałem na zgłoszeniu napisać że proszę o wymianę na nową, gdyż w chwili zgłoszenia reklamacji wkrętarka miała 2 dni.

Czy to rzeczywiście normale, aby nowiutka wkrętarka miała takie bicie?

Jak na firmę Bosch to jestem bardzo rozczarowany taką wtopą tej firmy.

Link do mojej wkrętarki:
http://www.bosch-do-it.pl/boptocs2-pl/Majs...23897/index.htm
Link do komentarza
Cytat

 Kupiłem ją w poniedziałek 4.10.2010 w Ciastoramie. Gdy zabrałem ją na moją budowę i zacząłem z niej korzystać okazało się, że oś wrzeciona (chyba tak to się nazywa) jest krzywa. Inaczej pisząc po włożeniu wiertła czy bita i włączeniu wkrętarki wiertło/bit kręci się nie w osi (bije na boki) ok 3mm. Byłem w Serwisie Ciastoramy tam mi powiedziano, że to NORMALE ponieważ nawet uchwyty SDS biją na boki. Byłem mocno zdziwiony ponieważ mam od dwóch lat młotowiertarkę PBH 2800 RE i w niej wogóle nie ma bicia (wiertło kręci się idealnie w osi). 
Czy to rzeczywiście normale, aby nowiutka wkrętarka miała takie bicie?Jak na firmę Bosch to jestem bardzo rozczarowany taką wtopą tej firmy.Link do mojej wkrętarki:Array="" target="_blank" rel="nofollow">http://www.bosch-do-it.pl/boptocs2-pl/Majs...23897/index.htm



To zielona wkrętarka nie oczekuj cudów przecież mają na stanie kilka możesz porównać sobie i wybrać czy inne też są tak słabo dopracowane  robione przez małe rączki . 
Link do komentarza
Cytat

Właśnie, że akurat następnej nowej nie mieli - hmm takim dziwnym trafem Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_sad.gif"> Tak na marginesie pisało na niej MADE IN TAJWAN!!!



To jest marka najbardziej podrabiana ,a części te oryginalne też robione przez małe rączki ,ja nie kupuję tych wynalazków ,ciekawe czy trybów niema z tworzywa  wewnątrz .
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Z zasady lepiej jest aby kocioł działał w sposób ciągły, lecz z odpowiednio niską mocą. Przy tym ustawiamy mu niską temperaturę wody w obiegu. Przy prawidłowo wykonanej podłogówce nie powinno by raczej potrzebne więcej niż 40°C na zasilaniu.  
    • Więc lepiej żeby chodził kocioł non stop czy z przerwami? Jak będzie chodzil non stop nie będą wyższe rachunki za gaz? Nie mamy czujnika zewnętrznego więc i krzywej grzewczej nie da się wytworzyć. Rachunki porównywane do domów sąsiadów które są większe a płacą połowę mniej . Ja trzeci rok tu mieszkam i rachunki wzrosły tak jak napisałam o 300 zł po wizycie ostatniego serwisanta
    • Dobra rada. U mnie zrobione wcześniej na tynku gipsowym, wciąż wyłaziła wilgoć w innych pomieszczenia. Niekoniecznie powiązanych bezpośrednio z łazienką (bardziej z kabiną prysznicową) ale i tak wilgoć maszerowała w różne strony. Musiałem skuć do gołego pustaka, tynk cementowo-wapienny, solidna izolacja - i mam spokój.   Gips na ścianach w łazience, szczególnie w strefach mokrych -  sprawdza się słabiutko.
    • W samym fakcie, że kocioł pracuje bez przerwy nie ma niczego złego. Wręcz przeciwnie, to jest właśnie tryb pożądany, bo wtedy unikamy strat związanych z rozruchem kotła.  To myślenie "na chłopski rozum", że wyższa moc jest lepsza, bo kocioł pracuje krócej, jest błędne. Przecież wytworzy tyle samo ciepła pracując z niższą mocą, ale przez dłuższy czas. Najprostszy sposób żeby osiągnąć komfortowe warunki i ekonomiczną pracę to ustawienie jak najniższej temperatury zasilania, przy której temperatura we wnętrzach nam odpowiada. Przecież tak działa sterowanie zgodnie z krzywą grzewczą. Zaś gdy nie mamy odpowiedniej automatyki, to trzeba to robić ręcznie - np. zwykle kocioł pracuje podgrzewając wodę do 40°C, jej temperaturę podnosimy zaś ręcznie przy dłużej trwających mrozach.  Natomiast nie znając dokładnie sytuacji na miejscu nie sposób powiedzie czy serwisant ustawił coś z sensem, czy wręcz przeciwnie. Ponadto w rachunkach trzeba porównywa nie kwoty, lecz zużycie gazu w ciągu sezonu, przez kolejne zimy lub inne porównywalne okresy w tym samym domu. 
    • Ale kocioł ten sam. Ja mam ustawione podłogowe na kotle, bo nie mógłbym zejść poniżej 40°C, więc czy to są tak jak w moim przypadku grzejniki z bardzo dużym zapasem, czy podłogówka, to nie ma to znaczenia, zasada jest ta sama. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...