Skocz do zawartości

Obniżenie garażu względem domu


rustin

Recommended Posts

Potrzebuje waszej rady i wyjaśnienia. Fundamenty zostały zrobione prawidłowo jeśli chodzi o głębokość itp. Potem stwierdziliśmy , że jeszcze podniesiemy fundamenty o 2 bloczki bo będziemy nawozić ziemię i równać działkę. Majster który to robił w garażu tzn tu gdzie ma być brama nie dał 2 bloczków tak jak na wszystkich ścianach tylko jeden, ponieważ tak ma być lepiej aby można zrobić mały spadek i aby było niżej do wjazdu. Czy dobrze , czy źle zrobił?
Link do komentarza
Po co tacy ludzie się wypowiadają? Moja działka jest w dołku, jakieś 40cm niżej niż sąsiada ogród i będę podnosił do jego poziomu nie wyżej. Każdy o tym wie, sąsiad i kierownik budowy. Więc weź swoje mądrości zostaw dla siebie. czemu zawsze tacy ludzie na forum się trafiają którzy nie mogą od razu odpowiedzieć na pytanie tylko udają geniuszów i swoje genialne myśli piszą.
Link do komentarza
Bo zarówno S jak i ja, opieramy swoje wypowiedzi na całokształcie Twoich poczynań (opisywanych przez Ciebie w innych wątkach).

Robiliśmy to tylko z (wrodzonej ?) życzliwości, choć i z lenistwa, bo nie chce się nam odpisywać na posty typu - "pomocy nie odebrali mi budynku".
Bo prościej zapobiegać niż leczyć.

Chyba znaczenie ma czas przeszły (dokonany) pogrubionego stwierdzenia.

Baj, baj icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Weź mi jeszcze ze swojej życzliwości napisz o moich poczynaniach przez które mi budynku mogą nie oddać o których pisałem , bo jestem ciekaw.


Wiesz, myślę, że zarówno Bajbaga jak i Retro chcieli Ci hmmm pomóc, chociażby z racji swojego wieku i doświadczenia... ale jeżeli chcesz przeczytać to samo, co w sprzeciwie do użytkowania:
Zgodnie z art. 54 ustawy Prawo budowlane, do użytkowania obiektu budowlanego, na którego wzniesienie jest wymagane pozwolenie na budowę, można przystąpić, z zastrzeżeniem art. 55 i 57, po zawiadomieniu właściwego organu o zakończeniu budowy, jeżeli organ ten, w terminie 21 dni od dnia doręczenia zawiadomienia, nie zgłosi sprzeciwu w drodze decyzji.
Zgodnie z art. 57 ust. 1 Prawa budowlanego do zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego lub wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie inwestor jest obowiązany dołączyć oryginał dziennika budowy, oświadczenie kierownika budowy: o zgodności wykonania obiektu budowlanego z projektem budowlanym i warunkami pozwolenia na budowę oraz przepisami; o doprowadzeniu do należytego stanu i porządku terenu budowy, a także – w razie korzystania – drogi, ulicy, sąsiedniej nieruchomości, budynku lub lokalu, oświadczenie o właściwym zagospodarowaniu terenów przyległych, jeżeli eksploatacja wybudowanego obiektu jest uzależniona od ich odpowiedniego zagospodarowania, protokoły badań i sprawdzeń, inwentaryzację geodezyjną powykonawczą, potwierdzenie odbioru wykonanych przyłączy i kopię świadectwa charakterystyki energetycznej budynku.
Zgodnie z art. 36 a ust. 1 Prawa budowlanego, istotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę jest dopuszczalne jedynie po uzyskaniu decyzji o zmianie pozwolenia na budowę. Ustęp 5 stanowi natomiast, że nieistotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę nie wymaga uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę i jest dopuszczalne, o ile nie dotyczy zakresu objętego projektem zagospodarowania działki lub terenu; charakterystycznych parametrów obiektu budowlanego: kubatury, powierzchni zabudowy; wysokości, długości, szerokości i liczby kondygnacji; zapewnienia warunków niezbędnych do korzystania z tego obiektu przez osoby niepełnosprawne; zmiany zamierzonego sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części; ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania ternu oraz nie wymaga uzyskania opinii, uzgodnień, pozwoleń i innych dokumentów, wymaganych przepisami szczególnymi.
Zgodnie z § 3 pkt 24) ppkt a) rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 r. Nr 75, poz. 690) kubatura brutto budynku to suma kubatury wszystkich kondygnacji, stanowiąca iloczyn powierzchni całkowitej, mierzonej po zewnętrznym obrysie przegród zewnętrznych i wysokości kondygnacji brutto, albo między podłogą na stropie lub warstwą wyrównawczą na gruncie a górną powierzchnią podłogi bądź warstwy osłaniającej izolacje cieplną stropu nad najwyższą kondygnacją, przy czym do kubatury brutto budynku wlicza się kubaturę przejść, prześwitów i przejazdów bramowych, poddaszy nieużytkowych oraz przekrytych części zewnętrznych budynku, takich jak: loggie, podcienia, ganki, krużganki, werandy, a także kubaturę balkonów i tarasów, obliczaną do wysokości balustrady."

i mogłabym tak dalej...


ale rób, jak uważasz.... organy nadzoru będą miały wynik ;)
Link do komentarza
W google to i ja potrafię wpisać icon_smile.gif i co z tego? czemu na innym forum już dawno odpowiedzieli bez swoich mądrości i przemądrzalstwa. Czy ja gdzieś pisałem czy mogę podnieść teren czy nie? Czy mogę zmieniać projekt czy nie?
Co wy w moich papierach siedzicie , że wiecie co jest napisane i co mogę a co nie?
Grunt mogę podnieść do poziomu sąsiada i wszystkie urzędy o tym wiedzą i mam pozwolenia.
Ale dzięki , całą strona o niczym i i tak nikt mi nie odpowiedział na temat.
czy jest tu jakiś admin ? prosiłem o zamknięcie tematu i usunięcie.
Link do komentarza
Cytat

W google to i ja potrafię wpisać icon_smile.gif i co z tego? czemu na innym forum już dawno odpowiedzieli bez swoich mądrości i przemądrzalstwa.



Ty głupku, kiedy zrozumiesz, że odpowiedziała Ci osoba, która zajmuje się tym na co dzień? Ona nie musi szukać w google, bo to jej chleb codzienny!
Tak samo jak i nasz...
Napisz do TINKA, albo poczytaj jego dziennik, to się dowiesz jak wygląda odbiór i nie noś doopy wyżej nosa.


Cytat

Grunt mogę podnieść do poziomu sąsiada i wszystkie urzędy o tym wiedzą i mam pozwolenia.



Takie bajki to w przedszkolu...
Link do komentarza
Ty barani zakuty łbie nie obrażaj innych , ciekawe czy w realu byłbyś taki cwany.
Pisałem i już wszystko wiem jak jest z odbiorem i podnoszeniem terenu pacanie więc zrozum i rusz tym swoim zakutym łbem , że nie o to pytam. Nie mów do innych głupek jak sam nim jesteś i nie obrażaj jak ciebie nie obrażają.
Link do komentarza
Cytat

Do przedszkola to może i chodzisz ale ja mam w projekcie takie coś jak
Opis techniczny do projektu zagospodarowania działki i tam mam napisane co mogę i ile.



I na tysiąc procent nie ma tam nic o zgodzie na podwyższenie terenu. Powtórzę, te bajki to opowiadaj w przedszkolach, z projektami i opisami technicznymi miałem do czynienia już wtedy, kiedy Ty wchodziłeś pod szafę na baczność.

PS. Możemy sie spotkać, przyjedź na zlot.
Link do komentarza
Zgodnie z rozporządzeniem.
Wysokość budynku, służącą do przyporządkowania temu budynkowi odpowiednich wymagań rozporządzenia, mierzy się od poziomu terenu przy najniżej położonym wejściu do budynku lub jego części, znajdującym się na pierwszej kondygnacji nadziemnej budynku, do górnej powierzchni najwyżej położonego stropu, łącznie z grubością izolacji cieplnej i warstwy ją osłaniającej, bez uwzględniania wyniesionych ponad tę płaszczyznę maszynowni dźwigów i innych pomieszczeń technicznych, bądź do najwyżej położonego punktu stropodachu lub konstrukcji przekrycia budynku znajdującego się bezpośrednio nad pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi.



ale ja bym się do czegoś innego przyczepiła, jakby zrobił tak, że nie zmienił de facto wysokości liczonej zgodnie z rozp.

Chodzi mianowicie o fakt, iż zgodnie z obowiązującym orzecznictwem i stanowiskiem GUNB, zmiana wysokości terenu, nie objęta PnB, jest istotnym odstępstwem, gdyż powinno się na to wczśniej uzysać zgodę odpowiedniego organu, właściwego do stosunków wodnych na gruncie. Edytowano przez Ciril (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To nie do końca tak. Po pierwsze T-CAP nie są jedynymi pompami na rynku, które utrzymują nominalną moc grzewczą w skrajnie niskich temperaturach (-20°C lub mniej). Ale inne o takiej charakterystyce są od nich wyraźnie droższe.  Po drugie, zdolność do utrzymywania mocy nominalnej w trudnych warunkach nie oznacza większej skłonności do taktowania. W praktyce jest wręcz odwrotnie. Taka pompa jest w stanie utrzymać moc nominalną w całym przewidywanym zakresie pracy (mniej więcej od -20 do +15°C). Ale równocześnie to i tak są pompy inwerterowe, czyli z możliwością automatycznego dostosowywania mocy do chwilowych potrzeb. Dla większości pomp powietrze/woda minimum to 30%. Czyli pompa nominalnie np. 9 KW jest w stanie działać w sposób ciągły już z mocą ok. 3 kW.  Natomiast w typowych pompach, których moc spada wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej, też mamy nominalnie np. 9 kW. Ale osiągane dopiero np. przy +7°C na zewnątrz. Natomiast przy -10°C taka pompa będzie miała np. 5-6 kW mocy. Właśnie wtedy będzie potrzebne użycie grzałek. Natomiast przy wysokiej temperaturze zewnętrznej i tak potrzebne będzie wykorzystanie funkcji inwertera. Ale co się stanie, jeżeli wiedząc o spadku mocy wraz z temperaturą zewnętrzną, zdecydujemy się na pompę nominalnie już nie 9 lecz 12 kW? Wtedy powyżej 0°C zakresu regulacji mocy może już zabraknąć.
    • Można też sobie zrobić zakwas z buraków, podobno to najlepszy probiotyk. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Podobno lepiej uzupełniać bakterie jogurtem i kefirem niż tylko kiszonkami
    • Na razie obstawiałbym wilgoć. Bardzo prawdopodobne, że obecną tam w wyniku jakiegoś przecieku i zalania stropu. Na pierwszym zdjęciu wygląda to jak plama/zaciek sięgająca dalej od krawędzi ściany, w głąb pomieszczenia.  Żeby coś podpowiedzieć z sensem trzeba mieć informację o tym co jest po drugiej stronie tego stropu i ściany. Płaski dach, strych, to ściana zewnętrzna czy wewnętrzna? Czy jest tam izolacja cieplna i gdzie? Co do rozróżnienia wilgoć czy grzyb, to akurat szczególnie łatwo o zagrzybienie w miejscach zawilgoconych. 
    • Dzień dobry, Wybór między blachodachówką a panelami na rąbek stojący typu „click” często sprowadza się do kompromisu między czasem realizacji a efektem końcowym. Blachodachówka, szczególnie w wersji modułowej, daje się szybko zamontować, co wynika z jej wymiarów, łatwości transportu oraz prostoty w docinaniu i dopasowaniu do połaci. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przy inwestycjach, gdzie liczy się tempo prac i ograniczenie kosztów związanych z robocizną. Panele na rąbek wymagają więcej precyzji – zarówno w przygotowaniu podkonstrukcji, jak i w samym montażu. Montaż tych paneli zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia ze strony wykonawcy, ale efekt wizualny oraz szczelność połączeń przewyższają rozwiązania klasyczne. To rozwiązanie często stosowane przy projektach nowoczesnych lub tam, gdzie dach jest mocno wyeksponowany. W praktyce o wyborze powinien decydować nie tylko wygląd, ale też stopień skomplikowania dachu, dostępność ekipy z doświadczeniem w danym systemie oraz oczekiwania inwestora co do trwałości i estetyki. Przy prostych połaciach obie opcje są funkcjonalne, ale przy bardziej wymagających geometrach panele na rąbek mogą wymagać więcej pracy na detalu. ___________________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510 https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...