Skocz do zawartości

Programy do projektowania kuchni


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Cytat

Jeśli chodzi o kuchnie to znalazłem na stronie http://dobreprogramy.pl/index.php?a=68&dz=8 takie bezpłatne programy do ściągnięcia: IKEA Home Planner - Kitchen, ALNO Kitchen Planner, KitchenDraw.

Jeszcze nie próbowałem, ale spróbuję icon_smile.gif


Najlepszy z nich jest Kitchen Draw. Można na nim zrobić wszystko nawet płytki na ścianach i podłodze ułożyć w fantazyjne wzory, nanieść podłączenia światła, wody, gazu, zmieniać krajobraz za oknem i kierunek padania światła, kolor frontów, rozmiary szafek itp. Ma tylko jedną wadę ograniczony czas działania potem trzeba dokupić dodatkowe godziny, a żeby dobrze poznać możliwości tego programu trochę czasu mija.
Pozdrawiam
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Zabawa z programami jest naprawdę świetna, a najlepsze jest to, że bardzo szybko okazuje się, że to coś więcej niż zabawa icon_smile.gif Widzę, że sporo ludzi odwiedza ten temat. Napiszcie o swoich wrażeniach icon_smile.gif
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Woo Karoi nie sądziłam że takie aranżowanie wnętrz może być aż tak wciągające icon_biggrin.gif Miałam tylko rzucić okiem jak to wygląda, a siedzę już z dobre 2 godziny i zmieniam, ustawiam, przestawiam icon_smile.gif . Zaraz chłopak wróci z pracy, a obiadu jak nie było tak nie ma icon_biggrin.gif, ale cóż tak trudno się oderwać, zwłaszcza jak póki co nie mogę sobie pozwolić na takie luksusy w realu icon_smile.gif
Napisano
no fajne te programy nie powiem icon_smile.gif dobrze że się nam tak wirtualizuje świat, bo dzięki temu można sobie kuchnię obejrzeć przed jej powstaniem. Ja już swoją dawno urządziłem, ale zabawa niezła icon_smile.gif

  • 7 miesiące temu...
Napisano
Tylko PRO100 przy okazji od razu masz wszystkie formatki rozpisane.
Wersja demo specjalnie myli się w tym losowo w wymiarach - ale mozna sobie policzyc gdzie.
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
kurcze fajnie, że ktoś zamieścił taki temat. Nie wiedziałem, że takie programy są szeroko dostępne. Myślałem, że trzeba wynająć projektanta wnętrz, żeby Ci fachowo zaprojektował, a tu prosze odrobina wyobraźni i czasu i można sobie samemu zaprojektować.
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Cytat

kurcze fajnie, że ktoś zamieścił taki temat. Nie wiedziałem, że takie programy są szeroko dostępne. Myślałem, że trzeba wynająć projektanta wnętrz, żeby Ci fachowo zaprojektował, a tu prosze odrobina wyobraźni i czasu i można sobie samemu zaprojektować.



Rada fachowca zawsze się przydaje, ale czasem można spróbować samemu trochę ruszyć głową. icon_wink.gif Żyjemy w takich czasach, że na większości portali wnętrzarskich/budowlanych znajdziemy artykuły o ergonomii w kuchni, co i jak ustawić, a czego się wystrzegać. Jednym z prostszych programów jest power net+, ma wystarczające możliwości dla amatorów i spore bazy modeli 3d i nie jest wersją demo (zawsze plus icon_smile.gif )
  • 2 lata temu...
  • 11 miesiące temu...
Napisano
Cytat

Czy można kuchnię zaprojektować we własnym zakresie? Czy znacie jakiś program komputerowy w którym można to zrobić?




No jasne że są

np.

PRO 100 licencja jakieś 3000-5000 zł

a z takich mniejszych, darmowych

IKEA Home Planner

ALNO Kitchen Planner

  • 2 miesiące temu...
Napisano
czasem taki program potrafi sporo ułatwić. Nigdy nie miałem okazji testować nic profesjonalnego. Teraz urządzamy z narzeczoną mieszkanie i znalazłem taki online program do projektowania wnętrz, ale raczej się nie sprawdza. Dosyć okrojona wersja i mało przydatna.
  • 9 miesiące temu...
  • 3 lata temu...
  • 4 lata temu...
Napisano

wszystko zależ↓y jak bardzo skomplikowane rysunki masz.

Do aranżacji wnętrz bez wahania kupowałbym Sketchup. W Sketchup zrobię to szybciej niż w CAD.
Od lat używam XP-Pen Deco LW drawing pad w SketchUP i nie narzekam. Ale dla bardziej zaawansowanego projektowania to pewnie XP-Pen Artist będzie lepszy.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hmm... ja się zastanawiam nad instalacją pompy ciepła z ich oferty. W Krakowie przodują. Myślisz, że są zorientowani w temacie rachunków?
    • Gumowane rękawice ochronne to wyroby złożone z wielu materiałów, których w praktyce nie da się rozdzielić i następnie poddać przetworzeniu. W związku z tym traktowałbym je ogólnie jako odpady zmieszane.  Moim zdaniem najważniejsze będzie jednak to czy rękawice są zanieczyszczone substancjami klasyfikowanymi jako niebezpieczne. Przy czym do tej grupy zalicza się nawet farby i lakiery, środki ochrony roślin, środki czystości itd. W takiej sytuacji zanieczyszczone rękawice również powinny być traktowane jako odpady niebezpieczne. W związku z czym zalecane jest ich przekazanie do punktu selektywnej zbiórki odpadów.  Będziemy w związku z tym mieć kolejno odpowiednią grupę, podgrupę oraz kod odpadu: 15 Odpady opakowaniowe; sorbenty; tkaniny do wycierania; materiały filtracyjne i ubrania ochronne nieujęte w innych grupach 15 02 Sorbenty; materiały filtracyjne; tkaniny do wycierania i ubrania ochronne 15 02 02 Sorbenty; materiały filtracyjne (w tym filtry olejowe nieujęte w innych grupach); tkaniny do wycierania (np. szmaty; ścierki) i ubrania ochronne zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi (np. PCB).   Jeżeli natomiast rękawice nie będą zanieczyszczone substancjami klasyfikowanymi jako niebezpieczne, to będzie można je wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Grupa i podgrupa odpadów będzie w tym przypadku ta sama, jednak inny będzie kod odpadu: 15 02 03 Sorbenty; materiały filtracyjne; tkaniny do wycierania (np. szmaty; ścierki) i ubrania ochronne inne niż wymienione w 15 02 02.    Do odzieży lub tekstyliów takich rękawic zdecydowanie bym nie zaliczał. Jeden powód jest logiczny i praktyczny - i tak nie nadają się do przetworzenia. Drugi to natomiast kwestia formalna - ubrania ochronne mają własną grupę, podgrupę i kod w klasyfikacji. Natomiast odzież i tekstylia to odpowiednio: 20 Odpady komunalne łącznie z frakcjami gromadzonymi selektywnie 20 01 Odpady komunalne segregowane i gromadzone selektywnie (z wyłączeniem 15 01) 20 01 10 Odzież 20 01 11 Tekstylia   Odpowiednie kody można wyszukać chociażby tutaj: https://kartaewidencji.pl/katalog-odpadow/   Chociaż patrząc na to wszystko uważam, że przekroczyliśmy już granicę absurdu w kwestii segregacji śmieci. Nie bardzo sobie wyobrażam, że każdy będzie wywoził do PSZOK chociażby zużyte rękawiczki robocze, bo malował w nich ściany w pokoju, albo zakładał te rękawiczki używając środków czystości. W niektórych miejscach można trafić na radę, żeby takie rękawiczki zawinąć w foliową torebkę i też wyrzucić do odpadów zmieszanych. Osobiście uważam to za rozsądne.  No a przede wszystkim, absurdem jest to, że trzeba się przekopywać prze pogmatwane przepisy i klasyfikacje w tak podstawowych sprawach. Niedługo to trzeba będzie zaliczać obowiązkowe szkolenia.         
    • Jeśli ktoś jest uczulony na jad pszczół to nie chodzi boso i ma pod ręką autostrzykawkę z adrenaliną.      Nawet angielskie uniwersytety zaczynają rezygnować z dwustuletnich, równiutko wystrzyżonych trawników, żeby nie odstręczać od siebie młodych talentów, zainteresowanych ochroną planety.
    • Dziękuję za opinię i wyedukowanie w temacie. Raczej przyjmę do serca, bo to oznacza dla mnie mniej roboty  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...