Skocz do zawartości

janekbo

Uczestnik
  • Posty

    64
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    1

janekbo last won the day on czerwca 18 2012

janekbo had the most liked content!

Aktyw

  • Punkty pozostałe
    62

janekbo's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

3

Reputacja

  1. Normalna izolacja jest (ta grubsza) jest wstępnie nacięta. Także nasadzasz i zaklejasz taśmą. Całą resztę pianką.
  2. Brak izolacji jest na większości zdjęć ludzi którzy jeszcze pytają o instalcję. Faza porządkowania i zaizolowania kotłowni przychodzi po rozwianiu wszelkich wątpliwości co do sprawności instalacji. Co do łączenia stali z miedzią to z czego są korpusy pomp? Połączenia wyrównawcze... dobry pomysł. Wyjaśniłeś mi dlaczego mój kominek z PW "kopie" - również wynika to z nieuporządkowania instalacji, ale to trzeba zrobić jak najszybciej. Uporządkowanie przewodów również nastąpi na koniec za pewne.
  3. A nie kąpiel w strumieniu górskim czy też pod wodospadem? Jak z tym żyjesz, że masz to ciągle w sobie? Jak się czujesz dotykając klamek w miejscach publicznych? Chłopie - wszystko co jest w gów.nie trafiło tam przez Twój układ pokarmowy. To, że będziesz się, ze śladowymi ilościami tego kąpał nie powinno Ci robić różnicy skoro parę godzin wcześniej miałeś to w ustach. Ważne jest, żebyś się kąpał w swoim albo rodzinnym. Na sedesie też najpierw układasz papier we własnym domu? Jeśli ktoś lubi bąbelki w wodzie to kąpiel w prywatnym zakątku przy świecach z lampką szampana w ręku i przy spokojnej muzyczce nie zostanie zastąpiona przez nic innego - a od kąpieli w publicznym 30 osobowym jacuzzi różni się znacznie.
  4. Mów za siebie. Niektórzy myją się częściej niż raz w tygodniu i w związku z powyższym taka odmiana od prysznica jest bardzo przyjemna. Po prostu wanna z hydromasażem nie służy do mycia się i należy się z tym pogodzić. Oczywiście bez przesady - bo wystarczy się opłukać przed napuszczeniem wody do wanny - poczekać aż, zejdzie to do odpływu i wtedy zaczynasz z wodospadem... Nie wpuszczaj też do wanny pierwszych lepszych z ulicy to nic złego się nie stanie. No i oczywiście nie mówię tu o tych cudach z allegro made in china... Dwie najważniejsze sprawy w tych urządzeniach to brak rurek karbowanych i grzałka w układzie.
  5. Ja polecam philipsa czarnego z regulacją temperatury. Ma bardzo fajny pochłaniacz kamienia (taki jak druciany zmywak do naczyń) i najważniejsze łatwo jest nagrzać wodę do 40st (małe dzieci) albo np. grzane winko do 60st. Filtr też jest niczego sobie. Zasypuje mu kwasek cytrynowy raz na 3 miesiące i lśni jak nowy. Warto wydać parę złotych więcej.
  6. Nie polecam kabin chińskich, szczególnie tych wypasionych modeli z allegro w cena 1-2kzł.... KOSZMAR. Złączki do wody plastikowe. Wężyki zaciskane metalowymi obejmami które się gną a nie zaciskają na plastikowych złączkach. Składanie samolotu to przy tym pikuś. Instrukcje to jakiś żart - dotyczą ogólnie kabin prysznicowych. Do montażu oczywiście najlepiej kupić całą paczkę kartuszy z silikonem. Oczywiście, nigdy, przenigdy nie montujcie tego na stałe! Zawsze zostawcie możliwość odsunięcia. Tam się może rozpaść wszystko. Ja to montowałem 5 dni. Przy czym większość czasu spędziłem na uszczelnianiu i wymianie i kupowaniu wszystkich tych złączek - praktycznie wszystki wymieniłem na mosiężne - ale UWAGA to nie są standardowe wymiary - ja kupowałem w sklepach GAZOWYCH i robiłem przeróżne przejściówki. Suma sumarum złożyłem to i działa - ale na prawdę mało zostało z tego od producenta. Nawet wężyki podłączeniowe (tak te tradcyjne z oplotem) urywały się (te pół śrubunki pękały). Uszczelki jednorazowe - jedno dokręcenie, odkręcam bo cieknie a tu porwana uszczelka. Naprawdę oszczędźcie sobie nerwów. Nie przy montażu to po 3 miesiącach w najbardziej nieoczekiwanym momencie zaleje całą łazienkę. NIGDY WIĘCEJ - nawet za darmo bym nie wziął.
  7. U mnie są panele Krono sprowadzane z niemiec model to Massive 12mm grubości i wszystko ładnie działa (cała góra i gabinet na dole). W salonie parkiet merbau nie żaden przemysłowy tylko finishparkiet a dookoła gres. Wszystko ładnie grzeje. ŻADNYCH PROBLEMÓW - z obliczeń wynikło, że muszę zwiększyć spręż pompki i przykręcić obwody pod gresem. Zainstalowałem Grundfosa Magma 100 i pięknie śmiga.
  8. Bufor pod kotłownią? Podoba mi się ten pomysł. Taką ilością rurek charakteryzują się instalacje z buforami i oddzielnymi zasobnikami CWU. U mnie bardzo podobnie ale trochę bardziej logicznie. Tu troszkę było walki o miejsce - ale widać taki jest minus bufora schowanego gdzieś dalej.
  9. BZDURA. Na zwykłym UPSie od komputera pompa nie będzie pracowała!!! Z sieci jest sinusoida ze zwykłego UPSa np. APC dostajecie igły. Na tym niestety pompa nie pójdzie. Także montaż przetwornicy to dobry pomysł, ale nie TANI. Dodatkowo piec gazowy zazwyczaj będzie się wyłączał na UPSie, albo agregacie... trzeba się skontaktować z serwisem. Zazwyczaj jest to kwestia rezystorka - problemem są czujniki. Ale NIE JEST tak jak piszecie... hop siup kupuje się pierwszy lepszy ups i działa.... Płaszcz Wodny plus szyba boczna to nieporozumienie... A wkład powinni wymienić na gwarancji. Ja w swoim RobiRenie Aquaterm (podobny do Zuzi) 22kW mam też wkład wermikulitowy i nie ma śladów pęknięć, a wręcz jest jego ozdobą. Szyba czyściutka pomimo palenia tegorocznym drewnem. Zakopciła się tylko tam gdzie wyskoczył brykiet do niej.
  10. Na allegro po 16zł 80ledów 240lumenów i po 38zł SMD 350lumenów światło naturalne. Dla mnie rewelacja. Wymieniłem wszystkie halogeny - czyli salon z wielkiego plafonu 8x35W= 280W zrobiło się 8x4,6W =36,8W ! a łazienka z 4x35W=140W mam 4x4W=16W + 5W na listwy podświetleniowe = 21W! Nie przejmuje spalonymi żarówkami, ciepłem emitowanym przez nie - no i pobór prądu jest fantastycznie niski. Polecam każdemu - to już jest ten moment kiedy na prawdę ledy zastąpiły żarówki.
  11. janekbo

    materac

    Kupiłem Estrella Lux 200/200 - lato/zima po przeczytaniu wielu opinii na FM. Powiem krótko. Super! Cenowo może bez rewelacji ale pamiętajcie ile się czasu spędza w łóżku.
  12. Rozdzielaczy nie uwzględniam - one są bo muszą być - czy jest podłogówka czy jej nie ma. Tu mistrz hydraulik ma swój cennik. Wiem, że bardzo nie lubią jak ktoś im zabiera wisienkę w postaci hektarów przestrzeni na podłodze - ale jakoś trzeba było stworzyć ten mit, że podłogówka jest droga. Ja piszę o podłogówce. Wychodzisz z rozdzielacza i wracasz do niego zamykając pętle - dotykasz dopiero przy nieudanej próbie szczelności. Peszle nakładam w trakcie. Później jak przejdę przez spinki? Taśma brzegowa - jest robotą dla miksokreciarzy.
  13. Sorry, najwyraźniej przespałem te dwa dni kiedy to robiłem u siebie. Masz racje - zawsze. Wydawało mi sie, że to zrobiłem...
  14. 1200zł dla 2 osób na dwa dni położenia podłogówki to chyba godziwa stawka - tym bardziej, że pozostałe 2300zł oddasz sowicie zusom, fiskusom - ale i tak całą masę kosztów jeszcze tym zaspokoisz.
×
×
  • Utwórz nowe...