Skocz do zawartości

W jaki sposób wykonać izolacje fundamentów masą bitumiczną w temp. poniżej 0°C?


Recommended Posts

  • 4 lata temu...
+5
w budowlance to taka magiczna cyferka
99% materiałów budowlanych wymaga takiej temperatury
i tego się należy trzymać
deweloperka ma swoje prawa tam nagrzewnice dodatki byle do przodu
przy jednorodzinnych
idź do apteki kup STOPERAN zażyj i poczekaj do wiosny
wiosną co zmoknie to obeschnie i zrobisz jak należy a nie byle jak na łapu capu
Link do komentarza
Gość Maciek
"Jeżeli budynek jest niepodpiwniczony to w ogóle nie trzeba stosować izolacji pionowej fundamentu" (!!!)

A czy o mostkach termicznych ze względu na zawilgocenie i zwiększoną przewodność cieplną takich fundamentów szanowny "ekspert" to słyszał? I związanym z tym zagrzybieniem (mam na mysli grzyby-pleśnie)? Czy szanowny "ekspert" przemyslał co się dzieje w mokrej, narażonej na cykle zamarzania-odmarzania ścianie?
Link do komentarza
W znakomitej większości przypadków domów jednorodzinnych bez piwnic ta "izolacja" z lepiku czy innej podobnej masy nałożona na zewnętrzną stronę ścian fundamentowych jest bez sensu. Wilgotności ściany fundamentowej i tak nie zmniejsza, go wilgoś z gruntu równie dobrze wnika w nią od strony wewnętrzej, która jest bez izolacji.
Polecam staruśieńkie "Budownictwo ogólne" prof. Żenczykowskiego albo "Podręcznik budowlany", bodaj z 1948 r. z rozdziałem o hydroizolacjach właśnie autorstwa Żenczykowskiego . Tam jest przy domach bez piwnic tylko izolacja pozioma, za to starannie ułożona minimum 15 cm nad gruntem i ukształtowany spadek terenu od budynku na zewnątrz. Izolacja budynków podpiwniczonych także zrobiona z głową. Za to w nowej wersji "Budownictwa ogólnego" wydanej parę lat temu przez Arkady straszne bzdury, bez zrozumienia po co się robi różne elementy izolacji fundamentów.
Materiał na fundamenty, poza wytrzymałością, powinien być nienasiąkliwy i mrozoodporny. Wówczas nie ma problemu z jego trwałością. Nic lepszego na ściany fundamentowe niż dobrej jakości beton, odpowiednio ułożony i pielęgnowany jeszcze długo nie wymyślimy. A problem mostka termicznego na styku ze ścianą nadziemia rozwiązują np. bloczki cokołowe.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

A co w sytuacji, gdy są to np. tereny porolnicze i w gruncie znajdują się agresywne substancje?


Na gruntach o szczególnie niskim pH (grunty kwaśne - torfowiska) do budowy fundamentów zaleca się użycie betonu na bazie cementu hutniczego, co zmniejsza ryzyko uszkodzeń w takim środowisku. Oczywiście trzeba również przeprowadzić staranną obustronną impregnację emulsją asfaltowo-kauczukową (dwuwarstwowo).
Link do komentarza
Gość maciek
To się zdecydujcie, w tekście piszecie że izolacja nie jest potrzebna, potem że jednak jest, i to obustronna. Może najpierw skonsultujcie z fachowcem swoją odpowiedź. A co do podgrzanego lepiku rozpuszczalnikowego(!!!) ......
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...