Skocz do zawartości

Państwo będzie spłacać kredyt za bezrobotnych. Czy to doby pomysł?


Recommended Posts

Niebawem, być może w maju, zacznie obowiązywać ustawa, która zakłada pomoc bezrobotnym w spłacie kredytu mieszkaniowego. Rząd zamierza przeznaczyć na ten cel prawie pół miliarda złotych.

Czy to dobry pomysł? Czy może jest to pomoc głównie dla banków bojących się o swoje dochody? A może ustawa stworzy nowych bezrobotnych?

Co Państwo sądzą na ten temat?
Link do komentarza
Cytat

Ja uważam, że idea nie jest zła, ale wyjdzie jak zawsze. Znajdą się ludzie, którzy pojadą na plecach podatników i zechca wykorzystać luki prawne, kótre na pewno powstaną podczas tworzenia tego prawa.

Polak potrafi! icon_sad.gif



Oczywiście, że tak. A poza tym zawsze była mozliwość ubezpieczenia kredytu od utraty pracy. takie ubezpieczenie pozwala na przejęcie ubezpieczenie przez ubezpieczyciela czasową spłatę kredytu.

Czyli jeszcze raz, trzeba myśleć za wczasu!!
Link do komentarza
jak na moje oko to kredyty byly moco naciagane. przeciez doradcy finansowi zyja z prowizji od udzielonego kredytu. to dlatego ludzie nie moga splacic swoich kredytow. coz, zostaje mozliwosc sprzedania swojego zbyt duzego domu, czy mieszkania. tylko czy znajdzie sie ktos kto je teraz kupi?
Link do komentarza
Ja nie wiem jakiego rzędu kredyt mieliby w ogóle spłacać w projekcie było jakieś 800 zł raty, tak małe raty to można płacić od niewielkiego kredytu, a tacy pożyczkobiorcy z reguły się nie ubezpieczają. Sam pomysł w sumie nie byłby zły, ale w praktyce w naszym kraju jest to mocno nie wskazane. Więc zgadzam się z Wami, że to nietrafiony pomysł. Lepiej zadbać o to, żeby ludzie mieli pracę i jej nie tracili niż spłacać za nich kredyt.
Link do komentarza
podobno w USA udzielali kredytów hipotecznych ludziom bez żadnych dochodów i efekt tego widzimy... u nas niby nie ale..... ja spotkałam sie z sytuacją ze kredyt (wcale nie mały!) na budowę dostała osoba oficjalny dochód mająca naparwdę nie za bardzo wystarczający na najskromniejsze przeżycie miesiąca... Oczywiście ten człowiek de facto zarabiał sporo więcej, ale do kredytu starczyło oświadczenie ile zarabia, żadnych pitów czy potwierdzenia z miejsca pracy. Dziwne jak dla mnie. My składaliśmy pit i mnóstwo zaświadczeń z każdej pracy.
Link do komentarza
Właśnie na pewno spłacanie kredytu przez państwo skończyłoby się tak, że ci którzy by tego najbardziej potrzebowali nie korzystaliby z tego, za to grupa cwaniaczków i naciągaczy skorzystałaby pracując na czarno i korzystając z NASZYCH pieniędzy.
Myśmy też musieli przedstawiać mnóstwo kwitków i zaświadczeń tzn. mój mąż bo ja nie pracuję zawodowo, chociaż i tak nie wiele ( w innych bankach chcieli więcej), ale to dlatego, że to nasz rodzimy bank i dobrze zna nasze warunki ale bez ubezpieczenia się nie obyło.
Link do komentarza
oczywiscie że to zły pomysł,jak już w/w napisano panstwo musi wziąśc te pieniążki skądś? oczywiscie z naszych podatków,a dostaną tylko nieliczni czyli oszusci , naciągacze, po znajomosciach a mały procent tych co naprawde potrzebują,ot-debatuja żeby coś debatować ich nie interesują nasze podatki,a my na głowie czasem stajemy by spłacać własne kredyty ale robimyto z głową.....
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
spokojnie skąd taka gorączka po pierwsze jeśli już to wejdzie w życie państwo będzie spłacać tylko przez rok a potem to trzeba będzie oddać co prawda bez odsetek ale oddać więc nie taka atrakcja. Może z tego po prostu wyjść pozorna kolejna pomoc z której skorzysta niewielu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...