Skocz do zawartości

Dom szkieletowy - nietrafiony wybór


Recommended Posts

Problem domów szkieletowych w Polsce to firmy które chcą szybko zarobić,oferują tanią i szybką budowę używając materiały kiepskiej jakości, takie jak styropian na zewnątrz, drewno kiepskiej jakości,często mokre prosto z tartaku.W Polsce problemem jest też to że nie ma sprecyzowanych przepisów które mówią nam jaki powinien być przekrój ściany,i z jakich materiałów powinna taką ściana zostać wykonana.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Mariusz
Mieszkałem w domach szkieletowych, przez 34lata w Kanadzie, super technologia, nic im nie brakuje, są ciepłe, energoszczedne, larwę w naprawie, i niczym nie odbiegają od tradycyjnej technologi, która jest w Polsce, ja osobiście wybrał bym taki dom, naprawy, czy to w technologi tradycyjnej czy szkieletowej muszą być przeprowadzane tak samo, niej więcej co 10 lat. Zacznę właśnie budować taki dom szkieletowy w czerwcu, 162m2
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Szkieletowiec
Być może nie przemyśleliście tego i akurat dla was to był zły wybór.Problemy komunikacyjne to nie wina technologi w jakiej dom jest zbudowany proszę o tym pamiętać.Polska mentalność wiadomo jaka jest mur neton konoec kropka.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
1 godzinę temu, Gość Roman napisał:

Mieszkałem w Kanadzie w takim domu. Nie powtórzę tego rozwiązania.

Ja bym nigdy nie wybrał Kanady, dom a i owszem ale nie tam. 

Dnia 6.04.2022 o 21:16, Gość Szkieletowiec napisał:

Być może nie przemyśleliście tego i akurat dla was to był zły wybór.Problemy komunikacyjne to nie wina technologi w jakiej dom jest zbudowany proszę o tym pamiętać.Polska mentalność wiadomo jaka jest mur neton konoec kropka.

cóż beton lubi beton. 

Link do komentarza
Bzdura totalna... Mieszkam w domu szkieletowym 12 lat, nigdy bym nie zamienił tej technologi na mur... nigdy! Dom szkieletowy jest ekonomiczny, szybko się nagrzewa, szybko można go przewiać gdyby było za ciepło np. latem, nie ma wiejących mokrym chłodem murów, jest zdrowszy do życia, mało kosztowny w eksploatacji. Mur to dramat... Teraz sprzedaliśmy dom w niecałe 2 tygodnie bo ludzie szukają właśnie tej technologii i będziemy budować kolejny szkielet tylko w innym miejscu. Dom po 12 latach jest nadal idealny, jest porządnie wykonany przez solidną firmę, która wówczas miała już spore doświadczenie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Wojtek
Nieważne jaka technologia, błędy zawsze oznaczają drogie naprawy. Czy murowany jest lepszy? Tam to jest masa problemów przy spartaczonym wykonawstwie. Często poddasze w domu murowanym to kiepska kopia kanadyjki. I mieszkają tacy w karton gipsie i myślą, że dom morowany jest ;)
Link do komentarza
Gość ArtureczekNor
Strasznie sfrustrowana pani jest i narzeka na szkieleciak bo chciałoby się może ze 2 mln dostać? Ludzie ocknijcie się, ja się mogę zgodzić że kiedyś w Polsce i materiał był nie najlepszej klasy a i firmy amatorskie w tej konstrukcji ale dziś kiedy dużo rodaków pracuje/pracowało przy tej technologii w krajach skandynawskich to można znaleźć naprawdę fachowców a i jakość materiałów mocno poszła w górę. Wiec tylko frustratka której plany na kupno w Farszafie dwóch mieszkań będzie narzekała i próbowała wszystkich zniechęcić do tej technologii pfuuu na takich ludzi
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Rysio
Mieszkamy w USA juz wiele lat. Cala wielka Ameryka generalnie stoi na takich domach szkieletowych. Wiele z nich ma dobrze ponad 100 lat. Sa zdrowe - ekologiczne, szybsze w budowie i mozna je budowac o kazdej porze oraz sa trwale. Zupelnie nie rozumiem skad to uprzedzenie do tej technologii? Amerykanie tak buduja, bo dawno juz uznali, ze to jest calkiem dobra technologia, a inaczej by tak nie budowali. Warunkiem napewno jest znajomosc budowy w tej technologii, wlasciwy material i dobre wykonanie, a wiec nie trzeba moze zwalac na technologie, tylko na partacka robote lub brak doswiadczenia wielu. Zreszta partacka robota ujawni sie w kazdej technologii. Czyz nie tak? Wiec moze lepiej nie ulegac zbytnio jakims nieuprawnionym stereotypom! Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Bardzo subiektywny artykul, czuć frustrację autorki. Tymczasem my na nasz szkielet mielismy 2 kupcow w trakcie stawiania (budowa trwała 6 miesięcy), wiec mogłabym napisać taki san artykuł tylko stronniczy w 2 stronę 😂 Dobry szkielet jest drogi i trwalszy od niejednego muru; tak jak piszą poprzednicy, błędy mogą zdarzyć się wszędzie, dlatego tak ważny jest porządnie policzony projekt i dobra ekipa. Ja swojego domu nie zamieniłabym na nic innego :)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Ale jaja, ile wam zaplacili producenci pustaka za ten artykul? Przeciez tu nie ma grama argumentu dlaczego tak im zle nie mowiac juz o zanizonej cenie. U mnie na ulicy kazdy dom to szkielet, nikt nie narzeka.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 9 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...

No, ogarnijcie, ja mam dom szkieletowy i serio polecam! To jest takie rozwiązanie, że można sobie wszystko pod siebie poprzestawiać, nie tak jak w tych betonowych budynkkach, co musisz robić, co ci kazali przy planowaniu. No i szybciej się buduje! Mój dom jest mega wygodny i wcale nie drogi w utrzymaniu. Dla mnie to jest top!

Link do komentarza
Dnia 28.09.2023 o 12:40, Zdaniem Czytelnika napisał:

Komentarz dodany przez miro:
Dom szkieletowy w klimacie bez zimy życzę powodzenia. Straszne problemy z wilgocią nie trzyma ciepła. ok na altankę domek ogrodowy ok. Mówimy o kosztach to nie jest dom duzo tańszy tylko szybszy a druga rzecz mamy najlepszych fachowców od murowania to po co ryzykować z pseudo firmami

Pewno beton lubi beton

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję że to tylko brak przecinka, bo Termet a Bosch to dwie różne firmy. Jak chcesz iść teoretycznie w coś lepszego, to zapłacisz po prostu więcej za to samo, tylko bardziej markowego. Ja byłem o krok od Wiessmana, ale właśnie dostęp do ustawień serwisowych i kilka tysięcy zł przekonało mnie do Termeta. Vitodens jest według najmniej awaryjnym kotłem gazowym, choć nie wiem czy wartym tych kilku tysięcy więcej. Co do LPG to chyba tylko dysza jest inna i być może ustawienia typu skład mieszanki, a tak to chyba każdy kocioł z zamkniętą komorą jest do tego i tego gazu przystosowany. Ja w swoim Termecie miałem jedną usterkę, co może już świadczyć o jakości części czy wykonaniu. Naczynie przeponowe miało fabrycznie nabite za duże ciśnienie i jakaś rurka była przytkana, ale kocioł cały czas chodził, także nie było tak, że zdechł. Na gwarancji serwisant przyjechał i wymienił naczynie, a tak to śmiga bezawaryjnie. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Witam co do ociepleń mowa tu o zewnętrznym styropianie 15 okna kilkuletnie ale na dole bedzie wymiana tam gdzie jest ich najwiecej na nowe itd .Dach jest z blachodachówki jest tam wata szklana itd. Poddasze jest użytkowe ok 50 m na dole ok 100. Grzejniki Grzejnik stalowe Purmo.Dotychczas jest to ogrzewane ekogroszkiem plus zasobnik na wode 120 l. Co do kotła to myslałem o Termecie Boschu choc nei wiem czy lata na lpg czy tylko na gazie ziemnym oraz np VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF jedynie zasobnik na wode myslałem by podbiąć z ACV SMART 210 litrów np.
    • Jakbyś chciał odrolnić to możesz sprawdzić koszta w kalkulatorze https://kalkulator-dzialki.pl/
    • Możesz sprawdzić to w 15 sekund w darmowym kalkulatorze https://kalkulator-dzialki.pl/ 
    • Dzień dobry,  W urzędzie marszałkowskim złożyliśmy pismo i wniosek o zmianę uchwały w sprawie zmniejszenia ze 100 m. Do 50 m. możliwość zabudowy działek od linii brzegowej jeziora. Działki są praktycznie obok siebie, grunty rolne klasa VI z. Obecnie uprawiane, orane i talerzowanie. Brak jakiejkolwiek zabudowy. Urząd Marszałkowski wysłał prośbę do PINB celem skontrolowania tych działek pod kątem samowoli. Dostaliśmy pismo z PINB zawiadamiający o takiej kontroli. Czy PINB może kontrolować działkę, na której nic nie ma? Ani budynku, ani stodoły, nic.  Działka nie ma warunków zabudowy nawet! Jakież było moje zdziwienie gdy przyjechali dzisiaj skontrolować jedną! Działkę. Wyglądało tak: to tą działka? Tak. Nie jest zabudowana. Nie jest jak widać. Zrobienie 2 czy 3 zdjęć i odjazd. Całość trwała 3 minuty. Pozostałe działki są w ciągu nad jeziorem. Kolejna działka kontrola za miesiąc. I tak kilkanaście razy. Trzeba być na takiej kontroli. Wolne w pracy trzeba brać. Jaki jest problem aby zrobić sobie spacer 15 minutowy nad jeziorem i za jednym przyjazdem zrobić zdjęcia pól? Podkreślam. Nie ma na nich nic. Nawet pola nie mają jeszcze WZ Co robić? Jeśli nadal będą tak działać jak inspektor zapowiedział to informacja zwrotna do urzędu Marszałkowskiego że nie ma samowoli nadejdzie w połowie przyszłego roku.l kalendarzowego. Co robić? Dodam jeszcze że w piśmie zawiadamiających z PINB o kontroli powołują się na paragrafy które odnoszą się do budowli, placów budowy i zgodności z planami budowy. Kontrola też jest nazwana kontrola budynków (kiedy takich budynków tam nie ma)
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...