Skocz do zawartości

Dom szkieletowy - nietrafiony wybór


Recommended Posts

Problem domów szkieletowych w Polsce to firmy które chcą szybko zarobić,oferują tanią i szybką budowę używając materiały kiepskiej jakości, takie jak styropian na zewnątrz, drewno kiepskiej jakości,często mokre prosto z tartaku.W Polsce problemem jest też to że nie ma sprecyzowanych przepisów które mówią nam jaki powinien być przekrój ściany,i z jakich materiałów powinna taką ściana zostać wykonana.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Mariusz
Mieszkałem w domach szkieletowych, przez 34lata w Kanadzie, super technologia, nic im nie brakuje, są ciepłe, energoszczedne, larwę w naprawie, i niczym nie odbiegają od tradycyjnej technologi, która jest w Polsce, ja osobiście wybrał bym taki dom, naprawy, czy to w technologi tradycyjnej czy szkieletowej muszą być przeprowadzane tak samo, niej więcej co 10 lat. Zacznę właśnie budować taki dom szkieletowy w czerwcu, 162m2
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Szkieletowiec
Być może nie przemyśleliście tego i akurat dla was to był zły wybór.Problemy komunikacyjne to nie wina technologi w jakiej dom jest zbudowany proszę o tym pamiętać.Polska mentalność wiadomo jaka jest mur neton konoec kropka.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
1 godzinę temu, Gość Roman napisał:

Mieszkałem w Kanadzie w takim domu. Nie powtórzę tego rozwiązania.

Ja bym nigdy nie wybrał Kanady, dom a i owszem ale nie tam. 

Dnia 6.04.2022 o 21:16, Gość Szkieletowiec napisał:

Być może nie przemyśleliście tego i akurat dla was to był zły wybór.Problemy komunikacyjne to nie wina technologi w jakiej dom jest zbudowany proszę o tym pamiętać.Polska mentalność wiadomo jaka jest mur neton konoec kropka.

cóż beton lubi beton. 

Link do komentarza
Bzdura totalna... Mieszkam w domu szkieletowym 12 lat, nigdy bym nie zamienił tej technologi na mur... nigdy! Dom szkieletowy jest ekonomiczny, szybko się nagrzewa, szybko można go przewiać gdyby było za ciepło np. latem, nie ma wiejących mokrym chłodem murów, jest zdrowszy do życia, mało kosztowny w eksploatacji. Mur to dramat... Teraz sprzedaliśmy dom w niecałe 2 tygodnie bo ludzie szukają właśnie tej technologii i będziemy budować kolejny szkielet tylko w innym miejscu. Dom po 12 latach jest nadal idealny, jest porządnie wykonany przez solidną firmę, która wówczas miała już spore doświadczenie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Wojtek
Nieważne jaka technologia, błędy zawsze oznaczają drogie naprawy. Czy murowany jest lepszy? Tam to jest masa problemów przy spartaczonym wykonawstwie. Często poddasze w domu murowanym to kiepska kopia kanadyjki. I mieszkają tacy w karton gipsie i myślą, że dom morowany jest ;)
Link do komentarza
Gość ArtureczekNor
Strasznie sfrustrowana pani jest i narzeka na szkieleciak bo chciałoby się może ze 2 mln dostać? Ludzie ocknijcie się, ja się mogę zgodzić że kiedyś w Polsce i materiał był nie najlepszej klasy a i firmy amatorskie w tej konstrukcji ale dziś kiedy dużo rodaków pracuje/pracowało przy tej technologii w krajach skandynawskich to można znaleźć naprawdę fachowców a i jakość materiałów mocno poszła w górę. Wiec tylko frustratka której plany na kupno w Farszafie dwóch mieszkań będzie narzekała i próbowała wszystkich zniechęcić do tej technologii pfuuu na takich ludzi
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Rysio
Mieszkamy w USA juz wiele lat. Cala wielka Ameryka generalnie stoi na takich domach szkieletowych. Wiele z nich ma dobrze ponad 100 lat. Sa zdrowe - ekologiczne, szybsze w budowie i mozna je budowac o kazdej porze oraz sa trwale. Zupelnie nie rozumiem skad to uprzedzenie do tej technologii? Amerykanie tak buduja, bo dawno juz uznali, ze to jest calkiem dobra technologia, a inaczej by tak nie budowali. Warunkiem napewno jest znajomosc budowy w tej technologii, wlasciwy material i dobre wykonanie, a wiec nie trzeba moze zwalac na technologie, tylko na partacka robote lub brak doswiadczenia wielu. Zreszta partacka robota ujawni sie w kazdej technologii. Czyz nie tak? Wiec moze lepiej nie ulegac zbytnio jakims nieuprawnionym stereotypom! Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Bardzo subiektywny artykul, czuć frustrację autorki. Tymczasem my na nasz szkielet mielismy 2 kupcow w trakcie stawiania (budowa trwała 6 miesięcy), wiec mogłabym napisać taki san artykuł tylko stronniczy w 2 stronę 😂 Dobry szkielet jest drogi i trwalszy od niejednego muru; tak jak piszą poprzednicy, błędy mogą zdarzyć się wszędzie, dlatego tak ważny jest porządnie policzony projekt i dobra ekipa. Ja swojego domu nie zamieniłabym na nic innego :)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Ale jaja, ile wam zaplacili producenci pustaka za ten artykul? Przeciez tu nie ma grama argumentu dlaczego tak im zle nie mowiac juz o zanizonej cenie. U mnie na ulicy kazdy dom to szkielet, nikt nie narzeka.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 9 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...

No, ogarnijcie, ja mam dom szkieletowy i serio polecam! To jest takie rozwiązanie, że można sobie wszystko pod siebie poprzestawiać, nie tak jak w tych betonowych budynkkach, co musisz robić, co ci kazali przy planowaniu. No i szybciej się buduje! Mój dom jest mega wygodny i wcale nie drogi w utrzymaniu. Dla mnie to jest top!

Link do komentarza
Dnia 28.09.2023 o 12:40, Zdaniem Czytelnika napisał:

Komentarz dodany przez miro:
Dom szkieletowy w klimacie bez zimy życzę powodzenia. Straszne problemy z wilgocią nie trzyma ciepła. ok na altankę domek ogrodowy ok. Mówimy o kosztach to nie jest dom duzo tańszy tylko szybszy a druga rzecz mamy najlepszych fachowców od murowania to po co ryzykować z pseudo firmami

Pewno beton lubi beton

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...