Skocz do zawartości

Koszty domu murowanego i szkieletowego


Recommended Posts

Gość Mirosław
Napisano
Zależy mi właśnie na szybkim postawieniu domu, ale wolałbym murowany. Dlatego zastanawiam się, o ile dłużej trwałaby budowa (w porównaniu ze szkieletem), gdy w grę wchodzi dom parterowy, bez piwnic i bez poddasza użytkowego, o pow. użytk. ok. 100m2, na planie prostokąta 9x12, dach dwuspadowy. Dom budowany przez wynajmowane ekipy fachowców (nie liczyć przestojów). Myślę również o prefabrykatach keramzytowych, ale na razie nie znam szczegółów.
Pozdrawiam
  • 3 lata temu...
Gość real
Napisano
Ceny w Polsce powinny być dużo niższe .Problem w tym ,że choć sama technologia szkieletowa jest naprawdę tania ,to wykorzystują ten fakt firmy wykonawcze mnożąc przy tym różne koszty.Prawda jest taka ,że przy budowie takiego domu często pracują tylko dwie osoby co przy normalnym wynagrodzeniu tych pracowników powinno koszt powinien wzrosnąć o 10.000zł gdyby budowali miesiąc .Tymczasem szef-wykonawca dodaje swój zarobek na poziomie 50.000zł i już mamy 70.000 zł z niczego tak naprawdę.Można sobie wejść na stronę np. www.budujzeszfagrem.pl i zobaczyć ile kosztuje szkielet a następnie zatrudnić człowieka ,który satwia takie konstrukcje i będziemy mieli normalną cenę budynku -przecież tylko jednopokoleniowego.I to właściwie powinno kształtować cenę takiego domu.Tymczasem lobby jest tak silne i powielane są mity o długowieczności takich konstrukcji -mowa jest często o 150 latach.A prawda jest taka ,że 150 lat to wytrzymuje dobrze postawiony dom z b.grubych bali odpowiednio zabezpieczony z zewnątrz a nie szkieletówka ,która przeciętnie wytrzymuje 50 lat..
Napisano
Dom szkieletowy jest to bardziej taka forma tymczasówka. Dla osób, którzy chcą mieszkać w wybudowanym przez siebie domku wolnostojącym. Dla osób chcących mieszkać w swoim domku do końca swych dni polecałbym dom murowany.

Pozdrawiam.
  • 10 miesiące temu...
Napisano
Chyba mówisz o szopach bez fundamentów. Jakoś dziwnym trafem większość pruskich domów szkieletowych bez żadnych specjalnych zabezpieczeń o wieku 120-200 lat, mimo kompletnego zaniedbywania przez 55 lat komuny trzyma się w całkiem przyzwoitym stanie. Jeśli są przegnite, to jedynie przez nienaprawiane, cieknące dachy. Nie będę już wspominał o budownictwie np. Quedlinburga w Niemczech, gdzie cała starówka jest szkieletowa z XV-XVIII wieku. W Polsce też są budynki co mają 600 lat i jeszcze się nie zawaliły ani nie spaliły...
Poprawnie wykonana i konserwowana konstrukcja szkieletowa spokojnie wytrzyma co najmniej 200 lat.
Jedyna potencjalna wada szkieletu jest taka, że po pożarze zostają same fundamenty, a w murowance jeszcze będą ściany obwodowe - które i tak być może będzie trzeba rozebrać ze względów technicznych.
Nie sądzę jednak, aby ktoś budował dom z założeniem że spłonie.
  • 1 rok temu...
Gość MagdaM
Napisano
ZamknieteDrzwi, gadasz bzdury bez zielonego pojecia
  • 2 miesiące temu...
Napisano
MagdaM - potwierdzam. Dom (drewniany) po moich dziadkach (wlasciwie to pradziadkach) trzyma sie swietnie, a ma ok 100 lat.. W srodku zrobilismy generalny remont robia c z 3 pokoi porzadny salon, dorobilismy lazienke ktorej mu brakowalo i na prawde niczego mu nie brakuje. Przeciez w krajach skandynawskich wlasnie tak sie buduje.
Napisano
aha i jeszcze jedno, sa technologie ktore pozwalaja na budowe domu drewnianego wysokosci 8-9 kondygnacji:)Akurat wczoraj rozmawialam z wlascicilem firmy produkujacej takie domy:)
Napisano
Cytat

aha i jeszcze jedno, sa technologie ktore pozwalaja na budowe domu drewnianego wysokosci 8-9 kondygnacji:)Akurat wczoraj rozmawialam z wlascicilem firmy produkujacej takie domy:)


Bajki. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Napisano
Koszty budowy domu szkieletowego w Polsce są absurdalnie wysokie. W praktyce wychodzi prawie to samo, co murowanie z ceramiki poryzowanej. Moim zdaniem technologicznie dom drewniany nie ma żadnej przewagi nad murowanym - miałby gdyby był o 30% tańszy. Ale tak niestety nie jest. Nie mówię tu oczywiście o altance letniej, ale porządnym domu szkieletowym na fundamencie.
  • 3 miesiące temu...
Gość Wojtek
Napisano
Informacja w artykule godna pożałowania. Nie ma żadnej informacji tylko gdybanie.
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
same eksperty tutaj sa widzę założę sie ze nie widzieliście szkieleta na oczy to nie jest żadne gdybanie taki dom to oszczędnosc na budowaniu nawet do 30 % pisze nawet ponieważ kazdy dom jest inny to jedno druga sprawa to koszty utrzymania takiego domu które jest bez porównania tańsze od murowanego bo jak by nie było w najlepszej opcji mamy 30 cm wełny na scianach zew. a w najgorszej 23 cm nie pisał bym tego gdybym sie na tym nie znałbo sam takie domy buduje i wiem ze teraz sobie przerąbałem piszac to ale bo na bank znajda sie takie osoby które napisza ze tak mówie bo je buduje ale osobiscie gdybym miał wybierac murowany czy szkielet to oczywiscie wybieram szałas z drzewa bo jest duzo lepszy i szybszy
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Z czego robicie dachy pewnie z drzewa.A jak macie robić ściany z drzewa to zaraz że drzewo wytrzyma mniej.To o co tu do mani biego bo nie mogę złapać tego na radar.
  • 5 miesiące temu...
Napisano
wlasnie jestem na etapie wybierania domu w wersi szkieletowej i szukam kogos kto by się podja wyceny i budowy takiego domu może by się z kontaktowal pan który pisze ze buduje takie domy na maila 1141993@wp.pl
  • 2 tygodnie temu...
Gość specjalT
Napisano
Od 2 lat mieszkam w 'kanadyjczyku' [przedtem 35 lat też w czymś tego rodzaju]. Co do trwałości domu, to na razie trudno powiedzieć, ale na 100% taki dom jest korzystniejszy pod względem temperatury: zimą [choć ostatnio co to za zimy:) ] 2 szczapy ogrzewają 90m2 w ciągu 1 godz. i trzyma 0.5 dnia [potem ew. kolejne 2 szczapy]; latem z kolei jest miły chłodek, gdy na zewnątrz ponad 30stopni.
  • 10 miesiące temu...
Gość AnnaZ85
Napisano
My również mieszkamy od lat w kanadyjczyku. Ba, teraz buduję własny. Cała rodzina jest zadowolona z tej technologii i dla mnie to po prostu normalny dom, taki jak każdy inny.
  • 1 rok temu...
Napisano
Mój Wykonawca buduje dom szkieletowy już 5 m-cy a końca jeszcze nie widać. Nawet okien jeszcze nie ma , a i część poddasza na zewnątrz nie ocieplona.Wymieniać mogła bym jeszcze długo. Jestem na skraju wyczerpania nerwowego.
  • 1 rok temu...
Napisano
witam jaki jest koszt budowy domku szkieletowego do 90 m2
  • 4 tygodnie temu...
Gość Paweł Tracz
Napisano

Mój dom kosztował 240 000zł - projekt domek mały troszke wydlozony. Czas budowy do stanu zamknietego z regipsami i ociepleniem 3 miesiace nie liczac fundamentow wykonanych w zeszłym roku.

  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Nie polecam szkieletowego miałem sprzedałem zrobiłem murowany na 140 m2 różnica wyszła między szkieletowych a murowany 40 tysięcy PLN
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Gość Paweł Tracz - jaki duży dom zbudowałeś ile m2 ? Piszesz że regips położony to instelacje też w tych kosztach?
  • 4 miesiące temu...
Gość Ewka
Napisano
Dlaczego nie polecasz miales ten kanadyjski z elewacja?
  • 2 miesiące temu...
Napisano
Buduje dom szkieletowy bo betonowe to przeżytek z tamtej epoki, no ale beton lubi beton

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję, że te papiery wypełniają ludzie, którzy mają pojęcie o tym. I mam nadzieję, że te papiery są mniej skomplikowane niż te z Czystego Powietrza. Bo tu są po prostu takie kruczki, że zwykły Kowalski nie ma szans na poprawne wypełnienie. To nawet nie są kruczki, bo to po prostu na chłopski rozum jest nie do zrozumienia. Po prostu trzeba w tym siedzieć, jak moja koleżanka w gminie i trzeba mieć jeszcze chęci, żeby iść na skróty i wiedzieć co przejdzie a co nie. Poza tym wydaje mi się że jak to jest wysyłane przez Urzęd Gminy, to oni chyba inaczej do tego podchodzą niż do wniosku od Kowalskiego. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
    • Witam. Jak najlepiej zrealizować dgp na piętrze , bo nie zostało to przewidziane. foto parter - widać gdzie kominek będzie. foto pietro - zaznaczone niebieską linią gdzie jest pietro niżej kominek. Jak najlepiej zrealizować na piętrze dgp - jaki pomysł ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...