Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Stropy prefabrykowane i żelbetowe stropy półprefabrykowane


Recommended Posts

  • 6 years later...
  • 4 years later...
Gość Budmater

Stropy prefabrykowane to produkty, które mają wiele zalet - są szybkie i wygodne w montażu i pozwalają szybko zrealizować budowę domu. Skracając czas wznoszenia budynku mieszkalnego pozwalają inwestorom na spore oszczędności. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto wspomnieć, że tego typu rozwiązania są często uwzględniane przez projektantów. Może już zapomnieliśmy o stropach w systemie kanałowym i popularnym systemie żerańskim, ale ta technologia powraca w nowych odsłonach. Są firmy, które się w tym specjalizują i wykorzystują np. stropy SMART do budowy całych osiedli mieszkaniowych.

369398-konbet-co-jest-potrzebne-do-wycen

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Planuje budowę domu z wysunięciem stropu poza obrys budynku o ok 2,5 m. Czy tak duże wysunięcie jest możliwe? Bez podpór, piętro na ok 2,5 m miałoby być wiszące. Jaki wówczas strop należy zastosować?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtedy prawdopodobnie będzie ten strop poza obrysem budynku pracował jako wspornik. Takie działania musza być poprzedzone obliczeniami konstrukcyjnymi. Widuje się duże balkony, widuje się nawisy bez poparcia w różnych budynkach biurowych i administracyjnych, ale najpierw zaprojektował to człowiek z uprawnieniami a potem zrealizował wykonawca zgodnie z projektem. Obecna technologia w budownictwie pozwala na realizację dowolnych zamysłów.

  • Dziękuję 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Widuje się duże balkony, widuje się nawisy bez poparcia w różnych budynkach biurowych i administracyjnych, ale najpierw zaprojektował to człowiek z uprawnieniami a potem zrealizował wykonawca zgodnie z projektem.

Każdy budynek powinien projektować projektant (projektanci) z odpowiednimi uprawnieniami - i realizować projekt powinno sie potem zgodne z projektem.

Jest to działanie i ułatwiajace organizacje budowy, ekonomicznie wskazane i przyspieszajace budowę.

Oczywiście projekt musi być dobry!:14_relaxed:

 

Można zmieniać pewne ustalenia projektowe  trakcie, ale w porozumieniu z projektantem - ale zazwyczaj komplikuje to budowę, podraża. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...