Skocz do zawartości

HUMUS


DOP1

Recommended Posts

  Cytat

Mam pytanie do forumowiczów. Pewnie temat był już poruszany ale nie mogę znaleźć. czemu służy zdejmowanie humusu? Proszę o pilną odpowiedź. Co może się dziać jeśli go się nie usunie?

Rozwiń  


Humus to warstwa próchnicza. Zawiera florę bakteryją i grzyby. Zostawisz ją pod domem - stworzysz idealne warunki to beztlenowego rozkładu materii organicznej. I możesz mieć smrodek. Może też powstać niebezpieczeństwo "gnicia" domu. (Termin znam z teorii więc kto inny może go rozwinie.) I jeszzce rośliny. Choć to dziwnie brzmi mogą się przebić przez asfalt beton itp niszcząc to co zostało zbudowane.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  Cytat

co mam zrobic by pozbyc sie chwastów i miec ładny trawnik?prosze o opinei ludzi ktorzy mieli podobny problem

Rozwiń  


Chwasty trzeba wyplenić środkiem chwastobójczym. W sklepie na pewno panu doradzą. Potem nawieźc glebę (od nawozu nie wwieziena) posadzić dobry gatunek trawy i dbać o nią. A jak się pojawią nowe chwasty - pielić.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  Cytat

Mam pytanie do forumowiczów. Pewnie temat był już poruszany ale nie mogę znaleźć. czemu służy zdejmowanie humusu? Proszę o pilną odpowiedź. Co może się dziać jeśli go się nie usunie?

Rozwiń  


Rozumiem, że chodzi o zdjęcie humusu pod domem.
1. Możesz go sypnąć do ogrodka, bo to dobra ziemia pod rosliny.
2. Musisz mieć dobry podkład (stabilny) pod beton pod podłogę, a humus nie jest dobry, bo niestabilny przedewszystkim.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...