Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Killer_su

Uczestnik
 • Posty

  78
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Killer_su

 1. zmiana materiału na inny o nie gorszych parametrach jest zmianą niesistotną zatem wystarczy adnotacja na projekcie i chyba w dzienniku. A z tym stryjkiem i siekierką to już inna bajka....
 2. Na jakiej podstawie tak twierdzisz? A dlaczego nie z cegły? Zaprzeczasz sobie Npo i to jerst bardzo silny argument na nie! Życie za krótkie jest Gdzie Ty mieszkasz??? Jeżeli dom ma być odporny to powinien być żelbetonowy. Jakiego koloru masz ten suporeks?
 3. Killer_su

  spoiny pionowe w porothermie?

  N9ie byłbym taki pewien... Też będą występowały różnice ciśnień, może napór wiartu będzie minimalnie niższy.
 4. Zapytaj się w thermodomu czy nie polecają kogoś. Zobacz jeszcze inne systemy: np. izodom2000 - mi wyszedł jeszcze taniej. Poza tym świetne zestawienie. Znalazłeś je czy sma zrobiłeś?
 5. Nie pamiętam wyliczeń, ale wychodzi najtaniej. Poza tym ściana mocna jak niemiecki bunkier, można robić samemu, dokładność kształtu no i szczelność. Ja nie widzę minusów.
 6. Killer_su

  spoiny pionowe w porothermie?

  Masz rację - wpływa.
 7. Odkopać, otynkować, ocieplić. Kupa forsy i roboty.
 8. I ma 100% racji! Niestety niektórym uparciuchom nie przetłumaczysz i zawsze będą twierdzić, że PTH najlepsze bo to ceramika, a przy ceramice upierają się chyba dlatego, że słowo "ceramika" brzmi ładnie i jakby z "wyższych sfer"
 9. Skoro będziesz mieszkać sam to pewnie w ogóle jesteś sam, więc i czasu pewnie też masz sporo. Cegły każdy nauczy się lepić. Ogólnie problemu nie widzę. Jeżeli nie martwisz się o kasę na materiały i wykończenie to buduj! POWODZENIA!
 10. Ją nie, ale tego kto Ci wstrzymał budowę (wydał decyzję) jak najbardziej.
 11. Jeżeli są równe to obtłucz je na dole z nadlewek. Nie wiem jak bardzo wystają te nadlewki, ale wygląda na to, że można płyty kłaść bez stelaża.
 12. Tak jak mówi Darek - kształtki przywiozą Ci za darmo. Zorientuj się jeszcze w ofercie firmy izodom2000 są ze Zduńskiej Woli pod Łodzią i co ważniejsze - są tańsi, ale niestety transport płatny... Ja też będę budował w tym systemie. IMHO nie ma lepszej alternatywy w zbliżonej cenie.
 13. Jak z żółknięciem styropianu? Tynkujesz tgo od razu?
 14. Ale to właśnie jest BAREK Adamisowi kojarzy się to tylko z orgią alkoholową i nie zauważa, że w barze można się napić np. kawy. Ba, są bary w ogóle bezalkoholowe - np. mleczne To czy wystawisz na tym barku flaszkę z wódką i kieliszki to już tylko Twoja sprawa, ale BAREK będziesz mieć.
 15. Z tym poprawianiem skuteczności izolacyjności to żart chyba jakiś Z tym rusztem???
 16. No to świat musi być dla Ciebie straszny
 17. Coś zbyt emocjonalnie do tego podchodzisz...
 18. Bezwładność się zwiększy, ale z tym tłumieniem przy np. drewnie to nie przesadzajmy.
 19. za 200 KPLN z wykończeniem będzie trudno, ale nie niemożliwie. Ogólnie małe domy w przeliczeniu na m^2 są droższe od domów dużych no ale te i tak są droższe... No a 12 Km. do pracy to żadna odległość BUDUJCIE!
 20. Żarty żartami, ale to może być jedyna droga do ustalenia właściciela. Poza tym przy próbie przecięcia może się okazać, że kabla nie ma (na mapie jest zapisane, że poł niepewne.) Kop i tnij póki działka nie jest Twoja!!!
 21. No właśnie - zatem o które z tych dwóch urządzeń chodzi?
 22. Wykładzina na podłogówkę to zły pomysł. Jeżeli już musisz ją położyć to zadbaj o idealną izolację jastrychu i kup najcieńsze wykładziny, czyli de facto najtańsze i najbrzydsze Niektóre panele podłogowe są produkowane w wersji na podłogówkę.
×
×
 • Utwórz nowe...