Skocz do zawartości

Z czego budować ściany parterówki?


Recommended Posts

Witam. Stan zero za nami więc przyszedł czas na wybranie z czego będą stawiane ściany. Solbet? Ceramika? Za i przeciw? Wiem że gazobeton jest lżejszy, cieplejszy ale i pije wode. A my budujemy sami więc wątpie, że zdążymy postawić dom w rok. Pewnie potrwa to 2-3 lata. Dach może się uda w sezonie zamknąć. W takim wypadku moze lepiej ceramika która nie pije wody? Pomocy :)

Link do komentarza
6 godzin temu, voyager2550 napisał:

Witam. Stan zero za nami więc przyszedł czas na wybranie z czego będą stawiane ściany. Solbet? Ceramika? Za i przeciw? Wiem że gazobeton jest lżejszy, cieplejszy ale i pije wode. A my budujemy sami więc wątpie, że zdążymy postawić dom w rok. Pewnie potrwa to 2-3 lata. Dach może się uda w sezonie zamknąć. W takim wypadku moze lepiej ceramika która nie pije wody? Pomocy :)

tereny zalewowe?

Link do komentarza

Naczytałem się dużo pozytywnych opinii o silikatach dlatego myślę poważnie nad zmianą materiału. Jak pisałem w projekcie jest beton komórkowy a on każdy mówi że masakrycznie pije wodę. Ze względu że raczej nie przykryjemy przed zimą budynku, zakończymy na stropie to boje się że za jakiś czas ściany będą zielone hmm. Myślicie, że przesadzam troszeczkę? :zalamka:

Chyba pasuje spytać kierownika co o tym myśli, może wystarczy wpis w dzienniku budowy i obejdzie się bez ponownego płacenia architektowi bo tego chcielibyśmy uniknąć.

Dnia 22.09.2024 o 23:23, animus napisał:

tereny zalewowe?

Nie, nie chodziło mi o podmakanie z gruntu bo dom na płycie fundamentowej. Bardziej chodzi o wodę opadową i tą która będzie wsiąkać w bloczki oraz tą stojącą na płycie, bo czasem widziałem że wody ludzie mają po kostki,a stałoby tak prawdopodobnie całą zimę ...

Link do komentarza
10 minut temu, voyager2550 napisał:

Nie, nie chodziło mi o podmakanie z gruntu bo dom na płycie fundamentowej. Bardziej chodzi o wodę opadową i tą która będzie wsiąkać w bloczki oraz tą stojącą na płycie, bo czasem widziałem że wody ludzie mają po kostki,a stałoby tak prawdopodobnie całą zimę ...

W takim razie pierwszą warstwę ścian pomurować z bloczka lub pustaka keramzytowego, na bloczek położyć dodatkową warstwę izolacji poziomej z folii fundamentowej, a następnie budować już na tym resztę z gazobetonu.  

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...