Skocz do zawartości

Recommended Posts

1 godzinę temu, Kedi napisał:

Mam zamontowane nowe okna i po pierwszym deszczu pod uszczelka z zewnatrz mam wodę.  

 

Ale to jest pomiędzy szybą i ramą czy listwą mocującą szybę? Przecież możesz zobaczyć gdzie masz szczelinę. I dlaczego. 

Na tej fotce widać wodę, ale nie mogę odtworzyć w którym miejscu przekroju to jest. 

Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Czy dobrze rozumiem, że woda zbiera się pomiędzy zewnętrzną płaszczyzną szyby oraz uszczelką umieszczoną pomiędzy szybą i profilem okiennym (ramą)? Jeżeli tak, to najważniejsze pytanie brzmi ile tej wody się tam zbiera? Oraz czy z czasem, gdy taka woda wiosną i jesienią zamarznie i odmarznie dziesiątki razy, czy ta szczelina się nie pogłębi i woda nie zacznie penetrować bardziej?

Na początek zwróciłbym się z prośbą o wyjaśnienie do dostawcy okien. Bo trzeba wyjaśnić, czy jest to przypadłość wynikająca z kształtu uszczelek, znana producentowi i opanowana, czy może jakaś niedoróbka. 

Tradycyjnie uszczelki wystawały nieco ponad profil i miały ukształtowany spadek, tak aby woda spływała z nich po wierzchu. Rozwiązanie bardzo dobre, ale uszczelkę lekko widać.

Natomiast w niektórych oknach uszczelka już nie wystaje ponad profil (ramę). Nie widać jej i tak ma być ładniej. Ale zabezpieczenie przed wnikaniem wody jest gorsze.

Link do komentarza
4 godziny temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

 Bo trzeba wyjaśnić, czy jest to przypadłość wynikająca z kształtu uszczelek, znana producentowi i opanowana, czy może jakaś niedoróbka.  

 

Wg mnie nie ma docisku szyby do uszczelki, co byłoby ewidentną wadą producenta. Wody jest zbyt dużo, aby miałoby to by efektem tego, ze uszczelka nie wystaje nad profil.

Link do komentarza

Uszczelka wystaje ponad profil, okna są po reklamacji ze względu na uszczelkę. Tylko za pierwszym razem uszczelki były prawie we wszystkich oknach 21 pozaginane. Teraz niby wymienili są proste, ale po deszczu a trochę padało pokazała się woda pod uszczelką. Zdjęcie okna jeszcze nie wymienionego, przed reklamacją. IMG_20240916_125936.thumb.jpg.3706ebacc83eb595890600836621bb57.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   1 użytkownik

×
×
  • Utwórz nowe...