Skocz do zawartości

Rysunek techniczny więźby dachowej. Co to za element?


Recommended Posts

Witam Wszystkich,

 

Jestem na etapie wyliczania ilości drewna na więźbę dachową - mam policzone krokwie, murłaty, płatwie, jętki i kleszcze, ale nie jestem w stanie dociec, co to jest za element zaznaczony na czerwono?

Pierwsza myśl - słupy, jednak nigdzie tego nie widać w przekrojach, druga myśl - odbicie ścianek działowych na poddaszu, co się zgrywa z ich położeniem.

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

Załączam rzuty,

 

image.thumb.png.2def28f92fcaa7ec78e0217519d1ee9b.png

rzut wiezby dachowej_112 (1).pdf przekroj a-a_104.pdf rzut poddasza_102 (1).pdf przekroj b-b_105 (1).pdf

Link do komentarza
51 minut temu, Norberto123 napisał:

Witam 

Jestem na etapie wyliczania ilości drewna na więźbę dachową - mam policzone krokwie, murłaty, płatwie, jętki i kleszcze, ale nie jestem w stanie dociec, co to jest za element zaznaczony na czerwono?

To wygląda na miejsce podparcia płatwi, prawdopodobnie słupki 12 x 12 ukryte w ściankach działowych, ale jakimś trafem nie zostały opisane.:bezradny:

Link do komentarza
  • Redakcja changed the title to Rysunek techniczny więźby dachowej. Co to za element?

Jeżeli jest możliwość kontaktu z projektantem, to najlepiej zapytać jego. Może być i tak, że te elementy zostały widoczne na rysunku, a zasadniczo przynależą do innej kondygnacji lub warstwy. Takie rzeczy się czasem zdarzają, gdy używa się programów do projektowania. 

Osobna sprawa, że nie bardzo widzę konieczność zastosowania tych płatwi przy takim kształcie, rozpiętości i przekrojach elementów. I na czym one się mają opierać, poza tym, że najwyraźniej leżą na jętkach? Ale to już rzeczy do wyjaśnienia z projektantem, ewentualnie jeszcze z kierownikiem budowy.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...