Skocz do zawartości

Czym uszczelnić opierzenie komina


Recommended Posts

Cześć,

przychodzę po poradę moja obróbka komina wystaje troszkę poza tynk komina, dotychczas uszczelniałem to preparatem Sikaflex 11FC ale po 2,3 latach wystawione na słońcu to mi pęka i zaczyna mi się lać woda która spływa po tynku komina do środka. Tu mam pytanie czy istnieją jakieś tynki / kity w formie bardziej zaprawy którym mógłbym wypełnić takie połączenie które gdzieniegdzie jest grube, lekko zachodząc na blachę tak aby mi to nie pękało i się trzymało?

Dziękuję za porady.PXL-20240719-170929655.jpg

 

PXL-20240719-170935626.jpg

 

PXL-20240719-171044928.jpg

 

PXL-20240719-171052122.jpg

 

 

 

Edytowano przez Tuteks (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Testowane podczas ulewy. Jeden z materiałów, który naprawdę wywarł na mnie wrażenie i nie tylko u mnie. Kolega pracuje jako dekarz 30lat a zrobił oczy jakby jajo zniósł.

 

Tak czy inaczej zgadzam się z przedmówca. Poprawienie opierzenia jest gwarancją szczelności na wiele lat.

Screenshot_2024-07-22-11-36-00-64_4641ebc0df1485bf6b47ebd018b5ee76.jpg

Link do komentarza

Nie jestem dekarzem, ale sprzedawałem kiedyś styropian firmy NTB w Głogowie. Firma produkuje też bloki styropianu z przyklejoną do niego papą. Na dachy przemysłowe. I u nich właśnie oglądałem firm o uszczelniaczach dachowych, do stosowania nawet w warunkach deszczu, na mokre uszkodzenia powłok dachowych. Dowolnych. I twierdzono, oraz pokazywano, że były skuteczne. Stąd też moja uwaga o uszczelnieniach dekarskich. Nazwy handlowej nie pamiętam, ale są takie, trzeba szukać. 

Link do komentarza
23 godziny temu, retrofood napisał:

Dowolnych. I twierdzono, oraz pokazywano, że były skuteczne. Stąd też moja uwaga o uszczelnieniach dekarskich. Nazwy handlowej nie pamiętam, ale są takie, trzeba szukać. 

 

Życie we wszechświecie też podono istnieje tylko trzeba go szukać.xD

Link do komentarza
Dnia 19.07.2024 o 19:37, Tuteks napisał:

Cześć,

przychodzę po poradę moja obróbka komina wystaje troszkę poza tynk komina, dotychczas uszczelniałem to preparatem Sikaflex 11FC ale po 2,3 latach wystawione na słońcu to mi pęka i zaczyna mi się lać woda która spływa po tynku komina do środka.

 

Tu mam pytanie czy istnieją jakieś tynki / kity w formie bardziej zaprawy którym mógłbym wypełnić takie połączenie które gdzieniegdzie jest grube, lekko zachodząc na blachę tak aby mi to nie pękało i się trzymało?

Nie, bo masz obróbki komina robione na wydrę, ale na sztywno, to archaiczne połączenia dekarskie.:bezradny:

 

Prawidłowa obróbka ma dwie warstwy - dolna jest przygotowywana tak, jak w metodzie na wydrę - z tym, że opiera się ją na niepodcinanych ścianach komina. Od góry zakrywa ją druga obróbka, taki wianek z blachy, przyczepiona do komina jak we współczesnym wariancie wydry - blacha jest wsunięta w nacięcie i przykręcona do ściany, a jej połączenie z murem uszczelnione silikonem dekarskim.

 

 

To pozwala na możliwość stałych ruchów, komina, obróbek i połaci dachu, bez utraty szczelności obróbek. 

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Napisano (edytowany)

ok zrobiłem co mogłem, wiadomo najlepiej wyremontować cały dach, albo zrobić zgodnie ze sztuką, tylko jak budowano ten dom prawie 30 lat temu to wątpię czy ktokolwiek znał metodę "na wydrę" tak się te dachy wtedy robiło.

wypełniłem dokładnie wszystkie szczeliny uzupełniaczem dekarskim aż wypływał, sfazowałem tworząc równe połączenie między murem a brzegiem blachy, a na to wszystko zastosowałem środek soudal wasser stop to chyba do naprawy łódek jest bardzo dużą ilość włókien to ma, bardziej włóknami smarowałem niż masą. Wygląda to dobrze ale woda wszystko zweryfikuje sama. Dziękuje za pomoc.

PXL-20240725-151243502.jpg

 

PXL-20240725-151347166.jpg

Edytowano przez Tuteks (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...