Skocz do zawartości

Grzejniki do pieca węglowego, gazowego i pompy


Recommended Posts

Chciałbym prosić o poradę w wyborze firmy i grzejników  
 
Obecnie jeszcze mogę palić drewnem i węglem, ale jednocześnie mam podłączony piec gazowy (viessman) z którego korzystam gdy nie ma mrozów. 
Z trzeciej strony myślę przyszłościowo i chciałbym mieć już coś co będzie dobrze działać z ogrzewaniem na pompę ciepła + panele (nie chce potem po raz kolejny kupować nowych grzejników).
Skłaniam się na razie ku aluminium (choć to nie przesądzone), jednocześnie nie wiem jakie firmy produkują dobre produkty. Cały czas słyszę o armaturze krakowskiej, ferro, kfa, armaturze włoskiej, purmo, irsap radox, ale niewiele mi o tym mówi.
Wiem jednocześnie, że najlepiej omijać produkty z sieciówek typu castorama, bricko, mrówka itp itp, ze względu na to że ścianki są cieńsze i często pękają.
Spotkałem się, z opinią, że armatura krakowska (jeszcze do niedawna). Aczkolwiek nie jestem tego pewien i chciałbym się poradzić, kogoś kto ma większa wiedzę niż ja.  
Jakie to powinny być grzejniki, niskotemperaturowe czy wysokotemperaturowe?

Czy może jeszcze lepiej nabyć stare grzejniki żeliwne - następnie je wypiaskować, wymalować i powiesić? Szukam czegoś z dobrym stosunkiem ceny do jakości.
Proszę o pomoc.

Często jestem w Krakowie i Katowicach, więc jeśli jest jakiś punkt który rekomendujecie, to dajcie znać.
z góry dzięki za wyrozumiałość i proszę o pomoc  

 

Link do komentarza

Ja kupiłem ostatnio po znajomości z Diamondu, bo tam lata temu pracowałem, będą niedługo montowane. Obawiam się, że teraz grzejniki to wszystko jeden pies. Za 2 grzejniki 180 i jeden 80 dałem coś 1800zł, także według mnie grosze. Nigdy bym nie założył grzejników aluminiowych, bo zależy mi na ciągłym grzaniu, nie impulsowym, jak to niektóre filozofy twierdzą, że impulsowo jest taniej. Ja ze względu na to że grzejniki mam mocno przewymiarowane, t.j. ~120W/m2 przez tą zimę na kotle gazowym miałem max 42°C, kocioł w najniższych temperaturach nie wyłączył się przez miesiąc i szedł max na 4Kw. Grzejnik aluminiowy szybciej się nagrzewa, ale tak samo szybko się ochładza, więc przy ciągłym grzaniu nie ma różnicy, poza tym, że jest lżejszy i nie zardzewieje. Nie baw się w żadne starocie, bo nawet pod pompę ciepła zwykły grzejnik płytowy to jest świat, tylko duży.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...