Skocz do zawartości

Wilgoć w ścianie


Recommended Posts

1 godzinę temu, grzesiekdoda napisał:

Witam. Mam problem z wilgocia w scianie zewnątrznej dom ocieplony okolo 5 lat temu of jakiegos roku zaczela wychodzic wilgoc wewnatrz domu prawdopodobnie źle wykonanedo docieplenie czy jesli sćiane potraktuje blokerem wilgoci to powstrzyma on przedostawanie die jej do wewnątrz? 

A jak wygląda wentylacja w mieszkaniu, czy jest jakaś?

Link do komentarza
1 godzinę temu, grzesiekdoda napisał:

interesuje tylko Zablokowanie przenikania wilgoci do wewnątrz 

Jeśli  PRZENIKA - jak sugerujesz - to zablokować możesz TYLKO od zewnątrz...

"Blokery" tylko utrudnią sytuację!

 

Ale nie jest wykluczone, że wilgoci po prostu nie usuwasz z powietrza... a wytwarza się w życiu codziennym całe metry sześcienne pary wodnej...

Link do komentarza

Jeśli to najbardziej widoczne na ścianie północnej, to bardziej prawdopodobne jest to, że na najzimniejszej, najmniej dogrzewanej powierzchni kondensuje się para wodna, nie usunięta przez "słabą" wentylację :bezradny:

Pokaż fotki tych ścian, i ze środka, i z zewnątrz...

7 godzin temu, podczytywacz napisał:

Czy przed rokiem zmieniła się jakoś sytuacja w życiu Twojej rodziny?

 

Link do komentarza
Trzeba sprawdzić jeszcze obróbki blacharskie czy są szczelne.
Otóż to, u nas przed wymianą połaci lało się po kancie domu i ten róg był zawsze zagrzybiony, po ociepleniu i wymianie połaci chyba w miesiąc wszystko wyschło i do dziś jest spokój.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
8 godzin temu, grzesiekdoda napisał:

Ja bym chciał znaleźć jakis preparat ktory zrobi izolacje tej wilgoci. niech ona sobie zostanie w scianie.

Najpierw trzeba ją zlokalizować, gdzie powstaje, jeżeli wilgoć generują ludzie to trzeba popracować nad wentylacją, albo Op1 na stały pobyt ludzi w pomieszczeniach i zakaz gotowania, prania, suszenia ubrań, kąpania, itd. :hahaha2:

Zbadaj wilgotność powietrza w mieszkaniu.

higrometr wilgotnościomierz

Cyfrowy-termometrhigrometr-z-czujka--mie

Link do komentarza
8 godzin temu, grzesiekdoda napisał:

Ja bym chciał

A my chcemy Ci podpowiedzieć jak możesz sobie - i reszcie Twojej rodziny - pomóc...

Napisz jak wykorzystujesz nasze podpowiedzi i odpowiadaj na pytania... Te odpowiedzi pomogą rozwiązać Twoje problemy...

 

9 godzin temu, grzesiekdoda napisał:

niech ona sobie zostanie w scianie.

Ona nie powinna, więcej - ona NIE MOŻE pozostać w ścianie!

Dla Waszego zdrowia i zdrowia budynku!

Link do komentarza
Dnia 6.07.2024 o 09:03, grzesiekdoda napisał:

Tak jak pisalem przyczyna jest prawdopodobnie zle wykonane docieplanie dom wynajmujemy właściciel jakoś nieprzejawia zainteresowania wiec mbi interesuje tylko Zablokowanie przenikania wilgoci do wewnątrz 

 

Przypomniałeś mi.
Dom sąsiada,  kostka z roku ok 1974. Do roku 2015 było ok, nie było wilgoci ale w tym 2015 ocieplił oraz wymienił rynny.
I zaczęło się. Praktycznie cały czas miał kałużę wody w piwnicy. Mniejszą lub większą.
Nawet miał pretensję do mojej córki która wybudowała się między mną a nim. Że z nieco wygórowanego terenu wody opadowe migrują około 20 m i wchodzą mu do piwnicy z drugiej strony jego domu. Raczej bzdura.
Widziałem jak ocieplali. Widziałem jak zakładali nowe rynny. Widząc po zieleniejącym ociepleniu , że tu jest a pod oknem nie ma tej zieleni. Napisałem co prawdopodobnie fachowcy zrobili źle, że woda prawdopodobnie migruje między murem a styropianem. Córka przepisała i wysłała sąsiadowi. Potem dwukrotnie widziałem ekipę która poprawiała spływ wody do rynien. I poskutkowało. 
Sąsiedzi są już miłymi sąsiadami.

Może u Ciebie jest coś podobnego.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...