Skocz do zawartości

Gruntowanie ścian deweloperskich


Muskagap

Recommended Posts

Witam, mam mieszkanie w stanie deweloperskim. Ściany były malowane przez dewelopera 2 razy na biało. Było już trochę robione w mieszkaniu, kucie ścian pod zmiane instalacji i troche innej brudenj roboty więc ściany też się przybrudziły. Ubytki były tynkowane, potem położona gładź. Chcę pomalować ściany na biało farbą ceramiczną, pytanie brzmi czy powinienem je gruntować przed malowaniem? Słyszałem, że jak ściany są nowe i malowane nie tak dawno to nie trzeba gruntować, można kłaść na to farbę. Nie wiem ile w tym prawdy dlatego pytam tutaj. Gruntować czy nie? 

Link do komentarza
12 godzin temu, Muskagap napisał:

Ubytki były tynkowane, potem położona gładź.

Po położeniu gładzi zapewne  te miejsca nie były gruntowane, więc tam chłonność ściany jest zupełnie inna, niż w miejscach uprzednio pomalowanych...

Aby ta chłonność ścian była w miarę równa na całych powierzchniach, koniecznie trzeba całość zagruntować - dobrze byłoby uprzednio odkurzyć, choćby z grubsza, całe powierzchnie, przeznaczone do malowania, a więc i ściany i sufit...

Przy gruntowaniu zachowaj umiar, aby nie wytworzyć "szklistej" nawierzchni, szczególnie w miejscach uprzednio malowanych... utrudni to uzyskanie jednolitego koloru i faktury na powierzchni malowanej,,,

Link do komentarza

Szanowni Państwo,
Ściany warto najpierw dokładnie odpylić, a następnie zagruntować, aby ustabilizować podłoże, zwiększyć jego przyczepność, jak również związać pozostałości kurzu. Do gruntowania rekomenduję grunt szybkoschnący Śnieżka Acryl-Putz GR43 Pro. Grunt można aplikować wałkiem, pędzlem lub natryskowo - zgodnie z zaleceniami producenta.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...