Skocz do zawartości

Pytanie do ocieplania styropianem


Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie - w salonie, właśnie robię sufity podwieszane, przed przykręceniem płyt miałem zamiar przykleić styropian. Niestety, ale strop wykonany jest z "hasi" i w większości jest to piach przez co żadna zaprawa nie chce mi utrzymać płyt styropianowych. Stąd pytanie, czy jest sens żeby powkładać luzem w konstrukcję CD60 styropiany? Po czym przykleić folię paroizolacyjną i kręcić płyty gk?

 

Dziękuje z góry za rady

Link do komentarza
11 godzin temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

A co jest na górze nad tym stropem? Jakie pomieszczenie? To zasadnicza sprawa, bo czasem zrobienie ocieplanego sufitu, a więc zmiana warunków przepływu ciepła i wilgoci, może przynieść więcej szkód, niż pożytku.

Na górze znajduje się jeszcze nieocieplone i nieużytkowe poddasze. 

Link do komentarza

Nie stosuje się ocieplenia od wewnątrz, bo strop też ma swoją pojemność cieplną i na styku z zminym powietrzem będzie za duża różnica temperatur i para z powietrza którym oddychacie będzię się wykraplać między izolacją a stropem. Zwłaszcza strop najbardziej jest na to narażony, bo ciepłe powietrze zawsze idzie do góry.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
12 godzin temu, archango napisał:

Na górze znajduje się jeszcze nieocieplone i nieużytkowe poddasze. 

Piszesz, że jeszcze nieocieplone i nieużytkowe, czyli - jak rozumiem - masz zamiar w jakiejś przyszłości to poddasze zagospodarować... dlatego teraz, zamiast próbować kleić styropian od spodu stropu, przyklej go TERAZ na podłodze poddasza i zabezpiecz przed zniszczeniem, np. układając w miejscach po których będziesz chodzić płytę USB.

 

A tak w ogóle to myślę, że i tak lepiej zaizolować od poddasza, nawet jeśli miałbyś pozostawić je dalej jako nieużytkowe...

 

Generalnie podwieszane sufity od dolu ocieplane są nie styropianem tylko wełną mineralną...

Link do komentarza
Dnia 13.10.2023 o 05:11, archango napisał:

Witam,

Mam pytanie - w salonie, właśnie robię sufity podwieszane, przed przykręceniem płyt miałem zamiar przykleić styropian. Niestety, ale strop wykonany jest z "hasi" i w większości jest to piach przez co żadna zaprawa nie chce mi utrzymać płyt styropianowych. Stąd pytanie, czy jest sens żeby powkładać luzem w konstrukcję CD60 styropiany? Po czym przykleić folię paroizolacyjną i kręcić płyty gk?

 

Dziękuje z góry za rady

To obij to, a gruntowałeś podłoże przed klejeniem? 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...