Skocz do zawartości

Dyskusja na forum: Jakie jest zużycie prądu płyty indukcyjnej?


Recommended Posts

Ile kosztuje nas gotowanie na płycie indukcyjnej? W dobie rosnących cen energii elektrycznej coraz więcej osób zastanawia się nad efektywnością energetyczną swoich domowych urządzeń. W artykule przyjrzymy się bliżej płytom indukcyjnym. Sprawdzimy, jakie są rzeczywiste koszty ich użytkowania, biorąc pod uwagę aktualne ceny prądu.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/kuchnia/porady/106660-jakie-jest-zuzycie-pradu-plyty-indukcyjnej

Link do komentarza

Wszystko zależy od tego jak intensywnie użytkujemy sprzęt - co i w jakiej ilości gotujemy i smażymy. Dlatego zaznaczyliśmy, że obliczenie jest orientacyjne, prawdziwe dla podanego czasu użytkowania i ustawienia mocy. Różnice mogą być bardzo duże. Tak samo gdybyśmy zapytali ile gazu zużywa kuchenka gazowa. 

Link do komentarza

Przez 19 lat używałem płyty ceramicznej i w ostatnich latach moje całkowite zużycie prądu w miesiącach letnich wynosiło w tym czasie łącznie z cuw ok 180/190 kWh na miesiąc. Bezpośrednio po zainstalowaniu płyty indukcyjnej zauważyłem skokowy wzrost zużycia prądu o około 80 kWh na miesiąc. Powodem było nagminne używanie boosterów. Rezygnacja odpłaciła się obniżka zużycia. Dalsza obniżka do poziomu starej płyty wynikła z niekorzystania z 8  i 9 poziomu mocy gdyż jest to upierdliwe. Polega to na tym że następuje pozornie szybkie zagotowanie a po redukcji mocy nic się nie dzieje. Potrawy są ponadto zdębiałe i smakują ohydnie. Można śmiało kupić płytę mniejszej mocy a już na pewno bez boosterów.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...