Skocz do zawartości

Hydraulika, czy wycena jest ok?


shuter

Recommended Posts

Witam,

 

Dostałem wycenę na wykonanie instalacji co, cwu, podłogówki oraz kotłowni z wyposażeniem. Dom 90m parterowy. Źródło to kocioł elektryczny 12kw oraz bufor 800l i bojler 200l do cwu. Na podłogówkę pójdzie około 800m rury. Proponowana cena wynosi

50 000zł bez styropianu podłogowego.

Rozdzielacz ze sterowaniem na każdy pokój. Czy cena jest adekwatna do obecnych stawek rynkowych?

Proszę kolegów o opinie.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza

Odpuść sobie tą wodę w podłogówce... dodatkowe straty ciepła, ta cała instalacja rurowo-rozdzielaczowa... a i tak grzejesz prądem... może i drogim, ale chyba najprostszym inwestycyjnie...

2 godziny temu, gawel napisał:

Czego spoczniesz się po tym rozwiązaniu? Jakiego zużycia rocznego zużycia prądu na ogrzewanie i kosztów ? 

Myślisz, że ma taką kalkulację?:scratching:

Link do komentarza

Ciężko coś przewidzieć, jeśli nie było jeszcze użytkowane. Ogrzewanie plus minus 3000zł rocznie. Drożej niż pompa ciepla i taniej niż olej opałowy.

Tak wynika ze strony cieplowlasciwe.

Z drugiej strony, wciąż nie poznałem waszej opinii czy cena 50 000zł za instalacje nie jest zbyt wygórowana?

Link do komentarza

a czego wynika to 3000 zł ? To wychodzi po obecnych cenach około 2000kwh to nie jest realne zużycie roczne na ogrzewanie nawet pompą ciepła. Pc minimalnie zużywa 5000 kwh na rok bez nie to co najmniej 2,5 raza tyle czyli  12500 kWh to obecnie kosztuje około 17 500 złotych na rok . Więc jak pytasz czy twoje rozwiązanie jest tanie to odpowiem owszem tak w porównaniu z kosztami eksploatacji to nawet bardzo 

Link do komentarza

Szanuje Twoje wyliczenia, ale się z nimi nie zgadzam, ponieważ nie znasz parametrów budynku i liczysz ze średniej. Wklejam link do wyliczeń szacunkowych. Na końcu strony w tabelce punkt "Ogrzewanie elektryczne akumulacyjne". https://cieplo.app/wynik/1m64a

 

Co do kosztów instalacji właśnie to sprawdzałem ceny wszystkich wymaganych elementów i wciąż nie mogę zbliżyć się do kwoty zaproponowanej przez hydraulika.

Wydaje się trochę drogo.

Link do komentarza
25 minut temu, gawel napisał:

w linku jest podane zapotrzebowanie na ogrzewanie bez cwu 11 000 kWh ja podałem 12 000 kwh z cwu więc myślałem że masz nieco cieplejszy dom skąd takie durne szacunki że wydasz na ogrzewanie 3000 zł rocznie? prąd powyżej 2000 kWh rocznie jest po 1,4 złotego bez względu na taryfę , przepraszam czy ty masz cement zamiast mózgu bo na prawdę nie jestem się w stanie  zniżyć do takiego poziomu "rozumowania" 

Ok, szanowny Panie jeśli nie potrafisz odnieść się do pytania zawartego w temacie to po co nabijasz posty rozważaniami od czapy? To po pierwsze. Po drugie gdybyś miał w głowie coś więcej niż cement, o którym wspomniałeś to pomyślałbyś o czymś takim jak odzysk energii i inne metody jej magazynowania. Nie będę Ci tłumaczył jak małemu dziecku jakie rozwiązania będę dokładnie montował, bo nie tego dotyczy temat. Wróć tu jeśli nauczysz się czytać ze zrozumieniem. Tak to jest zapytać o coś na forum. Dowiesz się wszystkiego tylko nie tego o co pytałeś.

 

Uprzejmie proszę moderatora o zamknięcie tematu.

Link do komentarza

Napisałem ci że planowany koszt inwestycji jest umiarkowany do przyjęcia. Nie wal fochów i rób dramy bo to słabe. Grzeje dom od 20 lat prądem i mam duże doświadczenie a to w co bezkrytycznie się ładujesz to graniczy z naiwnością blondynki oglądającej pornosa i myślącej ze zakończy on się ślubem. 

Link do komentarza
Dnia 19.05.2023 o 18:26, shuter napisał:

Witam,

 

Dostałem wycenę na wykonanie instalacji co, cwu, podłogówki oraz kotłowni z wyposażeniem. Dom 90m parterowy. Źródło to kocioł elektryczny 12kw oraz bufor 800l i bojler 200l do cwu. Na podłogówkę pójdzie około 800m rury. Proponowana cena wynosi

50 000zł bez styropianu podłogowego.

Rozdzielacz ze sterowaniem na każdy pokój. Czy cena jest adekwatna do obecnych stawek rynkowych?

Proszę kolegów o opinie.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

To tak z czapy trudno odnieść się do tej ceny, najlepiej jakbyś miał jakiś kosztorys poszczególnych  etapów, wtedy łatwiej jest coś wypatrzeć.

A jak zastosowano drogie materiały  to raczej niczego tu nie zobaczymy.

Trzeba oddzielić robociznę od materiału do wbudowania.   

Jak nie ma innej możliwości to musisz zaprosić kilku wykonawców i porównać koszty.  :bezradny:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, interesuje mnie wykopanie w skarpie podziemnych piwniczek, na wzór tych popularnych na Węgrzech i w Mołdawii (w których trzymano wino). Pytanie jak zrobić to bezpiecznie i sucho, no i czy są w Polsce firmy, które specjalizują się w tego typu realizacjach.  
    • Dom podpiwniczony. W wykuszu pod jednym oknem mam rysę pęknięcie idącą od pierwszego do ostatniego bloczka betonowego, praktycznie na samym środku okna. Pod ostatnią warstwą bloczku na pewno nie ma zbrojenia pod okiennego bo w sumie nie wiedziałem że przy betonowych bloczkach się to daje. Chciałbym to wzmocnić żeby już więcej nie pękało i to co przyszło mi do głowy to zdjąć górną warstwe bloczka, wkleić startery po obu stronach bloczka z prętów 12mm czy 8 mm i połączyć długimi prętami + strzemiona i zalał betonem czyli zrobił takie jakby nadproze przy parapetowe. Co o tym sądzicie.     
    • Proszę przede wszystkim zaobserwować jak w czasie deszczu spływa woda po zewnętrznej krawędzi tego balkonu, który ma Pan nad głową. Bardzo możliwe, że ten balkon od góry nie ma żadnej (lub żadnej sensownej) obróbki blacharskiej. Jeżeli tak jest, to woda po prostu cieknie po krawędzi płyty balkonowej i wszystko od niej nasiąka. Później zaczyna się łuszczyć, szczególnie ta nieszczęsna gładź, która najpewniej spuchła i częściowo została wymyta pod pasem nieprzepuszczalnej farby.  Farbę i warstwę gładzi trzeba w całości usunąć. Gładź zastąpić warstwą gładzi na bazie cementu. Ewentualnie nawet zaprawą cementową, ale to już wymaga wyczucia co do jej proporcji i konsystencji. Potem być może nawet dobra farba do betonu, taka której producent dopuszcza użycie nawet na schodach zewnętrznych i tarasach, Trzeba nią pokryć cały sufit.  Ponadto mam poważne wątpliwości, czy ta jednostka zewnętrzna klimatyzatora nie została założona zbyt blisko przegród (ściany i sufitu). Proszę sprawdzić w instrukcji, jakie wymagania stawia producent.  
    • Trudno się ostatecznie wypowiadać nie znając szczegółów, w tym tych technicznych. Jednak co do zasady instalacje nie powinny być wykonane w taki sposób, że ich naprawa wymaga naruszenia elementów konstrukcyjnych. Ale w starych budynkach bywa z tym różnie, nie sposób powiedzieć jaka jest faktyczna sytuacja i możliwości naprawy.  Ostatecznie jednak, jeżeli zarządca budynku (spółdzielnia mieszkaniowa) decyduje się na dokonanie napraw od strony Pani lokalu to podstawowym jego obowiązkiem jest przywrócenie wszystkiego do stanu pierwotnego. Czyli jeżli jakikolwiek element w mieszkaniu zostanie zniszczony lub uszkodzony to spółdzielnia musi go wymienić lub naprawić. Nie ma przy tym znaczenia cy spółdzielnia ma ubezpieczenie od takich zdarzeń losowych.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...