Skocz do zawartości

Podłoga tarasu


Recommended Posts

dzień dobry,

 


Nad schodami głównego wejścia do domu znajduje się sufit (nie znam fachowych nazw) betonowy, który jest jednocześnie podłogą tarasu. Nad tarasem nie ma nim żadnego daszku, Prawdopodobnie przesiąkł i podczas odwilży odrywają się małe kawałki, spadające na schody, dodatkowo kropelkami kapie też z niego woda kilku miejscach. Czy istnieje jakieś, chociaż tymczasowe, rozwiązanie problemu spadania tych mały elementów?  Mam na myśli użycie jakiejś zaprawy, czy cokolwiek. 

 

z góry dziękuję za odpowiedź. 

Link do komentarza

Załatanie od spodu da efekt NAPRAWDĘ TYMCZASOWY... i wyrzucisz kasę w błoto...

Dopóki nie naprawisz i nie doszczelnisz tego tarasu od jego górnej powierzchni, z doszczelnieniem połączenia ze ścianą - po niedługim czasie znowu będzie kapać...

Jak bardzo dużo spadają kawałki tynku, można pomyśleć o tymczasowym powieszeniu pod tym betonowym sufitem naciągniętej plandeki za 15 - 20 zł... a na wiosnę zrobić taras...

Link do komentarza

Pęknięcia są tylko w warstwie tynku, czy są głębsze w samym betonie (konstrukcji)?

Na pierwszym zdjęciu widać pionowe pękniecie poniżej rynny. Czy ono jest tylko w tynku, czy w samym betonie również? Widoczne na tym zdjęciu sople tworzy woda cieknąca po zewnętrznej krawędzi tarasu, po okapie, czy to woda przeciekająca przez pęknięcia w samej płycie?

Przy okazji robienia zdjęć tarasu od góry proszę sprawdzić czy jest tam w ogóle spadek podłogi od ściany domu na zewnątrz. Na zdjęciach wygląda to tak jakby przy ścianie domu wody przeciekało wyjątkowo dużo.

Link do komentarza

Jak widać cały taras dziurawy i odłazi na całego tynk.

Niestety odkryte tarasy w naszym klimacie wytrzymają kilkanaście lat a potem potrzebny generalny remont.

Jak chcesz mieć spokój na dłużej i nie wykluczone że na zawsze, to porządna stała membrana izolacyjna a nie żadne capulety uszczelniające, które pod wpływem długotrwałego działania na nie kleju do płytek ulegną spękaniom i całkowitej degradacji.

Po wykonaniu porządnej izolacji żadne tam klejenie płytek tylko system wentylowanego kładzenia kafli, jeśli już muszą być kafle, lub deska kompozytowa, albo nawet sztuczna trawa, jak nie chcesz mieć nieustającej roboty z odpadającymi kaflami lub łuszczącymi się fugami.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Wow :icon_eek:... nieciekawie wygląda... d zbrojenie na wierzchu...

Nie ma możliwości żeby nie przeciekał...

 

Drzwi wyjściowe na taras są na jakiej wysokości ponad powierzchnią tarasu?

 

Te druty musisz zamalować farbą antykorozyjną - po obdrapaniu,  oczyszczeniu i odtłuszczeniu... potem wylewka i na nią ciężka hydroizolacja...

Wykończenie takie, jakie sugeruje demo...

 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

W tym wypadku nie obejdzie się bez odpowiedniej hydroizolacji. Tak jak wspomniał kolega wyżej, najlepszym rozwiązaniem będzie porządna membrana, jednak materiały dobierz w zależności od tego na jaki rodzaj wykończenia balkonu się zdecydujesz ponieważ inne produkty sprawdzą się lepiej pod płytki (dobrze w tym wypadku się sprawdzą hydroizolacje mineralne lub hybrydowe), natomiast pod płytki na dystansach powinieneś użyć materiałów odpornych na promieniowanie UV jak np. Turbotec 2K+ lub Aquafin 2K/M-Plus membrany PVC, TPO lub EPDM (najlepsze, ale też najdroższe). Zawsze też możesz zrobić wykończenie tarasu z żywicy poliuretanowej i wtedy masz dwa w jednym (czyli hydroizolacje i wykończenie w postaci żywicy). 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
    • Witam Jaki tani kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny polecacie do ogrzewania podłogowego domu 180m2?   Dom jest parterowy i posiada dwa rozdzielacze, jeden 10 pętli grzewczych a drugi na poddaszu 9 pętli.       
    • Chodzi o ogrodzenie tuż przy domu sąsiada ponieważ teraz jest wjazd (ten prostokąt pomarańczowy ) który ma tylko jedną ścianę z lewej strony i brama która jest bliżej mojego domu a ta L'ka przy domu sąsiada i drodze miałaby być wykończeniem ogrodzenia, rzecz w tym, że nie wiem czy mogę postawić płot tuż pod oknami sąsiada.  Docelowo przeniesiona brama przy ulicy co będzie zgodne z prawem. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...